Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Pirmdiena, 15. aprīlis
Gastons, Aelita

Putnu vērošana

Septembra nogalē aicina vērot gājputnus

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina 30. septembrī un 1. oktobrī ikvienu doties vērot gājputnu rudens migrāciju, vienlaikus piedaloties Eiropas putnu vērošanas dienās jeb EuroBirdwatch 2023.

VIDEO: Svēteļi ir klāt – sākas trešā sezona tiešraidei no baltā stārķa ligzdas

Tiešraides balto stārķu ligzdā, kas uzvīta uz AS Sadales tīkls elektroapgādes balsta un kuras iemītnieki ikgadēji tiek dēvēti par Fāzi un Voltu, šonedēļ apmeties stārķis. Gājputnu atgriešanās ik gadu iezīmē pavasara atnākšanu un arī šogad Sadales tīkls sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu (LDF) aicina ikvienu dabas draugu un putnu vērotāju sekot līdzi nu jau trešajai tiešraides sezonai.

Lielais ceļotājs - mazais gulbis

19. septembrī Lielbritānijas vides aizsardzības organizācijas Wildfowl and Wetland Trust pārstāve Saša Denča pacēlās debesīs ar motorizētu paraplānu, lai kopā ar mazajiem gulbjiem no to ligzdošanas vietām Krievijas polārajos apgabalos veiktu vairāk nekā 7000 km garu lidojumu pāri 11 valstīm, to vidū – arī Latvijai.

Putnošanas čempioni

Pagājušās nedēļas nogalē sešas pieredzējušas putnu vērotāju un ornitologu komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, bruņojušās ar šai nodarbei nepieciešamo inventāru - binokli, teleskopu, fotokameru un, protams, labiem meža apaviem, devās aizraujošā 24 stundu piedzīvojumā - starptautiskajās putnu vērošanas sacensībās Latvijas valsts mežu Putnu rallijs.

Nedēļas nogalē - Eiropas putnu vērošanas dienas

6. un 7.oktobrī ikviens interesents ir aicināts piedalīties Eiropas putnu vērošanas dienās, kuru laikā tiks rīkotas radošās darbnīcas un ekskursijas. Putnu vērošanas dienu mērķis ir veicināt informētību par putnu migrācijas skaistumu un tās galvenajiem varoņiem – putniem.6.un 7.oktobrī Ķemeru nacionālajā parkā tiks rīkotas ekskursijas, radošās darbnīcas Meža mājā, kā arī īpašs zosu skaitīšanas vakars – došanās uz zosu nakšņošanas vietām mazās grupās zinošu speciālistu vadībā.

Lielā putnu vērošana notiks 14.aprīlī

14.aprīlī kopā ar ornitologiem un dabas draugu Māri Olti ikviens interesents varēs kļūt par Lielās putnu vērošanas dalībnieku, piedaloties gājputnu vērošanas ekskursijās, dažādās izglītojošās aktivitātēs un putnu būrīšu meistarošanā. 

Šajā nedēļas nogalē Latvijā vēros un skaitīs putnus

1. un 2. oktobrī, Eiropas Putnu vērošanas dienu EuroBirdwatch 2011 ietvaros, Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un Rīgā notiks 19 putniem veltīti pasākumi, kuros ikvienu dabas draugu aicina piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Tāpat kā citur Eiropā, šajās dienās arī aicinām Latvijas iedzīvotājus ziņot par novērotajiem putniem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide