Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Putnu vērošana

Lai putnu vērošana izdotos. Ieteikumi veiksmīgai putnošanai kopā ar bērniem

Aprīlis tradicionāli ir putnu mēnesis, kad rosās ne tikai nometnieku sugas, bet arī mājās atgriežas "atpūtnieki" no siltajām zemēm. Rosās arī cilvēki – putnu mīļotāji –, steidzot dabā vērot spārnotās radības. Latvijas Ornitoloģijas biedrība atgādina, ka putnu vērošanai jābūt ne vien aizraujošai, bet arī putniem un cilvēkiem drošai nodarbei. Sākot īstenot Latvijā šī gada starptautisko projektu bērniem Dzīvais pavasaris, Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina iepazīties un ievērot tās sagatavotos ieteikumus, lai kļūtu par labu putnu vērotāju jau no mazotnes.

Lielais ceļotājs - mazais gulbis

19. septembrī Lielbritānijas vides aizsardzības organizācijas Wildfowl and Wetland Trust pārstāve Saša Denča pacēlās debesīs ar motorizētu paraplānu, lai kopā ar mazajiem gulbjiem no to ligzdošanas vietām Krievijas polārajos apgabalos veiktu vairāk nekā 7000 km garu lidojumu pāri 11 valstīm, to vidū – arī Latvijai.

Lielā putnu vērošana notiks 14.aprīlī

14.aprīlī kopā ar ornitologiem un dabas draugu Māri Olti ikviens interesents varēs kļūt par Lielās putnu vērošanas dalībnieku, piedaloties gājputnu vērošanas ekskursijās, dažādās izglītojošās aktivitātēs un putnu būrīšu meistarošanā. 

Šajā nedēļas nogalē Latvijā vēros un skaitīs putnus

1. un 2. oktobrī, Eiropas Putnu vērošanas dienu EuroBirdwatch 2011 ietvaros, Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un Rīgā notiks 19 putniem veltīti pasākumi, kuros ikvienu dabas draugu aicina piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Tāpat kā citur Eiropā, šajās dienās arī aicinām Latvijas iedzīvotājus ziņot par novērotajiem putniem.

Aicina uz zosu skaitīšanas vakaru

Nedēļas nogalē, 1.oktobrī un 2.oktobrī, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde aicina putnu draugus piedalīties Eiropas Putnu vērošanas dienu pasākumos. Visā Latvijā notiks 19 putniem veltīti pasākumi, arī Ķemeru nacionālajā parkā, kur 1.oktobra vakarā pirmo reizi tiks organizēts zosu skaitīšanas pasākums.

Pie Kaņiera ezera atklāts putnu vērošanas tornis

3.oktobrī  Ķemeru nacionālajā parkā pie Kaņiera ezera tika atklāts putnu vērošanas tornis, ko dabas parkam dāvina uzņēmums Cemex.  Kaņieris ir viena no nozīmīgākajām putnu vērošanas vietām Latvijā  - šeit var novērot  vairāk kā 200 putnu sugas ( kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas)   Tā kā ezers ir cieši apaudzis ar niedrēm un citiem augiem, tad piekļūšana tuvu putniem bija apgrūtināta.  Tagad visu ezeru var pārredzēt no torņa.

Sārtgalvītis un jūras šņibītis – interesantākie putnu novērojumi Latvijā

Eiropas Putnu vērošanas dienās 3. un 4.oktobrī, kas notika jau 15 gadu Latvijā, novēroti 73 496 putniem no 148 sugām, putnus nedēļas nogalē vērojuši vismaz 450 putnu draugu, vēsta Eiropas Putnu vērošanas dienu 2009 koordinatore Latvijā Ilze Ķuze.Interesantākie novērojumi bijuši sestdien, 3.oktobrī, pie Papes ezera reģistrētais sārtgalvītis (novērotāji – Inga Freiberga, Mārtiņš Briedis un Oskars Keišs) un svētdien, 4.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide