Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Rūdolfs Meroni

Raidījums: Meroni ar Stena Line runā par Ventspils uzņēmumu pārdošanu

Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, kurš augustā tika atcelts no Ventspils mēra Aivara Lemberga (Latvijai un Ventspilij) kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas, ved sarunas ar zviedru kuģniecības kompāniju Stena Line par Ventspils uzņēmumu pārdošanu, šodien vēsta TV raidījums Nekā personīga. Raidījumam esot zināms, ka iespējamā cena ir 100 miljoni eiro.

Meroni "atvieglots" par atcelšanu no mantas glabāšanas Lemberga lietā

Pagājuši vairāk nekā divi mēneši kopš Latvijas valsts ar tiesas lēmumu pārņēmusi arestētās mantas glabāšanu Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā. Taču advokāts no Šveices Rūdolfs Meroni, kurš šo mantu pieskatījis nu jau padsmit gadus, nesteidzas to atdot. Tā vietā viņš uzdevis valsts iestādēm virkni jautājumu, šovakar ziņo LTV raidījums de facto.

Sākts kriminālprocess par Meroni rīcību ar viņa "apsaimniekoto" mantu

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizlūkošanas vadības pārvaldē ir sākts kriminālprocess par Šveices advokāta Rūdolfa Meroni, iespējams, nelikumīgām darbībām ar Aivaram Lembergam, Līgai Lembergai un Anrijam Lembergam kriminālprocesos arestēto mantu un aktīviem.

Lembergs: Meroni melo vai nu ASV vai Uzņēmumu reģistram

"Rūdolfa Meroni paklausīgās Ventspils kapitālsabiedrību AS Kālija parks, AS Ventspils tirdzniecības osta, AS Ventbunkers valdes ir deklarējušas mani kā patiesā labuma guvēju, mani par to neinformējot un šo deklarāciju ar mani nesaskaņojot," paziņojumā medijiem norāda Aivars Lembergs.

Lembergam noteiktās sankcijas skārušas arī Meroni uzraudzībā nodotos uzņēmumus

Pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij) vērstās ASV sankcijas skārušas uzņēmumus, kuru pārraudzību Lemberga krimināllietas izskatīšanas laikā prokuratūra un tiesa uzticējusi Šveices advokātam Rūdolfam Meroni, Delfi TV ar Jāni Domburu atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Raidījums: Meroni apķīlājis viņam uzticētos Lemberga īpašumus

Ventspils mēra Aivara Lemberga (Latvijai un Ventspilij) krimināllietā arestētās Ventspils tranzītuzņēmumu kapitāldaļas, kuru pārraudzību prokuratūra un tiesa uzticējusi advokātam no Šveices Rūdolfam Meroni, ir apķīlātas, bet nauda no uzņēmumiem aizplūdusi, svētdien vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Ieķīlāta arestētā manta

Kļūst skaidrāki iemesli, kuru dēļ Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolētie uzņēmumi Latvijas naftas tranzīts un Ventbunkers savus darbības pārskatus par 2016. un 2017. gadu iesniedza tikai nesen, pēc Valsts ieņēmumu dienesta ultimāta. Tie atklāj ne tikai auditoru bažas par pazudušiem desmitiem miljonu eiro, bet arī, pēc visa spriežot, nelikumīgu rīcību ar mantu, ko Meroni glabāšanā pirms vienpadsmit gadiem, sākot Aivara Lemberga kriminālprocesu, nodeva Ģenerālprokuratūra.

VID nobloķē Meroni pārvaldītā Latvijas Naftas Tranzīta kontus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) noteicis nodrošinājumus Rūdolfa Meroni kontrolētajam Latvijas Naftas Tranzītam (LNT). To skaitā apķīlāti gandrīz astoņi miljoni eiro kompānijas bankas kontā, uzzinājis LTV raidījums de facto. VID ne vien iesaldējis kontā esošo naudu, bet arī aizliedzis LNT izmantot kontus citās kredītiestādēs. VID pašlaik veic kompānijā auditu, un kā nodrošinājumus aprīļa sākumā noteikusi arī aizliegumus izmaiņu veikšanai komercreģistrā un ķīlu reģistrēšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide