Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 19. janvāris
Alnis, Andulis

Rūdolfs Meroni

Lembergam noteiktās sankcijas skārušas arī Meroni uzraudzībā nodotos uzņēmumus

Pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij) vērstās ASV sankcijas skārušas uzņēmumus, kuru pārraudzību Lemberga krimināllietas izskatīšanas laikā prokuratūra un tiesa uzticējusi Šveices advokātam Rūdolfam Meroni, Delfi TV ar Jāni Domburu atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Raidījums: Meroni apķīlājis viņam uzticētos Lemberga īpašumus

Ventspils mēra Aivara Lemberga (Latvijai un Ventspilij) krimināllietā arestētās Ventspils tranzītuzņēmumu kapitāldaļas, kuru pārraudzību prokuratūra un tiesa uzticējusi advokātam no Šveices Rūdolfam Meroni, ir apķīlātas, bet nauda no uzņēmumiem aizplūdusi, svētdien vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

TV 3: Par Meroni darījumiem ierosināti divi kriminālprocesi

Šveices advokāta Rūdolfa Meroni darbība šobrīd tiek izmeklēta divos kriminālprocesos, svētdien vēsta TV 3 raidījums Nekā personīga. Darījums ar Ventspils naftas akcijām apstrīdēts vismaz divās tiesvedībās. Meroni kontroli pār Ventspils uzņēmumiem joprojām pastiprina, un pirms pāris nedēļām iegādājies vēl vienu uzņēmumu. Oficiāli gan šai un citām Meroni firmām kā patiesā labuma guvēja reģistrēta līdz šim Latvijā nezināma uzņēmēja. Laikraksts Diena 1. februārī vēstīja, ka Ventbunkers pilnībā nonācis Meroni kontrolē, kur savu ietekmi realizē caur uzņēmuma vienīgo oficiālo labuma guvēju - Austrijas iedzīvotāju Ursulu Harandu, kura publiski tiek dēvēta par advokāta grāmatvedi.

Kalnmeiers ne apstiprina, ne noliedz, vai Meroni izsaimniekojis glabāšanā nodoto mantu

Pašlaik nav pamata uzskatīt, ka Šveices advokātam Rūdolfam Meroni (attēlā) uz krimināllietas iztiesāšanas laiku glabāšanā nodotā Aivara Lemberga iespējamā manta būtu izsaimniekota, bet nevaru arī apgalvot, ka viss ir pilnīgā kārtībā, jo manā rīcībā nav tādas informācijas, šorīt intervijā LTV Rīta panorāmā izteicās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Aizgājusī valdība nav ļāvusi ar Meroni saistītai firmai pirkt Radio SWH

Aizgājusī Māra Kučinska (ZZS) valdība nav piekritusi Radio SWH pārdošanas darījumam. Radio gribējis pirkt ar advokātu no Šveices Rūdolfi Meroni saistīts uzņēmums, taču nacionālās drošības interesēs darījums apturēts, šovakar ziņo LTV raidījums de facto.

Ventbunkers nonāk advokāta Meroni kontrolē

Pusgadu pēc tam, kad Diena pavēra plīvuru, kas slēpa Šveices advokāta Rūdolfa Meroni režisētās komplicētās shēmas ar Ventspils tranzītbiznesa milža AS Ventbunkers akcijām, šie Latvijas valstij dārgi izmaksājušie darījumi ir noslēgušies. Par uzņēmuma vienīgo oficiālo labuma guvēju ir kļuvusi Austrijas iedzīvotāja Ursula Haranda, kura publiski tiek dēvēta par advokāta grāmatvedi.

Meroni varētu būt kļuvis par vienīgo noteicēju lielākajās Ventspils tranzīta kompānijās

Advokāts no Šveices Rūdolfs Meroni, kuram prokuratūra uzticējusi glabāt, iespējams, Aivara Lemberga ģimenei piederošo mantu, varētu būt kļuvis par vienīgo noteicēju lielākajās Ventspils tranzīta kompānijās, svētdien ziņoja LTV raidījums de facto. Meroni darbošanās likumību pašlaik pārbauda Valsts policija, izmeklējot kriminālprocesu par piesavināšanos un noziedzīgas naudas legalizāciju.

Tīmeklī skatāma filma Ietekmētājs par Meroni darbošanos Latvijas politikas "virtuvē"

Pāris dienas pirms 13. Saeimas vēlēšanām dienasgaismu ieraudzījusi žurnālista Anša Pūpola veidotā filma Ietekmētājs par Šveices advokāta Rūdolfa Meroni darbošanos Latvijas politikas aizkulisēs. Nupat Diena vēstīja, ka Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde, izmeklējot kriminālprocesu par piesavināšanos un naudas atmazgāšanu, septembra beigās Meroni piemērojusi aizdomās turamā statusu.

Meroni aizdomās turamā statuss

Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP), izmeklējot jūlija beigās ierosināto kriminālprocesu par piesavināšanos un naudas atmazgāšanu, septembra beigās bēdīgi slavenajam Šveices advokātam Rūdolfam Meroni piemērojusi aizdomās turamā statusu, liecina Dienas rīcībā esoša informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide