Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Rundāles pils

Rundāles pils franču dārzs ieguvis Eiropas Dārza balvu

Pagājušās nedēļas nogalē Rundāles pils baroka stila franču dārzs – ievērojamākais vēsturiskais dārzs Baltijā – ieguva pirmo vietu kategorijā Vēsturiska parka vai dārza pārvaldība vai attīstība, kurā konkurēja ar Lauteru (Lowther) pils dārzu un Markesakas (Marqueyssac) dārzu (Vezaka, Francija), informēja muzeja pārstāvji.

Rundāles pils jumta atjaunošanas darbu pabeigšanai šogad valdība piešķir 539 777 eiro

Ministru kabinets 13. aprīlī atbalstīja Kultūras ministrijas pieprasījumu piešķirt 539 777 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai Rundāles pils muzejs varētu nodrošināt ar Covid-19 krīzes seku pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu saistīta augstas gatavības kultūras infrastruktūras projekta – Rundāles pils jumta pārbūves 4. kārtas pabeigšanu 2021. gadā, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

LSO aicina uz festivālu Liepājas vasara Rundāles pilī

Sekojot gadsimtus senai kultūras saiknei, ko 1783. gadā starp Liepāju un Rundāli iedibināja Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons un 2014. gadā atjaunoja Imants Lancmanis, Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) 8. augustā aicina uz festivālu Liepājas vasara Rundāles pilī.

Paralēlās līnijas saules pusē. Uz jaunām ekspozīcijām aicina muzeji Latvijas reģionos

Ar saukli #TiekamiesTagad un ievērojot t. s. sanitāro protokolu, Latvijas muzeji no 13. maija sākuši vērt durvis klātienes apmeklētājiem, turklāt ne tikai galvaspilsētā. Arī ārpus Rīgas muzeji atkalsatikšanos atzīmē gan ar pastāvīgajām ekspozīcijām, gan ar jaunām, pavisam svaigi iekārtotām mākslas un vēstures izstādēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide