Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +10 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Sarmīte Māliņa

Ābeļzieds pret granītu

Par asarām cilvēki kautrējas runāt, saka māksliniece Sarmīte Māliņa. Viņa ir saņēmusies savu pirmo personālizstādi nosaukt tieši tā – Asaras

Mums bija ko teikt

"Tā nebija, ka mēs ņēmām urbi un uzreiz griezām iekšā betonā," saka bijušais žurnāla Avots galvenais redaktors Aivars Kļavis

Sarunas muzejā ar Sarmīti Māliņu un Kristapu Kalnu

Svētdien, 26. februārī plkst. 15 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls notiks pasākums Sarunas muzejā - mākslas kuratore Daiga Rudzāte uz sarunu šoreiz aicinājusi izstādes Pacieties māksliniekus Sarmīti Māliņu un Kristapu Kalnu.Izstāde Pacieties sniedz skatītājiem iespēju vērienīgā formātā iepazīt vienu no Latvijas laikmetīgās mākslas šī brīža zīmīgākajām parādībām – mākslinieces Sarmītes Māliņas un fotogrāfa Kristapa Kalna radošo sadarbību, vienlaikus reprezentējot vizuālās mākslas procesa pēdējās dekādes būtisku sastāvdaļu.

Romantiķi mašīnā

Savējos reizēm ir grūtāk intervēt nekā svešus. Mākslinieki Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns ir mani kolēģi Dienā, bet galvenais - Sarmītei ārkārtīgi nepatīk runāt. «Konceptualizēt» un «kontekstualizēt» viņai šķiet pilnīgi lieki - atbilžu vietā viņa mēdz ilgi klusēt, tad dziļi nopūsties un liekties ar pieri pret palodzi. Vajag stiprus nervus, lai tirdītu tālāk.

Liels troksnis no mazas iztēles

Uz galveno Jūrmalas promenādi - Jomas ielu - dodamies karstā darba dienas rītā. To, ka tā ir darba diena, kūrortpilsētā, protams, nejūt. Relaksēti atpūtnieki promenē un laiski iepērkas, krodziņi tikai iesildās vai vēl snauž - ap desmitiem iedzert kafiju nemaz nav tik vienkārši, jo lielākoties kafejnīcas slēgtas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide