Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Satelīti

Irāna Zemes orbītā pirmoreiz palaidusi militāru satelītu

Irāna trešdien pirmoreiz palaida orbītā ap Zemi militāru satelītu, kas to padarīs par jaunu "pasaules lielvaru", vēstīja Irānas ziņu aģentūra Fars. Satelīta palaišana notika tajā pašā dienā, kad ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka devis pavēli armijai uzbrukt un iznīcināt Irānas bruņotās ātrlaivas, ja tās atkal vajās ASV karakuģus.

Google iegādājas satelītu attēlveidošanas uzņēmumu Skybox

Interneta gigants_ Google _otrdien paziņoja, ka par 500 miljoniem dolāru (369,08 miljoniem eiro) iegādājas satelītu datu apstrādes uzņēmumu Skybox Imaging, tādējādi cenšoties uzlabot savus digitālās kartografēšanas pakalpojumus un paplašināt piekļuvi internetam.

SpaceX palaiž kosmosā savu pirmo satelītu

Pēc diviem atliktiem startiem ASV kompānija SpaceX otrdien, 3.decembrī, veiksmīgi palaidusi savu pirmo komerciālo satelītu.100 miljonus dolāru vērtais satelīts ar nesējraķeti Falcon 9 startēja no kosmodroma Kanaveralas zemes ragā Floridā.Raķetes krava bija telekomunikāciju satelīts Luksemburgas kompānijai SES, kas līdz šim satelītu palaišanai izmantoja Eiropas raķetes Ariane vai Krievijas Proton.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide