Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sausums

Augusta sākumi pārspēti 23 aukstuma rekordi

Lai gan jūlijā un augusta pirmajā pusē Latvijā bieži bija auksts laiks, gan augusta, gan visas vasaras vidējā gaisa temperatūra bija augstāka par klimatisko normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Šī gada aprīlis - sausākais novērojumu vēsturē

Saskaņā ar provizoriskiem datiem, kas pieejami Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā, šī gada aprīlis valstī kļuvis par sausāko novērojumu vēsturē, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Apzinātas sausuma sekas

Pēc pašreizējām aplēsēm, zaudējumi Latvijas lauksaimniekiem šogad sasnieguši 400 miljonu eiro, norāda biedrības Zemnieku saeima valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš. Informējot par aktuālo situāciju lauksaimniecībā saistībā ar aizvadīto sauso vasaru, biedrības vadītājs norādīja, ka šādu summu kompensēt zemnieki valstij gan nelūgs, jo tā ir pārmērīgi liela.

ZM: Ir signāli par EK naudu sausuma radīto zaudējumu segšanai

Ir neformāli signāli, ka Eiropas Komisija (EK) varētu piešķirt atbalstu šīs vasaras ilgstošā sausuma dēļ zaudējumus cietušajiem Latvijas lauksaimniekiem, trešdien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) pārstāvju ikmēneša sapulcē sacīja Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāre Dace Lucaua.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide