Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +5 °C
Skaidrs
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Sešgadīgo apmācība

Esam ieciklējušies uz vārdu "skola"

"Vienā brīdī jau tas "hop!" ir jāsaka, nevar mūžīgi tikai gatavoties, ideāli sagatavot visus metodiskos un citus materiālus, bet strādāt vēl pa vecam," intervijā Romānam Meļņikam par skolas gaitu sākšanu bērniem jau no sešu gadu vecuma stāsta psiholoģe un pedagoģe Dace Bērziņa.

Pedagoģijas doktore Ilze Miķelsone: Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu. Izglītības jomas pārstāvji ar lielāku pieredzi atceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu, uzsver Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes dekāne, Dr.paed. Ilze Miķelsone. Savā viedoklī dekāne skaidro, kāpēc, viņasprāt, ideja par sešgadniekiem atkal ir nonākusi ministrijas darba kārtībā.

IZM atkārtoti rosina skolas gaitas sākt jau sešu gadu vecumā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina noteikt agrāku skolas gaitu sākšanas vecumu, paredzot, ka 1.klasē skolēni varētu doties jau sešu gadu vecumā, un vienlaikus nosakot, ka 1.klasē apgūstamo mācību programmu īstenos tās vispārējās izglītības iestādes, kuras attiecīgajā situācijā būs spējīgas nodrošināt sešgadīgiem bērniem nepieciešamo mācību vidi un šim darbam sagatavotus pedagogus.

Skolas direktore: Virknē Rīgas skolu sešgadniekiem nemaz nebūs vietas

Izglītības un zinātnes ministrijas izveidotā ekspertu darba grupa jau kādu laiku strādā pie jaunākās nozares reformas. Jāsaka jaunākās, lai neteiktu – kārtējās. Šī reforma paredzēs daudz un dažādas izmaiņas – viena no būtiskākajām – obligātās izglītības apguve no sešu gadu vecuma. Un šeit rodas būtisks jautājums, vai skolas vispār ir gatavas uzņemt sešgadniekus? Nemaz nerunāsim par psiholoģiskajiem aspektiem, bet par mācību saturu, kas attiecīgi ir jāreorganizē, un, protams, par telpām, tā Rīgas 64. vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Ilze Ose.

Saeimas komisija: bērnu skološana no sešu gadu vecuma nākamgad nebūs obligāta

No nākamā mācību gada bērnu skološana no sešu gadu vecuma nebūs obligāta. Par to, uzklausot atbildīgās amatpersonas, apstiprinājumu trešdien guva Saeimas Pieprasījumu komisijas deputāti, ziņo Saeimas preses centrs.Deputāti bija nobažījusies par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sākotnējo ieceri, kas paredzēja no nākamā gada noteikt, ka skolas gaitas būs jāsāk no sešiem, nevis septiņiem gadiem, kā tas ir patlaban.

Ministri atbalsta bērnu skološanu no sešiem gadiem

Šodien ministri lēma konceptuāli atbalstīt, ka 2010./2011.mācību gadā pamatizglītības ieguve jāsāk no sešu gadu vecuma, nevis septiņiem gadiem, kā tas bijis līdz šim. PIrms grozījumus Vispārējās izglītības likumā sūtīt uz Saeimu, valdība par tiem lems vēl vienā sēdē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide