Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sji Dzjiņpins

Sji: Rietumi ir ekonomiski, tehnoloģiski un militāri pārāki par Ķīnu

Rietumiem ir ilgtermiņa ekonomiskās, tehnoloģiskās un militārās priekšrocības, salīdzinot ar Ķīnu, un Komunistiskajai partijai ir jāsaprot, ka daži cilvēki izmantos Rietumu stiprās puses, lai kritizētu sociālisma neveiksmes, atzinis Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins.

Kims ieradies vizītē Ķīnā

Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns otrdien un trešdien uzturas vizītē Ķīnā, ziņo Ķīnas valsts televīzija.

Varu nostiprinājušais Sji gatavs asiņainām cīņām

Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins ir pieteicis ambīcijas padarīt savu valsti par superlielvaru un izmainīt pastāvošo globālo kārtību, kuras centrā ir Savienotās Valstis. Otrdien noslēdzās Ķīnas parlamenta – Nacionālā tautas kongresa – ikgadējā sesija, kuras laikā tika nostiprināta Sji Dzjiņpina vara. Viņš to noslēdza ar nacionālistiskos toņos iekrāsotu runu, kurā draudēja aplauzt jebkurus separātisma asnus un stāties pretī valsts ienaidniekiem – gan iekšējiem, gan ārējiem.

Sji uzrunā brīdina Ķīnas pretiniekus

Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins uzrunā piesolījis "izcīnīt asiņainas cīņas pret Ķīnas ienaidniekiem", solot, ka viņa vadībā valsts ieņems tai pienākošos vietu pasaulē, vēsta The Guardian.

Tramps un Sji pauž cerības par Ziemeļkorejas uzvedības maiņu

ASV prezidents Donalds Tramps un Ķīnas prezidents Sji Dziņpins otrdien telefonsarunā pauduši cerības, ka sarunu atsākšana starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju varētu pavērt ceļu Phenjanas attieksmes maiņai, paziņojis Baltais nams.

Tramps mīkstina retoriku pret Ķīnu

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien slavēja Ķīnas vadītāju Sji Dzjiņpinu, kā arī mudināja viņu darīt vairāk, lai iegrožotu Ziemeļkorejas kodolambīcijas, un atvieglot amerikāņu uzņēmumu piekļuvi Ķīnas milzīgajam tirgum. Baltā nama saimnieks uzturējās Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, kas bija viņa trešā pieturvieta garajā braucienā Klusā okeāna reģionā. Neraugoties uz aizņemtību, Tramps izmantoja brīvos brīžus, lai veiktu ierakstus sociālajā tīklā Twitter, kas Ķīnā ir aizliegts, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Mediji: Dziņpins varētu turpināt "stūrēt" Ķīnu arī pēc otrā pilnvaru termiņa

Ķīnas prezidenta un Ķīnas Komunistiskās partijas ģenerālsekretāra amatā uz pieciem gadiem pārvēlētais Sji Dziņpins varētu amatā palikt arī ilgāk, par ko liecina fakts, ka viņa politbirojā jeb jaunās varas elitē neviens personāžs nav pietiekami jauns, lai kļūtu par viņa pēcteci partijas vadītāja un līdz ar to arī Ķīnas prezidenta amatā, vēsta The Guardian.

Ķīniešu sociālisms

Otrdien Ķīnas Komunistiskās partijas (ĶKP) XIX kongresā pieņemts lēmums iekļaut partijas galvenajā dokumentā – statūtos, kuru statuss Ķīnā ir augstāks nekā valsts konstitūcijai, – partijas ģenerālsekretāra un vienlaikus Ķīnas Tautas Republikas priekšsēdētāja (valsts prezidenta) Sji Dziņpiņa vārdu un viņa "sociālisma ar ķīniešu specifiku jaunajam laikmetam" koncepciju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide