Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs
Rīgā -1 °C
Slapjš sniegs
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Slimības

Reti diagnosticētais slepkava

Hroniska obstruktīva plaušu slimība ir trešais izplatītākais nāves cēlonis pasaulē.

PIEVIENOT BILDI//Iedzimtā sirds slimība kaķiem un suņiem - Hipertrofiskā kardiomiopātija (HKM)

HKM ir iedzimta sirds slimība, kas bieži sastopama kaķiem, bet reti suņiem. Visu šķirņu un arī bezšķirnes slimajiem kaķiem ir patoloģiski biezas sirds kambaru sieniņas. Slimības smagums kaķiem atkarīgs no tā, cik biezas kļūst sirds sieniņas. Pārliecīgi biezās sienas dēļ sirds kambaris slimajiem kaķiem nespēj atslābt un sarauties, tāpēc traucēta normāla asiņu caurplūde sirdij, un tas rada plaušu tūsku un šķidruma sakrāšanos pleirā.

Artrīts uzbrūk jaunajiem

Pirmkārt, artrīts nav diagnoze, tas ir simptoms - locītavu iekaisums, kam galvenokārt raksturīgs locītavu pietūkums, dažreiz apsārtums un silta āda ap locītavām, tā Dienai skaidro Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Reimatoloģijas centra vadītāja un Latvijas Pieaugušo reimatoloģijas biedrības valdes priekšsēdētāja, profesore Daina Andersone.

Saslimušos bēgļus ievietos karantīnas zonā

Lai aizsargātu vietējos iedzīvotājus un citus patvēruma meklētājus, saslimušos bēgļus ievietos sava veida karantīnas zonā, šodien žurnālistiem pastāstīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Solvita Zvidriņa, kura piedalījās darba grupas, kurai jāizstrādā Latvijas apstākļiem piemērota sistēma patvēruma meklētāju uzņemšanai, sēdē.

Hroniskās kaites pār Eiropu

Aptuveni 240 miljardu eiro katru gadu Eiropā un aptuveni 140 miljonu eiro gadā Latvijā - tāds ir ekonomiskais slogs sabiedrībai, ko rada muskuļu un skeleta sistēmas slimības (MSS). Pērn vien Latvijā 2800 MSS pacientiem pirmreizēji tika noteikta darba nespēja, tas ir par 15% vairāk nekā 2013. gadā. Turklāt kopumā Latvijā MSS izraisīto seku dēļ darba nespēja ir ap 383 400 slimniekiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide