Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sociālā aprūpe

Vīrusa draudi maina sociālo pakalpojumu

"Mūsu darbā ir zināma līdzība ar policijas un mediķu darbu – viņi arī nevar atteikties doties uz izsaukumu tikai tāpēc, ka izplatās infekcija. Neatliekamā palīdzība un policija tradicionāli ir kā neatliekamie, ārkārtas dienesti, savukārt sociālo pakalpojumu vide, kurā mēs šobrīd strādājam, jau pietuvinās, kļūst līdzīga mediķu un policijas darbam. Mēs arī nevaram atteikties, mums arī brīžiem ir ļoti operatīvi jāreaģē," intervijā saka Rīgas domes Labklājības departamenta direktora vietnieks, Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors.

Sociālās aprūpes centrā Eleja konstatēts Covid-19

Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā četrām personām ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Darbs sirdij, nevis maciņam

Valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) darbinieki piektdien astoņas stundas neēdīs un dzers tikai ūdeni – šādā veidā viņi cer pievērst uzmanību zemajām algām šajās iestādēs. Problēma sāpīga, bet iziet ielās darbinieki nevar – nebūs, kas paliek ar centru iemītniekiem. Premjers pauž, ka atalgojums sociālajiem darbiniekiem no 1. janvāra ir jāpaaugstina.

Reirs atlaiž VSAC Rīga direktori Pauderi

Labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība) pirmdien parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) Rīga direktores Ineses Pauderes atbrīvošanu no amata, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš. Viņa atbrīvota no amata saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem VSAC Rīga saimnieciskajā darbībā.

Aprūpes centra bijušajam darbiniekam piespriež 12 gadu cietumsodu par klientu seksuālu izmantošanu

Ventspils alternatīvās aprūpes centra Žēlsirdības māja bijušajam darbiniekam, kurš atzīts par vainīgu centra klientu seksuālā izmantošanā, Kurzemes apgabaltiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz 12 gadiem, pilnībā atceļot pirmās instances Ventspils tiesas spriedumu, kas paredzēja vīrieti sodīt ar brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Baiba Andersone.

Raidījums aprūpes centrā Rīgā pret bērniem fiksē šokējošu attieksmi

Valsts sociālās aprūpes centra Rīgas filiālē Kapseļu ielā zīdaiņi spiesti augt savā nodabā, jo aprūpētāji viņus vien pabaro un nomaina autiņbiksītes, bet necenšas iemācīt ko jaunu vai sarunāties, secinājis Latvijas Televīzijas raidījums Aizliegtais paņēmiens.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide