Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

Sociālais budžets

Valsts palīdzēs pašvaldībām palielināt algas SAC aprūpētājiem

Turpmākos divus gadus - 2022. un 2023.gadā - valsts sniegs finansiālu atbalstu pašvaldībām pakalpojumu izdevumu segšanai, tādējādi ļaujot palielināt atalgojumu aprūpētājiem, kuriem ir darba tiesiskās attiecības ar pašvaldības dibinātām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām (SAC), vai tādiem ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir noslēgts līgums ar pašvaldību par minēto pakalpojumu sniegšanu.

Uzkrājums sociālajā budžetā varētu sasniegt 563 miljonus eiro

Plānots, ka 1.janvārī Valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā būs izveidojies 563 miljonu eiro liels pārpalikums, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība).

Krīzes gadījumā rezerve nodrošinātu pensiju izmaksu četrus mēnešus

Šobrīd sociālās apdrošināšanas budžetā izveidojies uzkrājums 459 miljonu eiro apmērā, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.Kā stāstīja LM Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Jana Muižniece, pensiju sistēma nav ilgtspējīga, ja nespēj uzkrāt rezervi, lai pensijas krīzes gadījumā izmaksātu vēl dažus mēnešus.

No nākamā gada plāno atjaunot sociālo iemaksu griestus

Labklājības ministrija (LM) no nākamā gada plāno atjaunot sociālo iemaksu griestus, lai izvairītos no situācijas, ka māmiņu vai tētu algas pārsniedz pat 10 tūkstošus latu mēnesī, vēsta TV3 ziņas.Sociālo iemaksu griesti tika atcelti krīzes laikā, lai gūtu papildus finansējumu sociālajā budžetā. Tādējādi radās situācija, ka pensijas un māmiņu vai tēvu algas atsevišķos gadījumos bija mērāmas vairākos tūkstošos latu.

RD pārstāve: Pensijas vecuma celšana radīs papildus slodzi pašvaldību budžetam

Pensijas vecuma celšana var novest pie neatgriezeniskām sekām gan Rīgā, kur ieņēmumi pašvaldībai ir samērā lieli, gan visā Latvijā, uzskata Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa. Viņa to pamato ar to, ka pensijas vecuma celšana negatīvi atsaukšoties uz cilvēku veselības stāvokli un radīs papildus slogu pašvaldību sociālajam budžetam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide