Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +20 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 25. jūlijs
Jēkabs, Žaklīna

Sodi

Pārkāpumi un sodi aug

Trešajās valstīs reģistrētie transportlīdzekļi būs jādeklarē CSDD sistēmā.

Pastiprinās sodus par vardarbību, cietsirdību pret dzīvniekiem un izvairīšanos no mobilizācijas

Saeimas Juridiskā komisija šodien atbalstīja grozījumus Krimināllikumā pirms trešā lasījuma, kas paredz noteikt bargākus sodus par virkni noziedzīgu nodarījumu, tostarp cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, braukšanu reibumā, citas personas identitātes izmantošanu, izvairīšanos no mobilizācijas, kā arī noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar vardarbību.

TM rosina atteikties no administratīvā aresta, bet palielināt sodu slieksni

Neapzinīgākie autovadītāji un gājēji par maziem grēkiem būs spiesti maksāt vairāk, toties par administratīvajiem pārkāpumiem vairs nedraudēs arests, un, laicīgi atzīstot vainu, piespriesto sodu būs iespējas samazināt uz pusi - šādu nākotni sola Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātais likumprojekts par administratīvo pārkāpumu procesu, kurš paredz reformēt, pēc ekspertu domām, šobrīd krietni novecojušo un nepārskatāmo sodu sistēmu.

No šodienas par fotoradaru pārkāpumiem protokoli netiek sastādīti

No šodienas, 28. septembra, līgums, kas tika noslēgts starp Valsts policiju un komersantu ”V-Traffic” (pirms tam – KS ”Vitronic Baltica un partneri”), ir izbeigts. Tas nozīmē, ka komersanta radari  joprojām var atrasties uz ceļiem, taču Valsts policija par to fiksētajiem pārkāpumiem administratīvā pārkāpuma protokolus nesastādīs.

Iereibušie velosipēdisti uzrāda Ginesa rekordu vērtus faktus

Sākot fotoradaru ieviešanu, Valsts policijas (VP) Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš solīja - tagad varēsim vairāk pievērsties velosipēdu un gājēju satiksmei, kur valda liela nekārtība. Radaru projekta nākotne šobrīd tīta miglā, bet toreiz izteiktais solījums līdz šim pildīts - arvien lielāku daļu policijas statistikā par iereibušajiem braucējiem aizņem velosipēdisti.

Policija: Vairums fotoradaru sodu sūdzību ir nepamatotas

No fotoradaru darbības sākuma (21.11.2011.)  līdz šim brīdim (26.06.2012.) policija ir saņēmusi 2122 sūdzības un iesniegumus par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem. Aptuveni trešajā daļā šo sūdzību kā galvenais arguments minēts fakts, ka fotogrāfijā redzami vairāki transportlīdzekļi, tādējādi apšaubot, ka ātruma pārkāpums varētu būt fiksēts soda saņēmēja transportlīdzeklim.

Točs: Sistēma, ka mašīna soda cilvēku ir bīstama tiesiskai valstij

Necila ziņa, tomēr tā atklāj nepieņemamas sistēmas būtību. Kāds autovadītājs jūnija sākumā saņem pārkāpuma protokolu par 80 latu soda naudas piemērošanu, braucot Rīgā ar ātrumu 47 km/h, jo fotoradars kā atļauto braukšanas ātrumu ir norādījis nulle kilometrus stundā. Valsts policijas pārstāve aģentūrai LETA taisnojas, ka kļūdījusies datorsistēma, bet vainīgs esot cilvēciskais faktors - policijas darbinieks lēmuma pieņēmējs, kas neesot pamanījis sistēmas kļūdu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide