Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Tartu

Izjust vēsturi uz savas ādas Palamuses muzejā

Skolēnu ziemas brīvlaiks tuvojas un der jau laikus salpānot, kā to pavadīt interesanti un lietderīgi. Vēstures mīļotājiem vērts doties ciemos uz kaimiņzemi, izveidojot garāku maršrutu vai veltot vismaz dienu kādā nedēļas nogalē, jo Igaunijas dienvidos, tikai divarpus stundu brauciena attālumā no Valmieras un 45 minūšu brauciena attālumā no latviešiem jau iecienītā, Baltijā lielākā, zinātnes centra Ahhaa un studentu pilsētas Tartu, atrodas Palamuses muzejs.

No Tartu Mākslas muzeja nozog burciņu ar ekskrementiem

Pagājušajā nedēļas nogalē no Tartu Mākslas muzejā rīkotās modernās mākslas izstādes laikā nozagta igauņu mākslinieka instalācijas sastāvdaļa – burciņa ar ekskrementiem, vēsta izdevums Postimees. Tartu Mākslas muzejā izstādes _Huh! Pfui! Yuck! Aha! Wow! Igauņu mūsdienu klasiskā māksla _ietvaros tika izstādīta Jaana Toomika instalācija _15.

Ledus laikmeta centrs Igaunijā

Vai ledus laikmets var atnākt atkal? Vai Igaunijas nacionālajam varonim Kalevipoegam ir kāda saistība ar ledus laikmetu? Kur dzīvoja Eiropas pēdējie mamuti? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes iespējams meklēt Ledus laikmeta centrā Tartu rajonā, Igaunijā, kurš apmeklētājiem durvis vēris 2012. gada jūlijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide