Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +9 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 12. aprīlis
Jūlijs, Ainis

Tartu

Viss ir viens! Tartu svinīgi atklāts Eiropas kultūras galvaspilsētas gads

Tartu kopā ar Dienvidigaunijas reģionu 26. janvārī uzsāka savu Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, sekojot Bādišlei Austrijā un Būdei Norvēģijā. Šogad projektā Tartu 2024 plānoto kultūras notikumu skaits pārsniedz tūkstoti. Programma piektdienas vakarā tika atklāta ar brīvdabas izrādi Viss ir viens!/All Is One!

TU profesoru aiztur aizdomās par spiegošanu

Tartu Universitāte (TU) Igaunijā paziņojusi, ka pārtraukusi darba attiecības ar profesoru, Krievijas pilsoni Vjačeslavu Morozovu, jo Igaunijas Drošības policija (KaPo) aizturējusi viņu aizdomās par spiegošanas aktivitātēm Krievijas specdienestu labā, kas vērstas pret Igaunijas Republikas interesēm, vēsta Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas portāls ERR.ee

Sudrabmeitenes aicina uz Tartu

No 12. jūnija līdz 27. septembrim Tartu Mākslas muzejā Igaunijā būs skatāma izstāde Sudrabmeitenes. Fotogrāfijas retušētā vēsture. Tā iepazīstinās ar desmit agrīnajām fotogrāfēm, kuras strādāja Igaunijas un Latvijas teritorijā, kā arī mūsdienu Eiropas māksliniekiem, kuri savos darbos apcer pazaudēto un novārtā atstāto mūsu kopīgajā vizuālajā vēsturē

Izjust vēsturi uz savas ādas Palamuses muzejā

Skolēnu ziemas brīvlaiks tuvojas un der jau laikus salpānot, kā to pavadīt interesanti un lietderīgi. Vēstures mīļotājiem vērts doties ciemos uz kaimiņzemi, izveidojot garāku maršrutu vai veltot vismaz dienu kādā nedēļas nogalē, jo Igaunijas dienvidos, tikai divarpus stundu brauciena attālumā no Valmieras un 45 minūšu brauciena attālumā no latviešiem jau iecienītā, Baltijā lielākā, zinātnes centra Ahhaa un studentu pilsētas Tartu, atrodas Palamuses muzejs.

Rudzupuķe skrejceļā

Tartu atklāta Igaunijas Nacionālā muzeja jaunā ēka, kas piedāvā iepazīt igauņu tautas kultūru.

Kauņa un Tartu iekļautas UNESCO Radošo pilsētu tīklā

Kauņa un Tartu iekļautas ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Radošo pilsētu tīklā (UNESCO Creative Cities Network). Kauņai kā pirmajai Viduseiropā un Austrumeiropā piešķirts UNESCO dizaina pilsētas statuss, savukārt Tartu kā pirmā no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm kļuvusi par UNESCO literatūras pilsētu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide