Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Tēriņi

Dzīvojam atliktā patēriņa laikā

Ierobežojumi, kas ieviesti Covid-19 pandēmijas apkarošanai, mazinājuši iedzīvotāju naudas tēriņus, tādējādi negatīvi ietekmējot ekonomisko attīstību.

Budžeta izdevumi aug straujāk par plānotajiem ieņēmumiem

Lai gada šā gada pirmajos sešos mēnešos konsolidētajā kopbudžetā bija 217,5 miljonu eiro liels pārpalikums, tomēr vienlaikus vērojama nodokļu pusgada plāna neizpilde par 9,9 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.Kopbudžeta izdevumi pirmajā pusgadā bija 4,368 miljardi eiro, kas salīdzinājumā ar pērnā gada atbilstošo periodu pieauga par 281 miljonu eiro.

Swedbank: Tēriņu izaugsme veikalos nedaudz pieklususi

Šī gada pirmajā ceturksnī uzrādītie straujie mazumtirdzniecības izaugsmes tempi ir nedaudz piebremzējušies. Aprīlī pārdošanas apjomi auga par 3,9%, bet maijā par 4,9% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn. Tas ir par 2-3 procentpunktiem mazāk nekā pirmajā ceturksnī. Nedaudz mērenāks kļuvis arī mazumtirdzniecības apgrozījums, izņemot samērā svārstīgo degvielas tirdzniecību, maijā un aprīlī tas audzis par 3-3,5%, salīdzinot ar vidēji 5,4% pirmajā ceturksnī.

Zanders: Nelietderīgi tērējamies

Aplūkojot publiskajā telpā prioritārās tēmas, jāsecina, ka liela daļa Latvijas sabiedrības atzīstama par patiesi mūsdienīgiem cilvēkiem. Tādā nozīmē, ka mūsdienu cilvēks ir ārkārtīgi paļāvīgs. Viņš ir gatavs tērēt laiku, smadzeņu un nervu resursus, lai izteiktos par problēmām, kurām noteikti nav izšķiroša nozīme viņa paša, bērnu un mazbērnu dzīvē. Toties, ja runa ir par problēmām, kas ir eksistenciāli svarīgas, viņš, šķiet, paļaujas, ka tās kaut kā atrisināsies. Vai nu pašas no sevis, vai zinātnieki kaut ko izdomās (tas gan burvīgi kontrastē ar intereses trūkumu par zinātni).

papildināts (14:43) - Valsts kontrole: Zemeņu kūkas valsts pārvaldē nomaina pusdienas pilīs un dārgos restorānos

Līdz ar ekonomiskās krīzes beigām dažās valsts pārvaldes iestādēs ir notikusi atgriešanās pie iepriekšējo gadu raksturīgajiem tēriņiem - zemeņu kūku vietā tiek rīkotas pusdienas pilīs un dārgos restorānos, vēsta LETA. Savukārt ar prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē paredzēto naudu nereti tiek apmaksāti regulārie izdevumi.

Eksministri ārvalstu komandējumiem paredzēto naudu tērējuši Latvijā

Bijušie izglītības un zinātnes ministri Roberts Ķīlis un Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija) ministrijas izsniegto kredītkarti, kas paredzēta tēriņu segšanai ārzemju komandējumos, izmantojuši izdevumu segšanai tepat Latvijā, svētdien vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums De Facto.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide