Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ungārija

Tīmeklī pamatīgu jautrību izraisa Ungārijas ģimenes politikas neveiksmīgā kampaņa

Ungārijas valdība Viktora Orbāna vadībā ievieš jaunus nosacījumus, kas mērķēti uz ģimeņu atbalstu, tostarp, piemēram, būtiskus nodokļu atvieglojumus mātēm, kas laidušas pasaulē vismaz četrus bērnus. Tādējādi Ungārijas valdība cenšas uzlabot demogrāfisko situāciju valstī. Kamēr par pašu plānu iebildumu nav, jautrību izraisījusi jaunās politikas reklāmas kampaņa - plakātos kā ilustrācija izmantots viens no interneta joku lapās populārākajiem disfunkcionālajiem pārīšiem, vēsta BBC.

Orbānam izvirza ultimātu Fidesz palikšanai EPP

Eiropas Tautas partijas (EPP) kandidāts Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam Manfrēds Vēbers otrdien uzstādījis ultimātu Ungārijas premjerministram Viktoram Orbānam un viņa vadītajai partijai Fidesz, ko EPP apsver izslēgt no frakcijas.

Ungārijas opozīcija sola atsākt protestus pēc svētku brīvdienām

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā opozīcijas rīkotās ielu demonstrācijas pret darba likuma grozījumiem otrdien bija mazāk apmeklētas nekā iepriekšējās dienās, bet opozīcijas parlamentārieši solīja izmantot juridiskās un parlamentārās iespējas cīņai pret valdību un atsākt protestus pēc Ziemassvētku brīvdienām.

Ungāri protestē pret vairāk virsstundām

Ungārijas galvaspilsētu Budapeštu jau gandrīz nedēļu pārņēmuši plaši protesti pret valdošās partijas Fidesz kontrolētā parlamenta apstiprinātajām izmaiņām darba likumā un kārtējām tieslietu sistēmas reformām, kas iedragāšot tiesnešu neatkarību. Kritizētie likumdevēju lēmumi ir izveduši ielās ne tikai arodbiedrību biedrus un tiesiskuma aizstāvjus, bet arī sašķeltās opozīcijas politiķus. Valdības pārstāvji uzskata, ka aiz protestiem stāv ungāru izcelsmes amerikāņu miljardieris Džordžs Soross.

Ungārijas parlamentā opozicionāri ar svilpēm bloķē grozījumus par virstundām

Opozīcijas deputāti trešdien sarīkojuši traci Ungārijas parlamentā, svilpjot svilpēs un nobloķējot piekļuvi spīkera tribīnei, šādi cenošoties nepieļaut, ka notiek balsošana par premjerministra Viktora Orbāna konservatīvās partijas ierosinātajiem grozījumiem darba likumā par virsstundām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide