Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +24 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Uzturlīdzekļi

Nav ienākumu un adreses

Parādnieki nereti izvēlas strādāt nevis likumīgi, bet ēnu ekonomikas zonā.

Izmaiņas likumā paredz ieviest jaunus mehānismus cīņā ar uzturlīdzekļu parādniekiem

Otrdien, 25. aprīlī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstīja pirms 1.lasījuma Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu "Grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā". Grozījumu mērķis ir pilnveidot no Uzturlīdzekļu garantiju fonda (turpmāk – Fonds) izmaksāto uzturlīdzekļu atgūšanas mehānismus, lai nodrošinātu bērnu tiesību aizsardzību, motivētu parādniekus nodrošināt bērnus ar uzturlīdzekļiem, kā arī segtu parādsaistības pret Fondu, informē Tieslietu ministrija.

Bordāns: No uzturlīdzekļu parāda atmaksas neviens nevarēs izvairīties

Bērna intereses ir pirmajā vietā un no uzturlīdzekļu parāda atmaksas neviens nevarēs izvairīties - šim parādam nav noilguma un to nedzēš maksātnespējas procedūra -, tiekoties ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas (UGFA) direktoru Edgaru Līcīti, sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Eksperte: Latvijā ir augsta tolerance pret uzturlīdzekļu nemaksātājiem

15. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, kas mudina pievērst uzmanību arī ģimenes tiesību jautājumiem. Plašsaziņas līdzekļos parādoties dažādām skaļām lietām, piemēram, nesenajam Kristīnes Misānes stāstam, var rasties priekšstats, ka ģimenes tiesību jomā Latvijā ir daudz problēmu, tomēr normatīvā regulējuma jomā šāda veida jautājumi ir sakārtoti, norāda zvērināta advokāte, Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētāja Dana Rone. Joma, kurā būtu nepieciešamas pārmaiņas, ir augstā sabiedrības tolerance pret uzturlīdzekļu nemaksātājiem.

Nākamgad nedaudz pieaugs valsts nodrošināto uzturlīdzekļu apmērs

Saistībā ar valsts nodrošināto uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās algas, no 2020.gada nedaudz pieaugs valsts nodrošināto uzturlīdzekļu apmērs, izriet no uz nākamo valdības sēdi iesniegtajiem noteikumiem par izmaksājamo uzturlīdzekļu apmēru no Uzturlīdzekļu garantiju fonda.

Parādus apmaksā sabiedrība

Pašlaik vecākiem, kas nepilda pienākumu uzturēt bērnu atkarībā no situācijas, tiek piemērots kāds no likumā noteiktajiem risinājuma veidiem, tostarp parādniekam var piemērot transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu, kā arī apturēt šaujamieroča atļaujas darbību, skaidro Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Alise Dārzniece. Viņa norāda, ka aizvadītā mēneša sākumā spēkā ir stājies jauns regulējums, kas paredz atvieglotu parāda segšanas kārtību uzturlīdzekļu parādniekiem, – ja divu gadu laikā pamatparāds tiek nosegts, likumiskie procenti tiek dzēsti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide