Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Valsts budžets 2018

Var nepietikt naudas solītajam algu pieaugumam skolotājiem, mediķiem un tiesu sistēmas darbiniekiem

Skolotājiem, mediķiem, tiesnešiem, prokuroriem un tiesu sistēmas darbiniekiem valdības solījumi palielināt algas var arī netikt izpildīti. Lai algu pieaugumu nodrošinātu, valsts budžetā papildus nepieciešami vairāk nekā 143 miljoni eiro. Taču šā brīža aplēses liecina, ka ne tikai nav naudas papildu izdevumiem, bet var nākties mazināt jau esošos tēriņus. Par to atklāti runāt atbildīgās amatpersonas vairās, svētdien vēsta Latvijas televīzijas raidījums Panorāma.

Valsts kontrole: Jāstiprina Latvijas valsts budžeta procesa kvalitāte

Valsts budžeta plānošanā jāizmanto labākā zināmā prakse un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) vadlīnijas, jāveicina domāšana ilgtermiņā un jāstiprina komandas darbs, kur katrs atbildīgais zina savus pienākumus un uzņemas atbildību par paveiktā kvalitāti. Tikai tad valsts budžets kļūs par valsts attīstības instrumentu un nodrošinās valsts ilgtermiņa mērķu sasniegšanu un iedzīvotāju labklājības pieaugumu. To, veicot pārbaudi par valsts budžeta plānošanas procesa efektivitāti, secinājusi Valsts kontrole (VK), sniedzot ieteikumus Finanšu ministrijai un priekšlikumus Ministru kabinetam budžeta procesa uzlabošanai.

Budžetā par visiem padomāts

Nodrošinoties ar uzņēmēju un pašvaldību piekrišanu nākamā gada valsts budžeta projektam, kā arī vidēja termiņa budžetam un pavadošajiem likumprojektiem, valdība atviegloja budžeta izskatīšanu Saeimā. Valsts budžeta pieņemšana galīgajā lasījumā mierīgāk aizritēja arī tāpēc, ka koalīcija bija atteikusies no naudas dalīšanas pēc deputātu ieskatiem jeb kvotām un jau vasarā pieņēmusi ar nodokļu reformu saistītās izmaiņas likumos, solot šīs sistēmas stabilitāti uz vairākiem gadiem, piektdien lasāms laikrakstā _Diena.lv).

FOTO: Kā pieņēma valsts budžetu

Saeima ceturtdien pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 8,95 miljardu eiro apmērā. Nākamā gada budžetā lielākais līdzekļu pieaugums ir paredzēts veselības aprūpei, savukārt aizsardzības jomas budžets sasniegs NATO prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta, kļūstot par vienu no nedaudzajām valstīm, kas šo prasību izpilda.

Pieņemts valsts budžets 2018. gadam

Saeima ceturtdien pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 8,95 miljardu eiro apmērā. Nākamā gada budžetā lielākais līdzekļu pieaugums ir paredzēts veselības aprūpei, savukārt aizsardzības jomas budžets sasniegs NATO prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Budžetu atbalstīja 59 deputāti, bet pret balsoja 37 parlamentārieši.

Ašeradens: Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā

Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā, aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība). Viņš atzina, ka nākamo trīs gadu valsts budžeta veidošanā Ekonomikas ministrijas (EM) prioritātes ir tautsaimniecības produktivitātes paaugstināšana, eksporta veicināšana, investīciju piesaiste, inovācijas veicināšana un uzņēmējdarbības vides uzlabošana.

Ar 58 balsīm "par" Saeima pieņem vidēja termiņa budžeta plānu

Saeima šodien pieņēma vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020. gadam, kurā ietverta apņemšanās mazināt nevienlīdzību, palielināt minimālo algu, valsts drošībai nodrošināt finansējumu 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), kā arī veicināt nodokļu iekasēšanu. Šo likumu atbalstīja 58 deputāti, pret balsoja 35 parlamentārieši. Deputāts Edvards Smiltēns balsojumā atturējās, bet Inguna Rībena (NA) tajā nepiedalījās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide