Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Vardarbība skolā

Pētījums: Latvijā katrs trešais skolēns cietis no vardarbības

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% skolēnu apgalvo, ka pēdējo sešu mēnešu laikā ir cietuši no emocionālās vai fiziskās vardarbības jeb mobinga klātienē, liecina sociālās kustības #Neklusē un Edurio veiktais pētījums par mobingu Latvijas jauniešu vidū.

Savas tiesības zina, pienākumus ignorē. Saruna par vardarbību jauniešu vidū

"Skolotājam ir arī jāpiedalās bērna personības veidošanā, nevar viņš mācīt tikai, piemēram, fiziku vai matemātiku. Un, ja kādai ģimenei neiet, mēs nevaram teikt, ka tā ir tikai viņu pašu problēma. Ir jāpiedalās, jāpalīdz," intervijā par agresijas gadījumiem jauniešu savstarpējās attiecībās un tās cēloņiem Romānam Meļņikam stāsta Rīgas 3. valsts ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

Ne visiem skola ir tā drošā un gaišā vieta

"Šodien skolā tāds kautiņš bija. Žēl, ka kāds aizgāja pasūdzēties"; "Pirmdien kautiņš skolā, šoreiz vienalga, kas būs... Šoreiz uz visiem 100%, ir apnicis tas pediņš - iedos pa seju, tad varbūt beidzot sapratīs"; "Tikko pie skolas bija ļoti labs kautiņš. Bet nu žēl, ka tā piesita, ka pilnīgi visa seja bija vienās asinīs" - šie ir tikai pāris no skolēnu atstātajiem publiskajiem paziņojumiem sociālajos tīklos.

Pamatskolēnu vidū pieaug ciniska un nežēlīga vardarbība

Kopumā noziedzība Latvijā samazinās, taču skolās novērots vardarbības pieaugums, trešdien informēja Valsts policijas (VP) Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics, saucot noziegumus skolās par "ciniskiem un nežēlīgiem". Problēmas risināšanai paredzēta skolu direktoru apmācība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide