Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +23 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

VELOSIPĒDS

Pa ielām ar bērnu velopiekabē

Daudzas jaunās ģimenes saskārušās ar jautājumu - kā iespējami droši un ērti ar divriteni pārvadāt bērnu ceļā uz bērnudārzu, veikalu, pie tuviniekiem vai dodoties garākā veloceļojumā? Parasti pirmā izvēle ir virs bagāžnieka vai pie divriteņa rāmja stiprināms sēdeklītis, taču ģimenes, kuru pieredzi šajā jomā apzināja Diena, par labāku atzina citu risinājumu.

Ar velosipēdu gar Latvijas robežu

Tuvojoties valsts simtgadei, teju simbolisku nozīmi ieguvuši dažādu veloentuziastu veikti braucieni apkārt Latvijai gar tās robežu. Cik daudz spēka tas prasa un kādus iespaidus ļauj gūt, šoruden pārliecinājās arī Jānis Mačs, pa ceļiem un bezceļiem divdesmit vienā dienā veicot 1727 km.Jāņa dzimtā puse ir Balvu novada Vīksnu pagasts, taču jaunietis ar ģimeni jau divus gadus dzīvo Vācijā.

Gods kalpot velosipēdam!

85 gadus vecais rīdzinieks Edgars Račis ir pārliecināts velomāns – ik dienu ar riteni mērot vairākus desmitus kilometru viņam netraucē ne cienījamais vecums, ne aukstums, ne slinkums. Mūsu sarunas dienā viņa spidometrs rāda, ka kopš 1. janvāra nobraukti jau 9000 kilometru. Sarunai pievienojies arī Edgara draugs un ilggadējs velobraukšanas biedrs Modris Dievkociņš.

Ar velosipēdu uz darbu

Kā liecina Latvijas Riteņbraucēju apvienības ilggadējie pētījumi, uz darbu vai mācību iestādi ar divriteni braucošo skaits kopš 2008. gada audzis aptuveni piecas reizes. Tā kā divritenis vairs nav statusa atribūts, ar to ielās manāmi visdažādāko profesiju pārstāvji, to skaitā daudzi sabiedrībā labi zināmi cilvēki.

Ar velo Kazbeka virsotnē

Pieci jautājumi veloaktīvistiem Krišjānim Jansonam Ratnikam un Artim Žugam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide