Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Viesturs Kairišs

Vāgnera vēnu mūzikas līkne

Viesturs Kairišs: nemitīga iešana pa cerības, mīlestības un garīgas kaisles pārpilno apli

Kad nedzirdīgais sāk dzirdēt

Dzīvoju no viena režijas darba līdz otram, tas ir manas dzīves pulkstenis, – stāsta režisors Viesturs Kairišs. Pēdējos gados šis pulkstenis tikšķ īpaši strauji un dzirdami: filma Melānijas hronika, izrādes Uguns un nakts, Pērs Gints un Salome Nacionālajā teātrī, 28. septembrī Riharda Vāgnera operas Klīstošais holandietis pirmizrāde, darbs pie "ļoti lielas filmas" pēc Gunara Janovska romāna Pilsēta pie upes, kuras darbība norisinās dramatiskā laikā: 1939.–1944. gadā. Vāgneram Kairišs ir pateicību parādā par operas un arī savas režisora būtības izpratni, un šo parādu viņš atdod ar procentiem.

Noslēdzies Viestura Kairiša filmas Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes Krāslavas filmēšanas periods

Šonedēļ beidzas Viestura Kairiša filmas Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes Krāslavas filmēšanas periods, kurā vienu no svarīgākajām lomām "nospēlēja" kuģis Baltais gulbis. Kuģa vēsturiskais prototips, kas minēts arī Gunara Janovska romānā, ir pirms Otrā pasaules kara starp Krustpili un Jēkabpili kursējušais tvaikonis Gulbis, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Režisors Viesturs Kairišs Valmieras teātrī iestudē izrādi Baladīna

Režisors Viesturs Kairišs Valmieras teātrī iestudē poļu dramaturga Juliuša Slovacka lugu Baladīna ar aktrisi Elīnu Vāni galvenajā lomā, iestudējuma pirmizrāde paredzēta 12. maijā, informēja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

Par pārgalvību un drosmi

Valmieras teātrī asprātīgā un teatrālā atmosfērā 19. marta vakarā, klātesot visu Latvijas teātru aktieriem, jau ceturto reizi tika pasniegta Krodera balva. Šogad to saņēma režisors Viesturs Kairišs, kurš teica, ka saņemt Krodera balvu, turklāt kā pirmajam režisoram, viņam ir ļoti svarīgi.

Krodera balvu šogad iegūst Viesturs Kairišs

Valmieras teātrī pirmdien asprātīgā un teatrālā atmosfērā, klātesot visu Latvijas teātru aktieriem, jau ceturto reizi tika pasniegta Krodera balva. Vakara veidotāji līdz pasākumam saglabāja intrigu, izvirzītos nominantus un laureātu paziņojot tikai 19. marta vakarā, un balvu šogad saņēma režisors Viesturs Kairišs.

Foto: Viestura Kairiša filmas Pilsēta pie upes pirmā posma filmēšana

Februāra pēdējā nedēļā Latgalē - Krāslavā un Ludzā, noritēja Viestura Kairiša filmas Pilsēta pie upes ziemas ainu filmēšana, uzņemot vairākas svarīgas un ietilpīgas epizodes – piemēram, ebreju kāzas un padomjlaika parādi 1940. gadā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide