Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vīzas

Elektroniskās vīzas ietekmē tūrismu un transportu

Elektronisko vīzu jeb e-vīzu ieviešana jūtami palielinājusi Krievijas kaimiņvalstu iedzīvotāju interesi par ceļojumiem uz Kaļiņingradu, kā arī uz Sanktpēterburgu, un ļoti ticams, ka šī e-vīzu lietošanas pieredze nākotnē tiks izmantota pat visas Krievijas mērogā.

Francija: Nav īstais laiks, lai ES ieviestu bezvīzu režīmu ar Gruziju un Ukrainu

Patlaban nav īstais laiks, lai Eiropas Savienība (ES) noteiktu bezvīzu režīmu Gruzijas, Ukrainas un Kosovas pilsoņiem, piektdien sacīja Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs, mazinot šo valstu cerības par ilgi gaidītā mērķa sasniegšanu tuvāko mēnešu laikā."Šo lietu nevar izšķirt tuvāko nedēļu un mēnešu laikā.

Kozlovskis: Nedrīkst vilcināt vīzu režīma ar Ukrainu un Gruziju atcelšanu

Nedrīkst kavēt lēmumu par vīzu režīma atcelšanu ar Ukrainu un Gruziju, piektdien tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē Briselē norādīja Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība).Kozlovskis jautājumā par Eiropas Komisijas sagatavotajiem priekšlikumiem par bezvīzu režīma apturēšanas mehānisma pārskatīšanu un ieceļošanas vīzu režīma atcelšanu Gruzijas, Ukrainas, Turcijas un Kosovas pilsoņiem uzsvēra šī mehānisma nozīmīgumu un atbalstīja tā ātru apstiprināšanu.

ASV Kongress apstiprina ierobežojumus bezvīzu ieceļošanai

ASV Kongress piektdien atbalstīja ierobežojumus tiem ārvalstniekiem, kas apmeklējuši Irāku un Sīriju, ieceļot Savienotajās Valstīs bez vīzas saņemšanas.Piektdien par likumprojektu nobalsoja Senāts, bet Pārstāvju palāta to atbalstīja jau pagājušajā nedēļā.Saskaņā ar likumprojektu tiem ārvalstniekiem, kas pēc 2011.

Krievija apturēs bezvīzu režīmu ar Turciju

Krievija no nākamā gada janvāra apturēs bezvīzu režīmu ar Turciju, piektdien paziņojis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Ministrs vienlaikus arī pārmetis Turcijai nevēlēšanos dalīties informācijā par tās pilsoņiem, kuri apsūdzēti terorismā vai terorisma atbalstīšanā, vēsta Asociated Press.

Situācija Ukrainā nav ietekmējusi Krievijas tūristu interesi par Latvijas vīzām

Ārpolitiskā situācija nav ietekmējusi Krievijas tūristu interesi par Latvijas vīzām, turklāt atsevišķās pārstāvniecībās vīzu pieprasījums pārsniedz pagājušā gada rādītājus, aģentūrai LETA atzina Ārlietu ministrijā.Izvērtējot šī gada pirmā ceturkšņa rādītājus Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās Krievijā, vēstniecībā Maskavā, tās konsulārās nodaļas kancelejā Kaļiņingradā, ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā un konsulātā Pleskavā, novērojams, ka pārstāvniecības pieņemtais vīzu pieteikumu skaits, salīdzinot ar 2013.

Krimas aneksija radījusi arī virkni juridisku problēmu

Krimas aneksija radījusi nopietnas juridiskas konsekvences, trešdien žurnālistiem ikgadējā konsulārajiem jautājumiem veltītā preses konferencē sacīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide