Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Zimbabve

Zimbabvē divu mēnešu laikā bada dēļ miruši 55 ziloņi

Sausuma dēļ Zimbabves lielākajā nacionālajā parkā pēdējo divu mēnešu laikā bada nāvē miruši vismaz 55 ziloņi, vēsta portāls The Guardian. Zimbabves parku un savvaļas dzīvnieku pārvaldes pārstāve Tinaša Faravo atklāja, ka daži ziloņi mira, meklējot ūdeni, kamēr citus nogalināja vietējie iedzīvotāji, kad ziloņi, meklējot ēdienu un ūdeni, ieklīda apkārtesošajās dzīvojamajās teritorijās.

Zimbabvē pēcvēlēšanu protesti pāraug vardarbībā

Zimbabves galvaspilsētā Hararē trešdien opozīcijas protesti pret vēlēšanās, kā apgalvo opozicionāri, notikušajām nelikumībām pārauguši vardarbībā un sadursmēs ar drošības spēkiem.

Zimbabve lūdz to atkal uzņemt Britu sadraudzībā

Zimbabve iesniegusi pieteikumu par tās atkārtotu uzņemšanu Britu sadraudzībā, šādi sperot svarīgu soli centienos no jauna iesaistīties starptautiskajā apritē pēc prezidenta Roberta Mugabes atstādināšanas no amata, pirmdien pavēstīja organizācija.

Mugabe samierinājies ar atstādināšanu no amata

Zimbabves līdzšinējais prezidents Roberts Mugabe samierinājies ar atstādināšanu no amata, ir pie labas veselības un samērā dzīvespriecīgs, svētdien sarunā ar ziņu aģentūru AFP atzina eksprezidenta māsasdēls Leo Mugabe.

Zimbabvei jauns prezidents

Piektdien ar jauna pagaidu līdera - Emersona Mangagvas - stāšanos amatā noslēgusies līdzšinējā Zimbabves vadītāja Roberta Mugabes 37 gadus ilgusī valdīšanas ēra, vēsta ārvalstu mediji.

Mugabem garantē tiesisko imunitāti

Zimbabves militāro struktūru vadītāji piekrituši bijušajam valsts prezidentam Robertam Mugabem nodrošināt imunitāti pret kriminālvajāšanu un apliecinājuši, ka Mugabe dzimtajā zemē būšot drošībā. Jāatgādina, ka nu jau bijušais valsts vadītājs no amata oficiāli atkāpās vien pēc tam, kad parlaments ierosināja impīčmenta procedūras uzsākšanu. Līdz tam brīdim Mugabe bija atteicies oficiāli nolikt prezidenta pilnvaras, kaut faktiski varu jau bija zaudējis, tostarp zaudējot galveno amatu valdošajā partijā Zanu-PF.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide