Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bruņnesis Kasandra kā balerīna uz pirkstgaliem © DIENA

Rīgas zooloģiskā dārza kuplo iemītnieku saimi papildinājusi jauna dzīvnieku suga. Jūnija sākumā no Varšavas zoodārza Rīgā ieradās dienvidu trīsjoslu bruņnesis Kasandra. Tagad viņa uz laiku laikiem paliks kā pirmā Latvijā ieceļojusī savas sugas pārstāve. Vai viņai būs arī citi sugas brāļi un māsas, pagaidām grūti spriest, taču būt pirmajai – tas ir pagodinoši. Savukārt zoodārza apmeklētājiem interesanti pavērot dzīvnieku, kurš nāk no aizlaikiem, domājams, ka bruņnesis dzīvojis jau pirms piecdesmit vai vairāk miljoniem gadu.

Summer Sound pirmā diena pulcējusi lielāko apmeklētāju skaitu pēdējo trīs gadu laikā

Pirmajā festivālaSummer Sound dienā Liepājas pludmalē pulcējies pēdējo trīs gadu laikā lielākais šī festivāla apmeklētāju skaits. Enerģiskās dīdžeju Cheat Codes, Felix Jaehn un Klingande uzstāšanās vienoja pludmales skatuves apmeklētājus dejās visas nakts garumā, kamēr parka Aldaris skatuves programmas kulminācija bija leģendāro Skyforger koncerts, portālu Diena.lv informēja festivāla organizatori.

Vēsture Dienā: Kas satrauca Dienas lasītājus pirms 25 gadiem © DIENA

Vai esat dzīvojuši laikos, kad vēl nebija tādas iespējas kā anonīma vai neanonīma komentēšana internetā? Avīzēs, ieskaitot 90. gadu sākuma Dienu, kurai datori tad jau bija, bet interneta, protams, vēl ne, lasītāji savu sāpi un priekšlikumus izteica pa pastu sūtītās vēstulēs, un to lasīšanai avīzē bija īpašs cilvēks vai pat vesela daļa. Šodien šādas vēstules Dienu pagodina gandrīz tikpat reti kā retroauto Rīgas ielas, bet, piemēram, 1992. gada 22. jūlija Dienā gandrīz visu otro lapu aizņem lasītāju vēstuļu publikācija ar kopēju virsrakstu Vai neviens to nesaprot?. Kas tad Dienas lasītājus visvairāk satrauca pirms 25 gadiem?