Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Britu klasiskās mūzikas izdevniecība laidusi klajā komponista Jēkaba Jančevska kormūzikas autoralbumu Aeternum(2)

28. februārī prestižā Lielbritānijas klasiskās mūzikas ierakstu izdevniecība Hyperion Records laidusi klajā komponista Jēkaba Jančevska pirmo kormūzikas autoralbumu Aeternum, ko iedziedājis Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā. Ieraksta tapšanā piedalījušies arī čellists Kristaps Bergs, ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofonisti Katrīna Kivleniece-Cābule, Artis Sīmanis un Ainars Šablovskis, koklētājs Ansis Jansons un perkusionisti Marta Kauliņa un Ernests Mediņš, informēja mūziķa pārstāvji.

Arstaruslmirus izdod albumu Skatu punkti

Ceturtdien, 2. aprīlī, klajā nācis producenta un izpildītāja Arstarulsmirus jaunais albums Skatu punkti, kas ir pirmais albums no četru albumu sērijas Vēlējuma dziesmas.

Ramiņš, Macats, Račinskis publisko dziesmu Pasaules gals

Radošais kolektīvs, kuru veido mūziķi Ervīns Ramiņš, Rūdolfs Macats un Arnis Račinskis, publisko dziesmu Pasaules gals. Tā radīta 2019. gada pavasarī dziesmu rakstīšanas nometnē RIGaLIVE 4, informēja Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports pārstāvji.

Laima Vaikule aicina piedalīties konkursā Laima Voice(2)

Projektu Latvijas Balss un Baltijas balss producente Olga Solovjova un Laima Vaikule izsludina vokālistu konkursu Laima Voice. Atlase tiks aizvadīta sociālajos tīklos, tādēļ tajā var piedalīties ikviens interesents, neatkarīgi no atrašanās vietas un vecuma, informēja konkursa rīkotāji.

Diezgan vareni strādājam. Nav pamata nobīties. Saruna ar Mūzikas nama Daile vadītāju Andu Zadovsku © DIENA(2)

Aplama un kaitinoša ir tendence uztvert kultūras nozari un tās darbiniekus par liekēžiem un nabadziņiem. Mēs neesam nekādi nabadziņi. Mēs esam uzņēmums, kas, strādādams jau divpadsmit gadu, samaksā valstij nodokļos vidēji 20 tūkstošus eiro mēnesī, saka SIA Mūzikas nams Daile un SIA Apvienība Ars nova vadītāja Anda Zadovska. Kultūras nozarē strādājot kopš 2008. gada, viņa ir abu šo uzņēmumu izveidotāja – gan valdes locekle, gan pasākumu producente vienā personā.

Klajā nāks Goran Gora piektais albums Renesanse

Dziesminieks Goran Gora pēc sešu gadu pauzes publicē jaunu albumu Renesanse. Albums tiks izdots digitālā formātā un no 9. aprīļa būs pieejams visās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Kšištofa Penderecka skaņu dārzs © DIENA

Mūzikas pasaule zaudējusi vienu no ievērojamākajām XX un XXI gadsimta personībām. Svētdien, 29. martā, 86 gadu vecumā mūžībā aizgājis poļu komponists un diriģents Kšištofs Pendereckis.

Pianisti Andrejs Osokins, Reinis Zariņš un Daumants Liepiņš interneta tiešsaistē uzstāsies Cēsu koncertzālē

Piektdien, 3. aprīlī, plkst. 19 interneta tiešsaistē, mobilajā lietotnē LMT Straume, kā arī LMT viedtelevīzijā no Koncertzāles Cēsis klausītāju tukšā zālē būs klausāms un skatāms īpašs koncerts Laikmeta piezīmes klavierēm. Tajā izskanēs trīs spožu latviešu pianistu – Andreja Osokina, Reiņa Zariņa un Daumanta Liepiņa – solo programmas, kas tapušas kā viņu skatījums uz šo laiku caur katra mūziķa izraudzīto skaņdarbu prizmu, informēja Cēsu koncertzāles pārstāvji.

Inga Kalna: poētisku salīdzinājumu nav © DIENA

"Es uztveru šo laiku kā iespēju novērtēt to, kas tu esi, ko tu dari, ko esi sasniedzis un ar kādu cilvēku dali savu dzīvi. Lasu grāmatas, izrevidēju skapjus, mācu meitu vārīt dzidru buljonu un skābēt kāpostus," mūsu izcilā Hamburgā dzīvojošā operdziedātāja Inga Kalna iesāk savu stāstu par dzīvi, kuru teju vai apstādinājusi koronavīrusa globālā pandēmija.

Grupa Credo un aktrise Lelde Dreimane iedzied kopīgu dziesmu

Jau ceturto gadu mūzikas izdevniecība MicRec sadarbībā ar Draugiem.lv organizē tautas dzejnieku konkursu Dzeja no sirds. Konkursā šogad uzvarēja Solveigas Puķītes dzejolis Tu sen jau mani zini, kuram mūziku sarakstīja grupas Credo līderis Guntis Veits, informēja mūzikas izdevniecības pārstāvji.

Very Cool People kopā ar Edavārdiem, ansi un Kristīni Prauliņu izdod jaunu albumu

Jaunais albums Koncertprogramma Pa apli un tā materiāls radies, gatavojoties vairākiem džezfanka grupas Very Cool People (VCP), souldziedātājas Kristīnes Prauliņas un reperu Edavārdi un ansis kopkoncertiem pērn. Albuma ieraksts tapis Saulkrasti Jazz festivālā 2019. gada 16. jūlijā, informēja grupas pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Supernovas fināliste Annna pretendē uz dalību lielākā Nīderlandes radio festivālā(1)

Konkursa Supernova fināliste, dziedātāja un mūzikas producente Annna strauji guvusi atzinību Nīderlandē un patlaban pretendē uz dalību šīs valsts lielākās radiostacijas NPO Radio 2 organizētajā tiešsaistes festivālā. Arī faniem Latvijā iespējams viņu atbalstīt, nobalsojot radiokanāla mājaslapā, informēja dziedātājas pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.