Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

LMT viedtelevīzijā un interneta vietnē OperaVision būs skatāms Marinas Rebekas koncerts

Piektdien, 25. septembrī, LMT viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume būs skatāms pasaulslavenās operdziedātājas Marinas Rebekas koncerts Rundāles pils Baltajā zālē, kas notika koncertu ciklā Kopā. 25. septembrī plkst. 20 koncertu varēs arī vērot LMT Facebook profilā facebook.com/LatvijasMobilaisTelefons, un tas vienlaikus būs pieejams starptautiskajā operas straumēšanas vietnē operavision.eu.

Latvijas Nacionālajā operā atgriežas Džakomo Pučīni operas Toska iestudējums(1)

Oktobra sākumā Latvijas Nacionālajā operā atgriezīsies Džakomo Pučīni operas Toska iestudējums. Trīs izrādēs oktobrī Toskas lomu dziedās Liene Kinča, Skarpijas lomu – Samsons Izjumovs. 4. un 15. oktobrī Kavaradosi lomu interpretēs Andris Ludvigs, savukārt 6. oktobrī – pasaulslavenais tenors Aleksandrs Antoņenko. Pie diriģenta pults - Mārtiņš Ozoliņš.

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala izziņo 2021.gada festivāla programmu

Simfonisko orķestru festivāls Rīga Jūrmala, kas sevi jau pieteicis kā vienu no vasaras klasiskās mūzikas galamērķiem Eiropā, 2021. gada vasarā izskanēs četrās nedēļas nogalēs no 16.jūlija līdz 29.augustam, piedaloties tādiem pasaules līmeņa simfoniskajiem orķestriem un diriģentiem kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un diriģents Džons Eliots Gārdiners, Čikāgas simfoniskais orķestris un Rikardo Muti, Karaliskais Concertgebouw orķestris un Daniels Hārdings, kā arī Sanktpēterburgas filharmonijas orķestris un diriģents Jurijs Temirkanovs, portālu Diena.lv informēja festivāla pārstāvji.

Dzintaru koncertzālē uzstāsies džeza vijolniece Line Kruse

Piektdien, 2. oktobrī, plkst. 19.30 ciklā Jūrmala Jazz ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē uzstāsies džeza vijolniece Line Kruse. Kopā ar Latvijas Radio bigbendu viņa atskaņos skaņdarbus no jaunākajiem albumiem Hidden Stones un Invitation, kuros māksliniece apvieno labāko no ritmiskās latīņu, klasiskās un džeza mūzikām, pārkāpjot robežas un izmantojot instrumentus, kas nav tipiski džeza mūzikai.

Nākamnedēļ sāksies X Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs

No 28. septembra līdz 2. oktobrim Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un Ādažos, Mūzikas un mākslas skolā un Kultūras centrā, norisināsies X Starptautiskais Rīgas Brass simpozijs. Tā norisi ietekmējusi situācija pasaulē, un lielākā daļa simpozija aktivitāšu – meistarklases, individuālās nodarbības un lekcijas – notiks tiešsaistē, tomēr būs iespēja arī klātienē apgūt jaunas zinības un baudīt koncertus, informēja Latvijas Mūzijas akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

Liepājā un Jūrmalā koncertēs stīgu kvartets Artemis

Latvijā koncertēs viens no pasaules izcilākajiem stīgu kvartetiem - Berlīnē bāzētais Artemis Quartet, kur pirmo vijoli spēlē latviešu mūziķe Vineta Sareika. Kvartets uzstāsies 2. oktobrī Liepājas koncertzāles Lielais dzintars koncertsērijā Personīgi un 3. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē Rudens kamermūzikas festivāla atklāšanā, informēja koncertu rīkotāji.

Gada nogalē Latvijas Nacionālajā operā koncertēs Elīna Garanča un Ginters Groisbeks(2)

Novembrī un decembrī Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz spožiem koncertiem – 30. novembrī solokoncertu sniegs izcilais austriešu bass Ginters Groisbeks, 16. decembrī notiks pasaulslavenā mecosoprāna Elīnas Garančas solokoncerts, savukārt gada nogalē skatītājus priecēs tradicionālie Gadumijas koncerti Operā, informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.

Very Cool People, Edavārdi, ansis un Kristīne Prauliņa piedāvās divus koncertus

14. oktobrī paredzētais džezfanka grupas Very Cool People, Edavārdu, anša un Kristīnes Prauliņas lielkoncerts Rīgas kultūras un izklaides centrā Hanzas perons, notiks, taču vienas jaudīgas un piesātinātas uzstāšanās vietā tiks piedāvātas divas. Tas nozīmē, ka iepriekš iegādātās biļetes joprojām ir derīgas un jau veikta to sadale divos koncertlaikos – plkst. 18.30 vai 21.00, kā arī pieejams neliels skaits jaunu biļešu, informēja grupas pārstāvji.

Ar klasiskās mūzikas koncertu Beidzot! JVLMA simfoniskā orķestra septets un oktets atklās jauno sezonu

Ceturtdien, 24. septembrī, plkst. 18 ar koncertu Beidzot! atsākas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskā orķestra sezona. Koncertā uz Lielās zāles skatuves kāps JVLMA simfoniskā orķestra septets un oktets, kuri atskaņos Ludviga van Bēthovena un Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbus, informēja Latvijas Mūzikas akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

Festivāls Windstream šogad notiks oktobrī

Orķestra Rīga rīkotais festivāls Windstream_ ik gadu notiek pavasarī, taču šajā gadā visi festivāla koncerti tika pārcelti uz oktobri, kad festivāls izskanēs saīsinātā formātā, piedāvājot trīs koncertprogrammas – 2. oktobrī notiks festivāla atklāšanas koncerts, 7. oktobrī koncerts Pjacolla Parīzē, savukārt 18. oktobrī koncerts Rudens valsis, informēja festivāla rīkotāji.