Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mūzika

Šogad mūzikas un mākslas festivālā Laba daba uzstāsies leģendārais dīdžejs Westbam(2)

Mūzikas un mākslas festivāls Laba daba izziņo vienu no galvenajiem viesiem – leģendāro vācu elektroniskās mūzikas pionieri - Westbam. Viņa uzstāšanās festivālā neiztiks bez ilggadējā drauga un sadarbības partnera Eastbam jeb Roberta Gobziņa. Par godu šai koncertprogrammai festivāla kino programmā iekļauta plašu rezonansi guvusī dokumentālā filma Deju laikmets, informēja festivāla rīkotāji.

Kaspars Putniņš: vienmēr esmu juties kā latviešu mūzikas aģents © DIENA

Latviešu diriģents Kaspars Putniņš kļūs par Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu, vēstīts izcilā kolektīva oficiālajā paziņojumā. Kaspars Putniņš amatā stāsies šā gada rudenī un būs desmitais galvenais diriģents Zviedrijas Radio kora vēsturē, pirms viņa līdz 2018. gadam šajā amatā vienpadsmit gadu bija Pēters Deikstra, bet īpaši nozīmīgi visas Skandināvijas un ziemeļvalstu, t. sk. Baltijas, koru kultūrai un tās vokālajai estētikai bija trīsdesmit gadi, kad Zviedrijas Radio koris strādāja leģendārā diriģenta Ērika Ēriksona vadībā.

Covid-19 dēļ festivāls Tallinn Music Week pārcelts uz augustu

Pēc festivāla Tallinn music week (TMW) organizatoru un partneru kopīga lēmuma nolemts atlikt pasākumu, kas bija paredzēts no 25. līdz 29. martam, sakarā ar riskiem, kas saistīti ar Covid-19 vīrusa izplatību, un ievērojot ieteikumu, ko izdevusi Igaunijas Veselības pārvalde. TMW 2020 ir pārcelts un notiks laikā no 26. līdz 30. augustā.

Gan intelektuāls, gan klausoties dejojams. Mūsdienu mūzikas festivāls deciBels izraus no ikdienas © DIENA(3)

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Mūsdienu mūzikas festivāls deciBels, kas notiks jau sesto reizi, norisināsies pašā JVLMA un Rīgas mākslas telpā no 9. līdz 14. martam un izcelsies ar vairāku ASV mākslinieku piedalīšanos. No Omahas Universitātes Nebraskā ieradīsies dzīvā laika notācijas mūzikas komponists un interprets Sets Šefers, bet no Kalifornijas Mākslu institūta CalArts uzstāsies par fenomenālu un bezbailīgu pianisti dēvētā Vikija Reja.

Oktobrī Liepājas un Rēzeknes koncertzālēs uzstāsies Elīna Garanča

Ar solokoncertu šī gada 10. oktobrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un 13. oktobrī Latgales vēstniecībā Gors pirmo reizi uzstāsies viena no pieprasītākajām operdziedātājām pasaulē, mecosoprāns Elīna Garanča. Slavenās dziedātājas skatuves partneris Latvijas koncertos būs viens no pasaulē labākajiem koncertmeistariem – izcilais skotu pianists Malkolms Martino (Malcolm Martineau), informēja koncertzāles Lielais dzintars Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

FOTO: Aizvadīti pirmie Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncerti

No līdz 14. martam norisinās 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. 7. martā festivāla atklāšanas koncertā Liepājas Simfoniskā orķestra un maestro Gintara Rinkeviča izpildījumā skanēja Rimska-Korsakova un Čaikovska mūzika, Ravela klavierkoncerts un Ērika Ešenvalda saksofonkoncerta Arktikas vīzijas. Jūra pirmatskaņojums. 8. martā festivālā viesojās Latvijas Radio bigbends ar džeza programmu portugāļu un brazīļu noskaņās.