Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mūzika

Ozols un Carnival Youth duelēsies koncertā Red Bull SoundClash

4. decembrī Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā pirmo reizi norisināsies pasākums Red Bull SoundClash, kura laikā uz divām skatuvēm kāps hiphopa mākslinieks Ozols un indīroka grupa Carnival Youth, lai draudzīgā sāncensībā četros raundos izpildītu īpašu koncertprogrammu ar tikai šim pasākumam aranžētu dziesmu izpildījumu, informēja organizatori.

Koncertzāle Latvija jauno sezonu atklās ar (ne) Bēthovenu

19. septembrī koncertzāle Latvija jauno koncertsezonu Ventspilī atklās ar izcilā vācu pianista Sebastiāna Knauera un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncertu, diriģenta Normunda Šnē vadībā, atskaņojot Ludviga van Bēthovena iedvesmotas komponista Arāša Safaiana variācijas programmā Šis ir (ne) Bēthovens, informēja koncertzāles pārstāvji.

Dzintaru koncertzāle vasaras sezonu noslēgs ar grupas DaGamba lielkoncertu

Klasiskās mūzikas huligāni grupa DaGamba un kamerorķestris Sinfonietta Rīga ar diriģentu Normundu Šnē pie diriģenta pults aicina uz iespaidīgu vasaras sezonas noslēguma koncertu 4. septembrī plkst. 20 Dzintaru koncertzālē. Koncertā skanēs grupas DaGamba labāko skaņdarbu izlase, īpaši izceļot šā gada lielos jubilārus Ludvigu van Bēthovenu, kuram šogad aprit 250 gadu, un Pēteri Čaikovski, kuram aprit 180 gadu, informēja koncertzāles pārstāvji.

Bon Iver koncerts notiks nākamgad Mežaparka Zaļajā teātrī

Unikālā muzikālā mākslinieka Džastina Vernona soloprojekta Bon Iver koncerts, kurš 2. novembrī bija paredzēts Arēnā Rīga, saistībā ar Covid-19 pandēmijas ieviestajiem pulcēšanās ierobežojumiem tiks pārcelts uz nākamā gada vasaru – 2021. gada 18. augustu Mežaparka Zaļajā teātrī.

VIDEO: Bokseris Zutis un reperis Kurts pirms Rīgas domes vēlēšanām klajā laiduši skarbu dziesmu par politiku

Bokseris un podkāsta Stīvais ar Zuti vadītājs Kristaps Zutis jeb Zutis no Sabiles laidis klajā savu debijas solo albumu 30. Albuma ietvaros kopā ar vienu no pašmāju repmūzikas pionieriem – Kurtu no S’T’A – tapusi arī skarba dziesma par politiku Viens likums, viena taisnība, aicinot ikvienu kritiski vērtēt kandidātus un spriest pēc to reālajiem darbiem, nevis priekšvēlēšanu solījumiem.

Liepājas ezerā uzstāsies Ralfs Eilands un Liepaja Music Orchestra

Vasaras koncertciklā Liepaja Lake Music 26. augustā plkst. 21 Liepājas ezerā uz peldošās skatuves ar fanka, regeja, svinga un soula mūzikas piepildītu koncertprogrammu kāps Ralfs Eilands un Liepaja Music Orchestra Jāņa Ivuškāna vadībā, informēja koncerta rīkotāji.

Lūznavas muižā notiks otrais Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs

No 25. līdz 29. augustam Rēzeknes novada Lūznavas muižā jau otro reizi notiks Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs. Džeza meistarklases mūziķiem, publiskas džema sesijas un vairāku džeza apvienību koncerti šonedēļ no trešdienas līdz sestdienai pieskandinās muižas kompleksu, informēja festivāla rīkotāji.

FOTO: Ventspilī noslēdzies festivāls LNSO vasarnīca 2020

Svētdien, 23. augustā, Ventspilī, koncertzālē Latvija izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) vasaras festivāla LNSO vasarnīca 2020 pēdējā diena. Pēcpusdienā klausītāji varēja baudīt improvizācijas paraugstundu topošajiem mūzikas profesionāļiem un bērnu izrādi Zenīts. Festivālu noslēdza LNSO, Raimonda Paula un Xylem Trio veltījums Gruzijas komponistam Gijam Kančeli, informēja koncerta rīkotāju pārstāvji.

Pietiek ar savām zvaigznēm. Sestais Jūrmalas festivāls – Dzintaru koncertzāles un Latvijas mūzikas dzīvība © DIENA(1)

Virkni lielo vasaras festivālu Covid-19 krīzes dēļ šogad ir nācies atcelt, taču Jūrmalas festivāls ir pierādījis izdzīvošanas spēju. Tas nebūtu iespējams bez dāsna pašvaldības finansējuma, kas ļāva Dzintaru koncertzālei vienīgajai nepiepulcēties citu Latvijas pašvaldību ziņā esošo reģionālo koncertzāļu un Liepājas teātra bēdu dziesmai par apdraudēto turpmāko pastāvēšanu. Glābj arī koncertzāles apjoms un tas, ka tā ir apjumta brīvdabas telpa, – līdz ar to mazāk stingri ir epidemioloģiskie ierobežojumi pasākumu rīkošanai. Jūlijā tur drīkstēja vienlaikus atrasties piecsimt klausītāju. Arī ievērot distanci nav problēmu, un baiļu faktors līdz ar koncertu vēlo sākumlaiku – pusdeviņos vakarā – licis sarukt klausīties gribētāju skaitam.

Koncertā godinās Jāņa Zābera piemiņu © DIENA(3)

Ja vien izcilais latviešu opertenors Jānis Zābers vēl būtu mūsu vidū, viņš 11. augustā svinētu savu 85. jubileju. Leģendārā operdziedātāja talanta cienītāji tiek aicināti uz viņa 85 gadu jubilejas piemiņas koncertu īpaši veidotajā brīvdabas estrādē pie Jāņa Zābera memoriālā muzeja Vecais ceplis dzimtajos Lubānas novada Meirānos šo svētdien, 23. augustā, plkst. 15.00. Ieeja koncertā būs bez maksas. Estrādē būs soli, taču apmeklētāji aicināti ņemt līdzi arī savus krēsliņus un paklājus.

Šonedēļ Ventspilī sāksies festivāls LNSO vasarnīca

Piektdien, 21. augustā, koncertzālē Latvija Ventspilī sāksies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) ikgadējais festivāls LNSO vasarnīca, kas norisināsies līdz pat svētdienas vakaram, klausītājus aicinot festivālu baudīt gan klātienē, gan tiešsaistē, informēja festivāla rīkotāji.

Orķestris Rīga ciklu Vasaras klasika noslēgs ar koncertu Bahs, Mendelszons, Mālers

Ar noslēdzošo klātienes koncertu un izskanējušo koncertu interneta pirmizrādēm orķestris Rīga noslēgs klasiskās mūzikas koncertu ciklu Vasaras klasika. 25. augustā plkst. 19 Rīgas Domā klausītāji tiek aicināti apmeklēt koncertu Bahs, Mendelszons, Mālers, kurā ar orķestri saspēlēsies ērģelnieks Jānis Pelše. Savukārt 20. un 27. augusta vakaros orķestris piedāvās jau izskanējušo koncertu bezmaksas pārraides internetā, infomēja orķestra pārstāve Baiba Tilhena.