Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Koncertzālē Latvija ik vakaru notiks Koncerts bez cilvēkiem(1)

Ceturtdien, 21. maijā plkst. 20 koncertzāle Latvija aicina klātienē vai attālināti piedzīvot divu prominentu pianistu - Džona Kamīla Farā (John Kameel Farah) un Kaja Šūmahera (Kai Schumacher), klaviermūzikas performanci, kas pie klausītājiem nonāks, pateicoties īpašam mākslas objektam – interaktīvai instalācijai Koncerts bez cilvēkiem, informēja koncertzāles pārstāvji.

VIDEO: Pašmāju reperi 4ii un Kurts izdod kopīgu dziesmu

Hiphopa mākslinieks 4ii (Viktors Bondars) no Gacho komandas klausītāju vērtējumam nodevis jaunu singlu Krustugunīs, kas tapis kopā Kurtu no leģendārās grupas S’T’A. Dziesmai radīta arī ievērības cienīga videoekranizācija Stīvena Kinga stāstiem raksturīgās noskaņās, aizvedot skatītājus ceļojumā uz pasauli pēc apokalipses, informēja mūziķu pārstāvji.

Rīgā notiks pirmais Osokina Mini Festivāls @152

Sākot no 29. maija, divās nedēļas nogalēs notiks pirmais Osokina Mini Festivāls @152 Rīgā, piedāvājot unikālu muzikālo programmu. Jaunajā mūzikas centrā akustiski uzstāsies Chris Noah, Katrīna Gupalo, Rihards Lībietis, Erna Daugaviete, Vladislavs Nastavševs, un, protams, pats Andrejs Osokins, informēja festivāla rīkotāji.

Lapkritis pavasarī un rudenī. Grupas Stūrī zēvele albumiem Labrīt un Labdien tagad seko Labvakar © DIENA(2)

Kārļa Vērdiņa stāsts daudzskaitļa pirmajā personā grupas Stūrī zēvele jaunā albuma Labvakar tituldziesmā par apnicīgajiem pieaugušajiem, kuri visu nakti rij, plītē, pārrunā garlaicīgas lietas un dejo pie vecas, stulbas mūzikas, traucējot bērniem gulēt (noklusēta paliek "maigā" kniebšana vaigos), beidzas ar lapkriti pavasarī, kad zem kājām čab sakaltušās lapas. Nākamajā dziesmā Rudens tās turpina krist, un ir jābaidās stāvēt zem kokiem, lai dzeltenās lapas nenosit – sit, sit, sit, sit, sit…

Trīs koncertprogrammas Magnetic Bach skaņdarbi ieguvuši video vizualizācijas

Marta vidū Lūznavas muižā bija iecerēts baroka čellistes Ilzes Grudules un elektoniskās mūzikas dueta Blue Divided by Blue (Šveice) koncertprogrammas Magnetic Bach pirmatskaņojums. Ārkārtējās situācijas dēļ koncerprogramma, kurā klasiskās Baha svītas čellam un elektroniskā mūzika apvienojas senajai mūzikai netradicionālā koncertizpildījumā, izskanēja virtuālā koncertā, taču nu trīs programmas skaņdarbi ieguvuši video vizualizācijas, kuras veidojuši trīs videomākslinieki no Šveices un Francijas.

Drēzdenes Mūzikas festivāls pārvēršas par 24 stundu koncertmaratonu tiešsaistē © DIENA

Koronavīrusa pandēmijas apstākļos koncertdzīve ir pārcēlusies uz mūziķu virtuvēm, viesistabām un balkoniem. Ar iedvesmojošu iniciatīvu ir nācis klajā Ņujorkā dzīvojošais ievērojamais vācu čellists Jans Foglers: viņš sācis ciklu Mūzika nekad neguļ/Music Never Sleeps (protams, ar atbilstošu tēmturi), kurā uzstājas pats un iesaista projektā draugus

Hanzas peronā norisināsies klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā(1)

Sākot no 21. maija, trīs vakarus pēc kārtas kultūrtelpā Hanzas perons norisināsies ekskluzīva klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā. Tajā piedalīsies mākslinieciski augstvērtīgi Latvijas mūziķi, sniedzot mājīgu, akustisku koncertpriekšnesumu, arī pastāstot par atskaņotajiem skaņdarbiem, informēja pasākuma rīkotāji.

Festivāls Tallinn Music Week augustā tomēr notiks

Saskaņā ar Igaunijas valdības lēmumu atļaut publiskus pasākumus no šī gada jūlija, Tallinn Music Week (TMW) organizatori nākuši klajā ar paziņojumu, ka festivāls, ievērojot jaunieviestos ierobežojumus, notiks no 26. līdz 30. augustam.

Ar koncertu Lielajā dzintarā svinēs Imanta Kalniņa dzimšanas dienu

Liepājas koncertzāle Lielais dzintars 26. maijā plkst. 19 ar koncertuzvedumu Kamēr vēl gliemeži skrien aicina svinēt tautā mīlētā komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienu. Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē - pēc vairāk nekā divu mēnešu pauzes aicināti pirmie 20 klausītāji. Savukārt pārējiem uzvedumu būs iespēja vērot tiešraidē, informēja koncertzāles pārstāvji.

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala paziņo par festivāla 2020. gada sezonas atcelšanu un izziņo jaunas iniciatīvas

Simfonisko orķestru festivāla Rīga Jūrmala padome nolēmusi atcelt festivāla 2020. gada vasaras sezonā plānotos koncertus. Patlaban norisinās aktīvs darbs pie jaunās festivāla sezonas programmas plānošanas, lai jau šī gada rudenī izziņotu pilnu nākamās vasaras māksliniecisko programmu. Festivāla organizatori informē arī par jaunām iniciatīvām - starptautiskām tiešsaistes meistarklasēm jaunajiem talantiem un audiovizuālu televīzijas koncertu Marisa Jansona piemiņai.

Ar koncertu Atkal uz skatuves mūzika un klausītāji atgriežas koncertzālē Latvija(1)

16. maijā plkst. 20 Ventspilī, koncertzālē Latvija ar 23 skatītājiem izskanēs sēriju #atverlogu noslēdzošais koncerts Atkal uz skatuves, kurā piedalīsies jauni, talantīgi un atzinību guvuši mākslinieki – Lielās mūzikas balvas 2019 laureāts, saksofonists Aigars Raumanis, čellists Kārlis Klotiņš un muzikālā apvienība A9, ko veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Marta Kauliņa un Mārtiņš Zālīte, informēja koncertzāles pārstāvji.