Laika ziņas
Šodien
Migla

Mūzika

Hanzas peronā uzstāsies LNSO, Latvijas Radio bigbends un Linda Leen

Ceturtdien, 16. janvārī plkst. 19 uz Hanzas perona skatuves kāps Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Radio bigbenda mūziķi, kā arī dziedātāja Linda Leen un saksofonists Gints Pabērzs, lai iepriecinātu ar vērienīgu klasiskā un laikmetīgā simfodžeza programmu. Koncertā Bernsteins, Gēršvins, Elingtons, Bjorka un Linda Leen tiks atskaņoti Leonarda Bernsteina, Dona Elisa, Džordža Gēršvina, Djūka Elingtona komponēti šedevri, Lindas Leen skaņdarbi, Bjorkas un Maikla Bublē dziedāti hiti, kā arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga opuss, kas tapis speciāli šai programmai.

Lūznavas muižā koncertēs stīgu oktets Oberton String Octet no Austrijas

Sestdien, 25. janvārī, Lūznavas muižas Sarkanajā zālē ar koncertprogrammu, kurā skanēs Šostakoviča, Gliera un Pjacollas skaņdarbi, viesosies Austrijā bāzētais stīgu oktets Oberton String Octet. Tā dibinātājs ir jaunais un talantīgais vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis, kurš ar šo koncertu piepildīs arī savu sapni – atvest ansambli uz dzimto Latviju, informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Žirgule.

Skanīgā 44. telpa kļuvusi starptautiska. Koncertos Saulkrastos un Rīgā sevi piesaka Ansamblis 44 © DIENA

Uz savu pirmo koncertu aicina kameransamblis Ansamblis 44, kurā sapulcējušies jauni, atraktīvi latviešu mūziķi, kuri pašlaik studē un strādā ārzemēs. Ansambļa debijas programma, kurā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Kloda Debisī, Bēlas Bartoka un Pētera Vaska kamermūzika, būs dzirdama divos koncertos: jau šovakar, 10. janvārī, Saulkrastu Kultūras centrā plkst. 19 un koncertzālē Artissimo (Vaļņu ielā 9 Rīgā) 11. janvārī plkst. 15.

Janvārī Rīgas Domā skanēs divi jubilejas koncerti

Janvārī Rīgas Domā izskanēs divi jubilejas koncerti: 17. janvārī ar koncertprogrammu Benedictus savu septiņdesmito gadadienu svinēs ilggadīgā Rīgas Doma ērģelniece, soliste un Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Larisa Bulava, savukārt nedēļu vēlāk - 24. janvārī - uz saviem piecdesmitgades svētkiem aicina arī viņas bijusī studente, patlaban nu jau ilggadīgā Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece, Lutera akadēmijas un Ventspils mūzikas vidusskolas pasniedzēja Ilze Reine.

Visā visumā balvas ir viss © DIENA

Vakar pēcpusdienā Latvijas 1. Rokkafejnīcā tika paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons nominanti. Šogad izvērtēšanai tika iesniegti 116 albumi, 55 dziesmas, 61 videoklips, 22 debijas albumi un astoņi koncertieraksti video formātā – kopskaitā 262 pieteikumi, kas ir par deviņiem mazāk nekā pagājušajā gadā. Tos noklausījās žūrija 44 nozares profesionāļu sastāvā.

Savā dzimšanas dienā Raimonds Pauls kopā ar Latvijas Radio bigbendu pirmatskaņos programmu Dienvidu akvareļi

Jau par tradīciju kļuvuši maestro Raimonda Paula koncerti atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē, 12. janvārī, maestro dzimšanas dienā. Šogad, savā 84. jubilejā, kopā ar dziedātāju Daumantu Kalniņu un Latvijas Radio bigbendu, Raimonds Pauls pirmatskaņos savu jaunāko programmu Dienvidu akvareļi, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Rīgas Domā notiks 1991. gada barikāžu atcerei veltīts koncerts Piesaukšana(1)

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem spriedzes pilnajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts Piesaukšana Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 19. Ieeja koncertā ir bez maksas, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Operā Traviata pirmo reizi Rīgā – soprāns Jūlija Vasiļjeva un diriģents Patriks Lange

Trešdien, 15. janvārī, Violetas Valerī lomā Džuzepes Verdi operā Traviata debitēs lieliskais latviešu soprāns Jūlija Vasiļjeva. Pie Latvijas Nacionālās operas diriģenta pults šajā izrādē pirmo reizi stāsies ievērojamais vācu maestro Patriks Lange. Alfrēda lomā iejutīsies poļu tenors Rafals Bartminskis, Žorža Žermona lomā – Samsons Izjumovs, informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Zināmi konkursa Supernova 2020 pretendenti

No 9. janvāra Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa Supernova YouTube kontā iespējams noklausīties tās konkursam pieteiktās dziesmas un izpildītājus, kurus atlases žūrija decembrī aicināja uz noklausīšanos klātienē, informēja konkursa rīkotāji.

Bēthovens pieder visiem © DIENA

Par godu Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai, kas šogad tiek plaši svinēta pasaulē, Vīnes simfoniskais orķestris/Wiener Symphoniker ir laidis klajā deviņu klasiķa simfoniju ierakstu un sagatavojis īpašu koncertu un notikumu programmu, kuras devīze ir Bēthovens pieder visiem

LNB Ziedoņa zālē notiks flautista Viļņa Strautiņa piemiņas koncerts

Sestdien, 18. janvārī, plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas emeritētā profesora, flautista Viļņa Strautiņa (1939-2018) jubilejas piemiņas koncerts No Baha līdz Strautiņam: Vilnim Strautiņam - 80, informēja koncerta rīkotāji.

Koncertzāle Cēsis iesāk Bēthovena 250. jubilejas gadu ar britu vijolnieka Hugo Tičati un Lietuvas kamerorķestra programmu

Gadu, kurā mūzikas pasaule atzīmē Ludviga van Bēthovena 250. jubileju, ar īpašu koncertu 18. janvārī iesāks arī Koncertzāle Cēsis. Ar neparastu personību un talantu apveltītais britu vijolnieks Hugo Tičati (Hugo Ticciati) kopā ar Lietuvas kamerorķestri radījis koncertprogrammu Bēthovens: Mocarta gars no Haidna rokām, kurā klausītājiem atklās dižjubilāra muzikālo rokrakstu, ko ietekmējuši izcilie priekšgājēji – Mocarts un Haidns, un mantojumu, kas parafrāzēs turpinās arī mūsdienu komponistu daiļradē, informēja koncertzāles pārstāvji.

Latvijas Nacionālajā operā koncertēs trīs Osokini un draugi

6. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā notiks koncerts Trīs Osokini un draugi Operā. Tajā kopā spēlēs visi trīs izcilie pianisti: tēvs, profesors Sergejs Osokins, un dēli, daudzu starptautisku konkursu laureāti un spilgti mūzikas interpreti Andrejs un Georgijs Osokini, informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.

Rēzeknē diriģentes Jūlijas Hutoreckas vadībā skanēs VAK Latvija koncertprogramma Ziemassvētku gaisma

Viena no gada sākuma tradīcijām Latgales vēstniecībā Gors ir pareizticīgo mūzikas koncerts. Šogad 12. janvārī plkst. 16 Gors Lielajā zālē svētku programmā Ziemassvētku gaisma skanēs krievu pareizticīgo tradicionālie garīgie dziedājumi, kā arī Rahmaņinova, Česnakova, Balakirjeva un citu komponistu mūzika Valsts Akadēmiskā kora Latvija izpildījumā. Pie kora diriģenta pults stāsies viena no jaunākajām un perspektīvākajām pasaules koru un simfonisko orķestru diriģentēm – Jūlija Hutorecka (Sanktpēterburga), informēja koncertzāles pārstāvji.

Liepājā uzstāsies Andrejs Osokins un māsas Balanas

Sestdien, 18. janvārī, plkst. 18 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars uzstāsies izcilais pianists Andrejs Osokins un talantīgās māsas Balanas – vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Koncertā būs dzirdami skaņdarbi no slavenām kino filmām, ļaujot klausītājiem izdzīvot cilvēka mūžu stāstā no šūpuļdziesmas un pirmās mīlestības līdz pat nāvei un atdzimšanai. informēja koncertzāles pārstāvji.