Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Lolita Ritmanis par mūziku filmai Dvēseļu putenis iegūst Amerikas Komponistu un autoru apvienības balvu(4)

Otrdien, 2. martā, Amerikas Komponistu un autoru apvienība (Society of Composers and Lyricists) apbalvoja 2020. gada izcilākos komponistus filmu mūzikā. Augstāko apbalvojumu kategorijā Izcilākā oriģinālmūzika neatkarīgai filmai ieguva Lolita Ritmanis par mūziku filmai Dvēseļu putenis. Līdzās mūsu kara drāmai otru augstāko apbalvojumu ieguva ASV ietekmīgā animācijas studija Pixar kopā ar komponistu trio Trentu Reznoru, Atikusu Rosu un Džonu Batisti par mūziku filmai Soul.

Martā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz diviem tiešraides koncertiem

Koncertu ciklā Simfonija Tuvāk 12. martā pulksten 19 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles Lielais dzintars būs baudāma Antonīna Dvoržāka slavenā Devītā simfonija maestro Gintara Rinkeviča lasījumā, savukārt 25. martā pulksten 19 atsāksies arī koncertsarunu cikls Tuvāk, šoreiz publiku iepazīstinot ar arfisti Dārtu Tisenkopf, informēja orķestra pārstāvji.

Cerībai, kas tepat blakus, aiz loga. Pianiste Dzintra Erliha jubilejas koncertu triādē īpaši izceļ Lolitas Ritmanis jaundarbus © DIENA

"Šis ir tāds laiks, kad gribas vēl visu paspēt un gribas daudz strādāt. Pandēmijas iespaidā mans skatījums uz pasauli ir kļuvis citāds. Gribas apgūt jaunas programmas un iet laikmetīgās mūzikas virzienā. Tas ir galvenais, kas ir mainījies manā iekšējā pasaulē," pianiste Dzintra Erliha saka par dzīves četrdesmit gadu robežu. Viņas tiešraides solokoncerts, kas notiks Dubultu koncertzālē 6. martā plkst. 16, būs pirmais no jubilejas koncertu cikla Cerībai, kuri plānoti šopavasar.

Mūžības dimensijā devies komponists Jānis Porietis © DIENA

Pēc vairāku mēnešu cīņas ar slimību mūžībā 67 gadu vecumā aizsaukts komponists Jānis Porietis (1953–2021), vēsta Latvijas Radio. Tieši ar Latvijas Radio komponistam bijusi visciešākā saikne gan 15 gadus strādājot par skaņu režisoru, gan vēlāk, Vācijā pavadītajos dzīves pēdējos desmit gados sarakstoties ar LR 3 Klasika.

Jānis Ruņģis izdod trīs kinomūzikas albumus

Ģitārists Jānis Ruņģis vienlaikus laidis klajā trīs albumus ar kinofilmām tapušu mūziku. Viņa mūzika papildina gan Kristapa Krūmiņa drāmu Siltums, gan Armanda Zača īsmetrāžas dokumentālo filmu Terapija, gan Armanda Zača un Lienes Lindes dokumentālo darbu Klātbūtne, informēja mūziķa pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Skaitlis 13 dažreiz ir laimīgs. Latvijas Jaunās mūzikas dienas rāda komponistu ražu jau desmito reizi © DIENA

Kaut kas jau reiz dzirdēts! Tā šķita, klausoties komponista, Latvijas Komponistu savienības priekšsēdētāja Rolanda Kronlaka vēstījumu par ikgadējo festivālu Latvijas Jaunās mūzikas dienas (LJMD). Tā arī ir, jo šim festivālam ar šo pašu programmu vajadzēja norisināties pagājušā gada martā, un tā iecerētais sākums sakrita ar brīdi, kad visu ar rāvienu apturēja kovida ēra. Jaunās mūzikas dienas šogad strāvos pa vadiem un aicina klausīties koncertus pastaigās.

Klausīties vienalga būs ļoti interesanti. Festivāls Saxophonia šoreiz vienā, bet bagātīgā koncertā © DIENA

Festivālā Saxophonia, kuru organizē VSIA Latvijas koncerti, šogad notiks viens koncerts. Tajā uzstāsies mūsu saksofonu mūzikas ievērojamākie izpildītāji – Rīgas Saksofonu kvartets šī festivāla izveidotāja Arta Sīmaņa vadībā, Latvijas Radio bigbends ar solistu Gintu Pabērzu, Trio Tresensus (Trīs sajūtas) Aigara Raumaņa vadībā, modernā džeza grupa Lupa.