Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +3 °C
Skaidrs
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Mūzika

Saecl izdod albumu Jaungada taksometrs 2

Elektroniskā albuma formātā izdots albums Jaungada taksometrs 2, kurā iekļauta mūzika no Māra Martinsona romantiskās komēdijas Jaungada taksometrs 2 skaņu celiņa, ko komponējis Saecl. Albumā apkopotas 11 kompozīcijas, kuras komponists radījis speciāli filmai. Albums ir elektroniski pieejams lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, informēja filmas pārstāvji.

Kontrtenors Sergejs Jēgers Rīgas Domā atskaņos dažādas Ave Maria versijas

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, festivālā Eiropas Ziemassvētki Rīgas Domu pieskandinās mūzikā tērptās lūgšanas Ave Maria dažādu gadsimtu un tautību komponistu skatījumā. Kontrtenora Sergeja Jēgera balss savīsies ar Rīgas Doma ērģeļu varenajām stabulēm un baznīcas velvēs atbalsosies arī vijoles un kontrabasa skaņas, informēja Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica.

Valmierā norisināsies Ziemas mūzikas festivāls

No 13. līdz 19.janvārim Valmierā norisināsies Starptautiskais ziemas mūzikas festivāls. Šoreiz tam izvēlēts vadmotīvs Gadsimti spēlējas, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji.

Imanta Ziedoņa fonds Viegli izdod mūzikas albumu Visu gaisu

Imanta Ziedoņa fonds Viegli decembra vidū izdevis mūzikas albumu Visu gaisu. Albumā apkopotas 10 pazīstamas latviešu komponistu dziesmu aranžijas, radītas par godu brīvdabas koncertam Kartupeļu ziedonis, kas izskanēja 2019. gada jūlijā līdzās kulturālo kartupeļu laukam Kuldīgā, informēja fonda pārstāve Kristiāna Salnāja.

Lielajā dzintarā skanēs viduslaiku dziedājumi Ziemassvētku laikam

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 4. janvārī plkst. 17 ar viduslaiku dziedājumiem Ziemassvētku laikam uzstāsies vokālā grupa Schola Cantorum Riga. Ar mūsdienīgām taustiņinstrumentu skaņām grupai koncertā Gregoriskie dziedājumi. Carmina pievienosies komponists Raimonds Tiguls, informēja koncertzāles pārstāvji.

Ziemassvētku koncertos tiksies Tautumeitas, Jānis Aišpurs un Laima Jansone

No 18. decembra Latvijas baznīcās un koncertzālēs Ziemassvētku programmu piedāvās mūziķis Jānis Aišpurs, koklētāja Laima Jansone un etno mūzikas grupa Tautumeitas. Koncertos skanēs klasiskās kristiešu liturģiskās mesas daļas Credo, Sanctus, Gloria, Kirie, Agnus dei un Benedictus, piemeklējot tām jau zināmas Ziemassvētku klasiskās un tautas dziesmas. "Programmā savīsies abas pasaules, kļūstot par vienu veselumu," saka mūziķi.

Koncertzālē Palladium uzstāsies multimākslinieks Woodkid

21.maijā koncertzālē Palladium uzstāsies talantīgais multimākslinieks Woodkid vai īstajā vārdā Joans Lemuāns (Yoann Lemoine). Pēc zināma laika, kas veltīts citiem projektiem, nākamajā gadā Woodkid izdos jaunu albumu un dosies pasaules koncertturnejā, kuras ietvaros piestās arī Rīgā, informēja koncerta rīkotāji.

Noklausies Katrīnas Gupalo & the Black Birds dziesmu Fredijs vairs nedziedās

Pieminot Džona Lenona traģisko bojāeju, kad Ņujorkā ar pieciem revolvera šāvieniem viņš tika nogalināts, un Fredija Merkūrija pāragro aiziešanu aizsaulē, izdota dziesma Fredijs vairs nedziedās. Tas ir grupas Katrina Gupalo & the Black Birds atvadu singls, kas tapis sadarbībā ar elektroniskās mūzikas guru - Orioli, informēja grupas pārstāvji.

Latvian Blues Band aicina uz 20 gadu jubilejas koncertiem

Grupa Latvian Blues Band aicina uz grupas 20 gadu jubilejas koncertiem VEF Kultūras pilī Rīgā, Alūksnē, Krustpilī, Valmierā, Ventspils teātra namā Jūras vārti un R&B Blues Festival Ropažu parkā, informēja koncertu rīkotāji.

Jau piekto reizi Dzintaros. Ziemassvētku festivāls Dzintaru koncertzālē piedāvā mūzikas dažādību © DIENA

Jau piekto gadu krāšņākais ziemas muzikālais notikums atjaunotajā Dzintaru koncertzālē būs Ziemassvētku festivāls. Vienpadsmit muzikāli daudzveidīgos koncertos no 13. decembra līdz 7. janvārim tiksimies ar Rīgas Doma zēnu kori, operdziedātājām Ingu Kalnu un Elīnu Šimku, Brīnumskapi Ziemassvētkos, komponistu Raimondu Tigulu, dziedātāju Zigfrīdu Muktupāvelu, Latvijas Radio kori, Igaunijas senās mūzikas ansambli Hortus Musicus, kamerorķestri Sinfonietta Riga, vijolniekiem Kristīni Balanas un Daniilu Bulajevu, Latvijas Radio bigbendu, vokālo grupu Framest, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un citiem māksliniekiem.

Positivus festivālā uzstāsies A$AP Rocky(1)

Positivus festivāls 2020. gadā pārsteigs ar iespaidīgāko hiphopa mākslinieku, kāds jebkad sniedzis koncertu Baltijā, un kā savu pirmo galveno mākslinieku izziņo A$AP Rocky. Viņš ir daudzu pasaules mūzikas festivālu lielākā zvaigzne un viens no lielākajiem nākamvasar koncertējošiem hiphopa māksliniekiem. Positivus festivālā A$AP Rocky uzstāsies pirmajā dienā 17. jūlijā, informēja festivāla pārstāvji.

Sestdien Doma laukumā muzicēs Ziemassvētku tubu orķestris

Sestdien, 14. decembrī, plkst. 15, Doma laukumā Rīgā klausītājus ar populārām melodijām priecēs projekta Ziemassvētku tubas orķestris. Šis muzikālais notikums, kas pasaulē ir īpaši populārs tieši Ziemassvētku laikā, norisināsies jau piekto reizi, pulcējot ap 100 tubistu un eifonistu no visām trim Baltijas valstīm, informēja LNKC pārstāvji.