Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +4 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Mūzika

Pie LNO orķestra pults pirmo reizi stāsies amerikāņu diriģente Kerija Linna Vilsone

11. janvārī Džakomo Pučīni operas Bohēma izrādē pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults pirmo reizi stāsies ievērojamā amerikāņu diriģente Kerija Linna Vilsone (Keri-Lynn Wilson). Galvenās lomās izrādē interpretēs Evija Martinsone, Raimonds Bramanis, Inga Šļubovska-Kancēviča, Rinalds Kandalincevs un Rihards Mačanovskis, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

FOTO: Koncertzālē Lielais dzintars izskanējusi Ralfa Eilanda, Dināras Rudānes un Aminatas izpildītā kino mūzika

Divos krāšņos Vecgada koncertos 29. un 30. decembrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris Jāņa Ivuškāna vadībā kopā ar populāriem latviešu dziedātājiem atskaņoja slavenu kino mūziku. Vēl bez Ralfa Eilanda, Dināras Rudānes un Aminatas Savadogo uz skatuves kāpa arī meiteņu trio – Katrīna Kabiņecka, Paula Saija un Una Daniela Aizgale -, kā arī ritma grupa Artis Orubs, Edvīns Ozols, Kristens Kupčs un Rihards Plešanovs.

Noskaties čellistes Margaritas Balanas mākslas īsfilmu Pianissimo(2)

Pazīstamā latviešu čelliste Margarita Balanas uzņēmusi savu pirmo mākslas īsfilmu Pianissimo, kuras pamatā ir izcilā latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbs Grāmata čellam. Īsfilmas idejas autore ir pati māksliniece. Tā tiks izrādīta uz lielajiem ekrāniem Londonā, kā arī aprīlī Pētera Vaska festivālā Cēsīs, informēja čelliste.

Rīgas Domā norisinās Gadumijas koncerti

No 27. decembra līdz 6. janvārim Rīgas Domā desmit koncertos izskanēs daudzveidīga ērģeļmūzika - no Eiropas klasiķu skaņdarbiem līdz Ziemassvētku dziesmu apdarēm, kā arī nedaudz tango, nedaudz improvizācijas, nedaudz latviešu mūzikas un daudz svētku noskaņas.

FOTO: Lielajā ģildē izskanējuši LNSO Vecgada koncerti

Trīs vakarus pēc kārtas, 28., 29. un 30. decembrī, izpārdotos koncertos diriģenta Andra Pogas vadībā LNSO kopā ar talantīgajiem mūziķiem Kseniju Sidorovu un Daniilu Bulajevu atskaņoja komponistu Morisa Ravela un Astora Pjacollas emocijām piesātinātos skaņdarbus.

Pussimt čellistu, roks un meditācija © DIENA

Pēc gadu ilgas pauzes savos tradicionālajos Vecgada lielkoncertos, kas abi notiks vienā un tajā pašā dienā, 30. decembrī, Rīgas Kongresu namā, uz skatuves atgriezīsies Melo-M Mega orķestris. Tas atkal pulcēs kopā dažādu paaudžu čellistus, klausītājiem piedāvājot gan popmūzikas un rokmūzikas hitus, gan grupas līdera Kārļa Auzāna jaundarba Meditation+ pirmatskaņojumu ar Normundu Šnē pie diriģenta pults.

LNSO Vecgada koncertā uzstāsies Ksenija Sidorova un Daniils Bulajevs

2019. gada izskaņā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris sniedz iespēju noslēgt šo desmitgadi uz krāšņas nots – klātesot par tradīciju kļuvušajā LNSO Vecgada koncertā. Trīs vakarus pēc kārtas, 28., 29. un 30. decembrī, diriģenta Andra Pogas vadībā orķestris kopā ar talantīgajiem mūziķiem Kseniju Sidorovu un Daniilu Bulajevu ievedīs klātesošos komponistu Morisa Ravela un Astora Pjacollas emocijām piesātinātajā skaņu pasaulē, informēja LNSO pārstāvji.

Sv. Pētera baznīcā skanēs igauņu komponista Urmasa Sisaska Ziemassvētku oratorija

Piektdien, 27. decembrī, plkst. 17 Rīgas Sv. Pētera baznīcā uz koncertu aicina igauņu mūziķi - Igaunijas Lauksaimniecības Universitātes vīru koris Gaudeamus, jauktais koris Tarbatu, Tartu Tautas universitātes jauktais koris, Tartu Saksikoor (Tartu Saksofonu koris), solisti un diriģents Lauri Brēde. Koncertā piedalīsies arī komponists Urmass Sisasks.

Iznācis Artura Skuteļa albums Lavīna

Albums Lavīna veidots kā mēģinājums restaurēt cilvēka pieredzi. Tā galvenais varonis ir zaudējis atmiņu, taču to ir iespējams atgūt ar īpaša medikamenta – Lavīnas – palīdzību, aizmiegot un ieejot mūzikā. Balansējot starp nomodu un sapni, sapni un murgu, galvenā varoņa dažādie apziņas stāvokļi vijas cauri 21. gadsimta reālijām, pārdzīvojumiem un identitātes meklējumiem, kurus pavada centieni atcerēties, informēja mūziķis.

Ziemassvētku dāvanas no Birgitas Nilsones © DIENA

Šogad savu starptautisko reputāciju ir nostiprinājis Birgitas Nilsones fonds. Tas darbojas Zviedrijas Karaliskās mūzikas akadēmijas paspārnē un savas aktivitātes velta leģendārās zviedru dziedātājas mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai, turklāt dara to radoši un gaumīgi

Ziemassvētku priekšvakarā notiks Raimonda Tigula un Rīgas Doma zēnu kora koncerts

23. decembra vakarā Rīgas Domā izskanēs komponista Raimonda Tigula un Rīgas Doma zēnu kora koncertprogramma Rīta un vakara dziesmas, kurā apmeklētāji varēs baudīt Dziesmu svētkos jau skanējušas un tautā iemīļotas dziesmas Lec, Saulīte un Dod, Dieviņi kā arī labdarības akcijas Dod pieci himnu Klusi Čukst Dievs un daudzus citus jaunus skaņdarbus. Pēdējās koncerta biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīze kasēs.