Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Anša koncerts koncertzālē Palladium notiks divus vakarus(3)

Publisko pasākumu noteikto ierobežojumu dēļ anša solokoncerts, kurš 7. novembrī bija paredzēts koncertzālē Palladium, tiek pārcelts un sadalīts divos jaunos koncerta datumos - 20. un 21. novembrī, un katrā no vakariem to varēs apmeklēt pulcēšanās ierobežojumos atļautais cilvēku skaits, kurš šobrīd koncertzālē Palladium ir 560, informēja koncerta rīkotāji.

"Par mani, bet kopā ar mani". Tapis dzejniecei Annai Rancānei veltīts koncertuzvedums Latgolys freska © DIENA

Anna Rancāne ir viens no mūsdienu Latgales spilgtākajiem simboliem – gan literatūrā un publicistikā, gan arī Latgales sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Trausla, stipra, sāpīga, aizmūžīga, dzidra, godīga un skaista. Bērnišķīgi tīra un neviltota. Tieši tāda, kādu dzejnieci ieraugām mākslinieces Ievas Jurjānes gleznā, kas tapusi jau pavasarī gleznotājas mājās.

Izvēlos ārstēties ar mūziku. Tuvojas 17. Starptautiskais Kremerata Baltica festivāls © DIENA

17. Starptautiskais Kremerata Baltica festivāls Dzintaru koncertzālē 12. un 13. septembrī svinēs Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena 250. jubileju. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un viņa kamerorķestra mūziķiem tiksimies ar pianistu Georgiju Osokinu, vijolnieku Hugo Tičati, kurš jau vairākkārt atskaņojis latviešu mūziku, čīliešu mecosoprānu Luisianu Mančīni un čellisti Giedri Dirvanauskaiti. Gaidāmi divi pirmatskaņojumi. Lūk, kā Gidons Krēmers raksturo ideju un galvenās ceļazīmes.

Vestards Šimkus, LNSO un Ainārs Rubiķis koncertēs Rēzeknē un Rīgā

10. septembrī Latgales vēstniecībā Gors un 11. septembrī uz Lielās ģildes skatuves uzstāsies pianists Vestards Šimkus un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO). Koncertā Čaikovskis, Grīgs un Rahmaņinovs varēs dzirdēt pasaulslaveno komponistu Pētera Čaikovska, Edvarda Grīga un Sergeja Rahmaņinova skaņdarbus. Pie diriģenta pults - Ainārs Rubiķis, informēja koncerta rīkotāji.

Koncertzāle taps arī Tallinā © DIENA

Priekšlikumu būvēt jaunu, pasaules standartiem atbilstošu akustisko koncertzāli Heliorg (Skaņas ieleja, tulkojot no igauņu valodas) Tompea kalna pakājē, starp Tallinas vecpilsētu un jauno pilsētas daļu, pagājušajā nedēļā valdībai kopīgi prezentēja Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris (INSO) un Igaunijas Filharmonijas kamerkoris (IFK).

Izcilības pārbaude Zalcburgā © DIENA(2)

Dziedātājas Elīnas Garančas atgriešanās uz skatuves un maestro Daniela Barenboima sumināšana Zalcburgas festivāla simtgades jubilejā. Eiropas grandiozāko festivālu koronavīruss nav pieveicis