Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Bez lidošanas misticismā © DIENA

Komponista Alvila Altmaņa apaļā 70 gadu jubileja nosvinēta vasaras vidū, 1. jūlijā, bet tai veltītais autorkoncerts notiks pašā ražas laikā – svētdien, 20. septembrī, plkst. 16 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē.

Koncertsērijā Art of Riga Jazz oktobrī viesosies poļu, vācu un itāļu mākslinieki

Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā Art of Riga Jazz 16., 23. un 31. oktobrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs attiecīgi poļu dziedātājas Judita Pisarčika (Judyta Pisarczyk) un latviešu taustiņinstrumentālista Ata Andersona kvartets, vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralfs Šmids (Ralf Schmid), kā arī prominentais itāļu džeza kvartets XY Quartet, informēja koncerta rīkotāji.

Komponiste Lolita Ritmanis nominēta Pasaules filmu mūzikas balvai par filmai Dvēseļu putenis radīto skaņu celiņu(2)

Amerikā dzīvojošā latviešu komponiste Lolita Ritmanis nominēta Pasaules filmu mūzikas balvai (World Soundtrack Awards) kategorijā Publikas izvēle (Public Choice) par vēsturiskajai kara drāmai Dvēseļu putenis radīto skaņu celiņu. Filma iekļauta arī Tenerifes Starptautiskā filmu mūzikas festivāla Fimucite konkursa sadaļā Fimucinema, informēja filmas pārstāvji.

Mainīts Elīnas Garančas koncerta norises laiks Lielajā dzintarā

2020. gada 10. oktobrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars ar solokoncertu pirmo reizi viesosies viena no pieprasītākajām operdziedātājām pasaulē, mecosoprāns Elīna Garanča. Iepriekš plānotais koncerts plkst. 18 tiks sadalīts divos koncertos, tādēļ visiem biļešu īpašniekiem obligāti jāapmaina koncerta biļetes pret kādu no jaunajiem norises laikiem 10. oktobrī plkst. 17 vai 20, informēja koncerta rīkotāji.

Sinfonietta Rīga Lielajā ģildē atklās 15. koncertsezonu

Ar Karalienes Elizabetes un Pētera Čaikovska konkursu laureāta, beļģu vijolnieka Marka Buškova viesošanos Rīgā, jauno koncertsezonu 25. septembrī plkst. 19 Lielajā ģildē sāks diriģenta Normunda Šnē vadītais kamerorķestris Sinfonietta Rīga, informēja orķestra pārstāvji.

Cēsīs notiks Andrejam Žagaram veltīts koncerts(5)

Sestdien, 10. oktobrī, plkst. 18 Andreja Žagara kultūras attīstības fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un koncertzāli Cēsis rīko koncertu Antoņenko, Kinča, Švēde un LNSO. Draugi - Andrejam Žagaram, informēja koncerta rīkotāji.

Anša koncerts koncertzālē Palladium notiks divus vakarus(3)

Publisko pasākumu noteikto ierobežojumu dēļ anša solokoncerts, kurš 7. novembrī bija paredzēts koncertzālē Palladium, tiek pārcelts un sadalīts divos jaunos koncerta datumos - 20. un 21. novembrī, un katrā no vakariem to varēs apmeklēt pulcēšanās ierobežojumos atļautais cilvēku skaits, kurš šobrīd koncertzālē Palladium ir 560, informēja koncerta rīkotāji.

"Par mani, bet kopā ar mani". Tapis dzejniecei Annai Rancānei veltīts koncertuzvedums Latgolys freska © DIENA

Anna Rancāne ir viens no mūsdienu Latgales spilgtākajiem simboliem – gan literatūrā un publicistikā, gan arī Latgales sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Trausla, stipra, sāpīga, aizmūžīga, dzidra, godīga un skaista. Bērnišķīgi tīra un neviltota. Tieši tāda, kādu dzejnieci ieraugām mākslinieces Ievas Jurjānes gleznā, kas tapusi jau pavasarī gleznotājas mājās.