Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -3 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 1. decembris
Emanuels, Arnolds

Mūzika

Kā kļūt par pirmās klases eņģeli. Londonā iestudēta Ziemassvētku opera Brīnišķā dzīve © DIENA

Anglijas Nacionālā opera Londonā svētku sezonā piedāvā mūsdienu amerikāņu autoru – komponista Džeika Hegija un libreta autora Džīna Šīra – operu visai ģimenei Brīnišķā dzīve/It’s a Wonderful Life. Tās tapšanu ir iedvesmojusi viena no skatītāju iemīļotākajām Ziemassvētku filmām – amerikāņu režisora Frenka Kapras 1946. gada drāma Brīnišķā dzīve

Madonā uzstāsies eksperimentālās mūziķes no Ukrainas

Sestdien, 17. decembrī, plkst. 18.00 galerijā MABOCA Visuma Centrs 2 (Poruka ielā 4, Madonā) noritēs eksperimentālās mūzikas koncertvakars, kurā piedalīsies projekti no Ukrainas bryozone un Maryana Klochko, kā arī pašmāju mūziķi Svēte un UG UG UGG UGG.

Mūzikas akadēmijā koncertā Dzīvā gaisma notiks Daces Aperānes un Anitas Tumševicas jaundarbu pirmatskaņojumi

Piektdien, 9. decembrī, plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē koncertā Dzīvā gaisma pianiste Diāna Zandberga un flautiste Ilze Urbāne pirmatskaņos latviešu komponistu jaundarbus, koncertā skanēs arī ārvalstu komponistu darbi klavierēm un flautai, informēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Antess.

Lielajā ģildē izskanēs koncertprogramma LNSO kamermūzika. Brāmss, Perts un Pendereckis

Ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē izskanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertprogramma LNSO kamermūzika. Brāmss, Perts un Pendereckis, kurā uzstāsies LNSO mākslinieku ansamblis – klarnetiste Anna Gāgane, vijolnieks Sandis Šteinbergs un Indulis Cintiņš, altists Pēteris Trasuns, kā arī čelliste Dace Zālīte-Zilberte.

Nākamvasar Tallinā uzstāsies The Weeknd

Nākamvasar pirmo reizi Baltijā, Igaunijā, 12. augustā Tallinas Dziesmu svētku estrādē, uzstāsies superzvaigzne The Weeknd. The Weeknd ir 2022. gada Billboard mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā visvairāk nominētais mākslinieks ar 17 apbalvojumiem, tostarp kā Top Artist.

Sinfonietta Rīga uzstāsies Amsterdamas Karaliskajā Concertgebouws © DIENA

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē muzicēs pasaulslavenajā Amsterdamas koncertzālē. Pie orķestra diriģenta pults stāsies sens orķestra draugs un Latvijas klausītājiem labi pazīstams mūziķis, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra pirmā oboja Aleksejs Ogrinčuks.

Imagine Dragons nākamvasar uzstāsies Lietuvā

Grammy balvas ieguvēji, multiplatīna rokgrupa Imagine Dragons nākamajā vasarā ar vienīgo koncertu Baltijā 16. augustā uzstāsies Viņģa parkā Viļņā, Lietuvā, pasaules koncertturnejas Mercury Tour ietvaros. Tūre atzīmē viņu ļoti gaidītā albuma Mercury - Acts 1 & 2 izdošanu, kas nākamajā gadā sāksies Dānijā, pirms došanās uz Itāliju, Horvātiju, Poliju, Lietuvu, Franciju, Izraēlu un Grieķiju.

Baltijas džeza kompozīciju konkursā uzvarējis Karolis Šarkus no Lietuvas

Spīķeru koncertzālē 24. novembra vakarā koncerta Latvijas Radio bigbends. Jaundarbi ietvaros tika noskaidrots jaunais komponists, kurš plūcis uzvaras laurus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Latvijas Radio bigbenda kopīgi rīkotajā III bigbenda kompozīciju konkursā Baltijas jaunajiem komponistiem, informēja konkursa rīkotāji.

Pārdomām par laicīgo un garīgo. Orķestris Rīga un Marlēna Keine Pirmajā adventē koncertēs Doma baznīcā © DIENA

"Esmu pateicīga par šo iespēju, vēl jo vairāk tāpēc, ka mūzika ar garīgu saturu mudina klausītājus un izpildītājus uz pārdomām par laicīgo un garīgo dzīvi un šis laiks mūs ļoti tuvina ilgi gaidītajiem Kristus dzimšanas svētkiem, kas ir kā simbols labajam un cerību nesošajam,"saka operdziedātāja Marlēna Keine, kuras dzidrais soprāns skanēs orķestra Rīga Pirmās adventes koncertā Rīgas Domā 27. novembrī plkst. 19.

No gaļas pīrāga līdz operai. Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu sāk Hendeļa Pasticcio © DIENA

Georga Frīdriha Hendeļa mūzikas uzvedums Pasticcio, kas izskanēs Mazajā ģildē 25. novembrī plkst. 18.00, sāks Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu, kas līdz 14. decembrim piedāvās XVIII gadsimta Latvijas teritorijas mūzikas pirmatskaņojumus, piecu Eiropas mūzikas augstskolu koncertu ar operkomponista Hendeļa mūziku, kā arī ilgi gaidītos Johana Sebastiāna Baha mūzikas albuma atvēršanas svētkus.