Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sava stila meistari džeza pasaulē. Art of Riga Jazz zvaigžņu parādi sāks pianists Bils Lorenss

Šoruden Latvijas Radio 1. studijā un arī Riga Jazz Lounge viesnīcā Radisson Blu Latvija norisināsies festivāla Rīgas ritmi piedāvātā rudens koncertsērija Art of Riga Jazz, kurā uzstāsies gan starptautiski plaši atzīti, gan izcili vietējie mākslinieki.

Jau 8. novembrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs virtuozais britu pianists, par džeza maestro dēvētais Bils Lorenss ar savu trio. Turpat 15. novembrī uzstāsies arī jaunas skaņu pasaules uzbūrējs trombonists, vokālists un modulāro sintezatoru iespēju pētnieks no Francijas Robinsons Khouri ar savu trio, bet 13. decembrī – lieliskā britu dziedātāja Emma Smita ar savu grupu.

Pieckārtējais Grammy balvas ieguvējs, pianists un komponists Bils Lorenss veicis ievērojamu ceļojumu mūzikā, izpauzdamies visdažādākajos sastāvos un stilos. Viņš bijis arī klasiskās mūzikas pianists, līdzdibinājis jaudīgo fusion  kolektīvu Snarky Puppy un spēlējis kopā ar triphopa trio Morcheeba, kā arī džeza grandiem, piemēram, ģitāristu Laionelu Loueki.

Lorenss pētījis džeza, fanka un drum’n’bass stilistikas attiecības ar klasisko mūziku un noslīpējis gan melodiskumu, gan improvizācijas meistarību, veidojot savu unikālo mākslinieciskās izpausmes stilu. Pēdējos trīs gados viņš  bijis īpaši ražīgs un izdevis sešus albumus: soloalbumus Affinity  (2022) un Lumen (2025), dueta albumus Where You Wish You Were (2023) un Keeping Company (2024)  kopā ar grupas Snarky Puppy kolēģi amerikāņu multiinstrumentālistu Maiklu Līgu, kā arī Bill Laurance & The Untold Orchestra Live at EFG London Jazz Festival 2021 (2022) un Bloom  (2024) kopā ar britu stīgu orķestri The Untold Orchestra. 

Lai arī Lorenss ir vien 44 gadus vecs, džezā viņš ir jau 30 gadu. Sākotnēji spēlējis džezu Londonas Soho restorānos, bet pēcāk Līdsas Universitātē studējis klasisko mūziku un kompozīciju. Savu pirmo soloalbumu Flint viņš izdeva 2014. gadā un nu jau laidis klajā astoņus soloierakstus. Viņš ir arī džeza mūzikas izdevējs, dibinājis un vada izdevniecību Flint Music, kas specializējusies mūsdienu instrumentālajā mūzikā. Lorenss pazīstams arī kā liels jauno tehnoloģiju entuziasts un kaislīgs klimata jautājumu aktīvists. Rīgā viņš uzstāsies kopā ar kolorīto britu basistu Meneliku Klafiju un allaž enerģijas pilno britu bundzinieku Oskaru Ogdenu.

Savukārt koncertsērijas Art of Riga Jazz bezmaksas koncertos Riga Jazz Lounge viesnīcā Radisson Blu Latvija 6. novembrī džeza zelta fonda dziesmas izpildīs Normunds Rutulis, 13. novembrī džeza improvizācijas piedāvās vibrofonists Miķelis Dzenuška, 20. novembrī arfas iespējas džezā rādīs Elizabeta Lāce un 27. novembrī latīņamerikāniskās noskaņās muzicēs dziedātāja Diāna Pīrāgs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja