Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Teātris

Cilvēces attīstība atpakaļgaitā. Izrāde Mēness neredzamā puse ielūkojas nākotnē un šodienā © DIENA

Par debesu spīdekli Mēnesi ir daudz folklorizējušos teicienu. Ja dzirdi "Mēness neredzamā puse", veidojas vīzija, ka tā ir tumša, neizprotama, neizdibināma, jo no Zemes redzam tikai vienu Mēness pusi. Liepājas teātra Mazajā zālē koncertzālē Lielais dzintars režisore no Lietuvas Monika Klimaite pēc igauņu dramaturga Karla Kopelmā lugas Singing Green izveidojusi iestudējumu Mēness neredzamā puse.

Dailes teātrī iestudē izrādi Māte

Režisors Intars Rešetins Dailes teātra Kamerzālē iestudē izrādi Māte, ar to noslēdzot autora Floriana Zellera ģimenes tēmai veltīto triloģiju. Iestudējuma pirmizrāde būs 29. janvārī, informēja Dailes teātra pārstāvji.

Dažāda, neidealizēta un neizskaistināta. Pirmizrādi piedzīvos dzejas izrāde Netikumīgie © DIENA

Viņi/glāsta savas šķidrās ūsiņas/viņas/pirkstos virpina matus/viņi/prot platām kājām sēdēt/viņas/prot spēles ar plakstiņiem un lūpām, raksta Kirils Ēcis. Viņš ir viens no autoriem, kurš radījis tekstus režisores Kristas Burānes dokumentālajam dzejas iestudējumam Netikumīgie, kā nosaukums publicitātes materiālos rotājas uz Instagram sirsniņu fona. Tas ir stāsts par XXI gadsimta jauniešiem, viņu pieaugšanu, attiecībām ar skolu, audzināšanu un brīvību, kura pirmizrāde notiks sestdien, 14. decembrī, plkst. 19 Dirty Deal Teatro (Talsu ielā 1, Āgenskalnā).

Mīlestības laiks kara apstākļos © DIENA

Valmieras teātrī Apaļajā zālē režisors Varis Brasla iestudējis amerikāņu rakstnieka Ernesta Hemingveja visautobiogrāfiskāko un personiskāko romānu Ardievas ieročiem, kas pēc savas iznākšanas 1929. gadā autoram sagādāja pasaules slavu. Tas ir stāsts par rakstnieka pirmo piedzīvoto karu un pirmo mīlestību – jūtām, kas atstāja pēdas visā viņa turpmākajā dzīvē un daiļradē.

Kautiņš ar Šekspīru © DIENA(2)

Liepājas teātra jauniestudējumā Šekspīrs ir nepārprotami redzams, ka režisora Elmāra Seņkova dauzonīgo ideju aktieru ansamblis uzņēmis ar azartu un ļauj vaļu košai groteskai.

Liepājas teātrī top iestudējums Mēness neredzamā puse

Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē Lielais dzintars režisore no Lietuvas Monika Klimaite iestudē izrādi Mēness neredzamā puse, kuras pirmizrāde gaidāma 7. decembrī. Režisore, kura ieguvusi izglītību gan Lietuvā, gan Lielbritānijā, kā arī piedalījusies dažādās mākslas laboratorijās daudzviet pasaulē, Liepājā strādā pirmo reizi, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Stāsts par mirkļa baudīšanu. Pēc Remarka populārā romāna tapis jauns oriģinālbalets Trīs draugi(1)

Kopš Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis uzzināja, ka Krievijas režisors un kādreizējais dejas mākslinieks Sergejs Zemļanskis veido plastiskās drāmas teātra izrādes bez vārdiem, viņš prātojis, kā būtu, ja viņš tās iestudētu ar dejotājiem. Pirms diviem gadiem satiekoties izrādījies, ka šāda ideja bijusi arī Sergejam Zemļanskim un viņa pastāvīgajai radošajai komandai. Tā dzima doma par jauna oriģinālbaleta Trīs draugi radīšanu. Tas tapis pēc Ēriha Marijas Remarka populārā romāna motīviem un piedzīvos pasaules pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā un baletā 29. novembrī.

FOTO: Spēlmaņu naktī triumfē Elmārs Seņkovs un Pūt, vējiņi!(7)

Spēlmaņu naktī triumfu piedzīvoja Elmāra Seņkova izrāde Pūt, vējiņi!, kas saņēma Grand Prix balvu, tāpat režisors plūca uzvaras laurus kategorijā Gada režisors, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāvis Ričards Vorobjovs. Balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņēma Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Rudāks un Liepājas teātra aktieris Jānis Dreiblats.