Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 8. augusts
Vladislava, Vladislavs, Mudīte

Novados

FOTO: No vēsturiskā piesārņojuma pilnībā attīrīti Inčukalna sērskābā gudrona dīķi

Valsts vides dienests (VVD) īstenojis Latvijā līdz šim apjomīgāko un tehnoloģiski vienu no sarežģītākajiem vides projektiem, attīrot no vēsturiskā piesārņojuma – bīstamajiem atkritumiem Inčukalna sērskābā gudrona dīķus. Pašlaik pilnībā noslēgušies sanācijas un rekultivācijas darbi, bet no dīķiem izvestā gudrona droša utilizācija turpināsies līdz 2023. gadam.

Bauskā jau nolijusi gandrīz visa mēneša norma

Pirmdien līdz plkst.8 nokrišņu daudzums Bauskā jau sasniedza 41 milimetru, kas ir gandrīz visa maija mēneša norma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Raidījums: Tukumā degušo vīrieti Rīgā tiesā par tīšu dedzināšanu

Normunds Kindzulis, kurš pagājušajā nedēļā pagaidām neskaidros apstākļos Tukumā guva plašus ķermeņa apdegumus, Rīgā tiek tiesāts krimināllietā par svešu īpašumu tīšu dedzināšanu, izmantojot degšķidrumu, turklāt šīs lietas izmeklēšanas gaitā viņam konstatēti psihiski traucējumi, kas lieguši saprast un vadīt savu rīcību, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums Panorāma, atsaucoties lielākoties uz prokurores sniegto informāciju.

Attieksme jāmēra skaitļos © DIENA

Daugavpils ir nonākusi uzmanības un kritikas krustugunīs, jo pagājušās nedēļas nogalē pie lielā vakcinācijas centra dzīvā rinda nebija gara, arī pedagogi pret vakcinēšanos ir visai atturīgi un atsaucas uz ģimenes ārstu ieteikumiem. Tomēr Nacionālā veselības dienesta (NVD) Latgales nodaļā, kā arī Dienas uzrunātie daugavpilieši uzskata, ka velns nav tik melns, kā to mālē.

Dundagai dod laiku līdz pirmdienai © DIENA

Sasaucot Dundagas novada domes ārkārtas sēdi, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P) vēlējās panākt, lai dome ievēlē jaunu priekšsēdētāju un vietnieku, taču vakar tas nenotika un nebija arī plānots. Ministrs deputātiem, kuru skaits ir sarucis, uzdevis vēlēšanas sarīkot līdz pirmdienai, 26. aprīlim, pretējā gadījumā sola iniciēt domes atlaišanu.