Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Novados

Gāztā Ragaiņa vietā par Jēkabpils novada mēru ievēl Krapu(15)

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieka amatā otrdien tika ievēlēts līdzšinējais pilsētas mēra vietnieks Aivars Kraps (GKML), bet uzreiz pēc tam par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējā mēra Raivja Ragaiņa (LZP) vietniece Līga Kļaviņa (LZS), aģentūra LETA uzzināja domē.

Daugavpilī bērnudārzu skolotājiem turpmāk maksās 800 eiro par likmi(2)

Daugavpils pašvaldība ar nākamo mācību gadu plāno paaugstināt atalgojumu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un ieviest līdzfinansējumu par aukļu pakalpojumiem bērniem, kas neapmeklē bērnudārzu, šonedēļ preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (Saskaņa).

Viļānu novadā izcēlies meža ugunsgrēks

Viļānu novada Sokolku pagastā piektdien izcēlies vairākus hektārus plašs paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks. Vietēji iedzīvotāji aicināti aizvērt logus un durvis, lai nepieļautu dūmu iekļūšanu mājokļos, informē Viļānu pašvaldība.

Burtnieku novadam jauns pašvaldības domes priekšsēdētājs © DIENA

24. aprīlī, Burtnieku novada pašvaldības domes sēdes laikā tika atbrīvots no amata līdzšinējais domes priekšsēdētājs Guntars Štrombergs un viņa amata pienākumus pārņēma Edvīns Straume, Štromberga vietnieks, ziņots Burtnieku novada mājaslapā.

No amata vēlas gāzt Jēkabpils mēru Ragaini(6)

Astoņi Jēkabpils deputāti, pārmetot domes priekšsēdētājam bezdarbību saistībā ar plānoto pašvaldību reformu un nespēju komunicēt, pieprasījuši sasaukt ārkārtas domes sēdi mēra Raivja Ragaiņa (LZP) atbrīvošanai no amata, noskaidroja aģentūra LETA.

Balvu novadā reformēs vairākas izglītības iestādes

Ceturtdien, 25.aprīlī, Balvu novada domes deputāti lems par izmaiņām vairāku izglītības iestāžu darbā, liecina domes sēdes darba kārtībā. Deputātiem būs jāpieņem lēmums par izglītības iestāžu tīkla reorganizēšanu Tilžas pagastā, jo pašvaldība lēmusi slēgt Tilžas internātpamatskolu.

Jelgavā un Aizkrauklē izmēģinās bezpilota autobusus(3)

Gatavojoties bezpilota transportlīdzekļu izmēģinājumiem Zemgalē, sadarbībā ar projekta vadošo partneri no Somijas un iesaistītajām valsts institūcijām apzināti iespējamie maršruti, kuros Jelgavā un Aizkrauklē varētu veikt izmēģinājuma braucienus, portālu Diena.lv informēja Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Ieviņš.

Iezīmētajām robežām nedomā piekrist © DIENA(3)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz atjaunot bijušās Talsu un Tukuma rajona robežas. Talsu novadam tiktu pievienots Dundagas, Rojas un Mērsraga novads, bet Tukuma – Kandavas, Engures un Jaunpils novads. Jāatgādina, ka iepriekšējās reformas laikā Rojas novads sašķēlās, mērsradzniekiem panākot ārkārtas vēlēšanas un izveidojot atsevišķu pašvaldību.

Pieaugot ugunsbīstamībai, izsludina brīdinājumu visā Latvijā

Turpinoties sausumam un laikam kļūstot siltākam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā valsts teritorijā izziņojis dzelteno brīdinājumu par augstu ugunsbīstamību mežos. Brīdinājums spēkā arī Rīgas un galvaspilsētas apkārtnes mežos.

Daugavpilī atjaunota elektroapgāde

Sestdien plkst. 18.20 reģistrēts tehnoloģisks traucējums 20 kilovoltu elektrotīklā Daugavpilī, ietekmējot elektroapgādi 860 klientiem Vienības, Imantas, Krišjāņa Valdemāra un Ģimnāzijas ielas apkārtnē, informē AS Sadales tīkls.

Olaines pagastā izcēlies plašs meža ugunsgrēks(9)

Piektdien pusdienlaikā Olaines novada Olaines pagastā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā lielā platībā deg mežs, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pašvaldību reforma: Ozolnieku novadā rīkos iedzīvotāju aptauju

Ozolnieku novada domes deputāti 18.aprīļa domes sēdē nolēma organizēt sabiedriskās domas pētījumu, lai noskaidrotu novada iedzīvotāju nostāju par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu. Lai pētījuma rezultāti būtu statistiski pamatoti un ilustrētu reālo iedzīvotāju noskaņojumu, nolemts pieaicināt profesionālu pētījumu kompāniju, portālu Diena.lv informēja Ozolnieku novada pašvaldības pārstāve Agnese Kļava.

No piektdienas Latvijas mežos - ugunsnedrošais periods

Visā Latvijas teritorijā piektdien, 19. aprīlī, sāksies Valsts meža dienesta (VMD) noteiktais meža ugunsnedrošais laika posms, un meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošanu, aģentūru LETA informēja dienestā.

Pierīga nav mierīga © DIENA(12)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) modelējums, samazinot valstī pašvaldību skaitu no 119 līdz 35, Pierīgā no 2021. gada paredz Ādažu administratīvajai teritorijai pievienot Garkalnes, Carnikavas, Sējas un Saulkrastu novadu, Inčukalnu un Vangažus pievienot Siguldas novadam, Ropažus un Stopiņus – Salaspils novadam, Ikšķiles novadu – Ogres novadam, Baldones novadu – Ķekavas novadam, apvienot Babītes un Mārupes novadu, savukārt Olaines novadam tiktu pārdalīta teritorija no Ķekavas novada. Apmierināts ar šo piedāvājumu nav neviens – vietvaras vai nu jūtas pašpietiekamas, vai arī saredz nākotni citādā dalījumā.

Suitu novads grib būt reformas izņēmums © DIENA(11)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz Alsungas novadu pievienot Kuldīgas novadam. Taču, līdzīgi kā pirms iepriekšējās reformas 2009. gadā, arī šoreiz suiti vēlas panākt sava novada izveidi. Pirms desmit gadiem tas neizdevās, un arī šoreiz cerības ir nelielas, jo apkārtējie pagasti to nevēlas.