Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Novados

Bezvēsts prombūtnē izsludinātais Edgars Būmeistars atrasts(1)

Valsts policijas informē, ka sveiks un vesels atrasts Edgars Būmeistars, kura meklēšanā likumsargi sestdien lūdza palīdzību. Iepriekš tika ziņots, ka jaunais vīrietis no savas mājas bija izgājis 31. oktobrī. Līdz 3. novembra vakaram viņa atrašanās vieta nebija zināma.

(papildināta visa ziņa)

Vides inspektori Gaujā noķer ūdenslīdēju-maluzvejnieku(1)

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori otrdienas naktī pēc vairāk nekā trīs stundu ilgas sekošanas aizturējuši maluzvejnieku, kurš lieguma laikā ar ūdenslīdēju ekipējumu un harpūnu medīja lašveidīgas zivis, aģentūru LETA informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Carnikavā vairākas naktis būs slēgta dzelzceļa pārbrauktuve

No otrdienas, 30. oktobra, līdz piektdienai, 2. novembrim, VAS Latvijas dzelzceļš plāno veikt dzelzceļa pārbrauktuves remontdarbus uz autoceļa Rīga (Jaunciems)–Carnikava–Ādaži (P1) Carnikavā (28. kilometrā). Šajā laika posmā naktīs (no plkst. 22 līdz plkst 6. rītā) dzelzceļa pārbrauktuve būs slēgta.

Jaunā Saeima grib samazināt novadu skaitu © DIENA(64)

Nākamajām pašvaldību vēlēšanām 2021. gadā ir jānotiek jauno novadu teritorijās, un to skaits jāsamazina aptuveni līdz 40 pašvaldībām. Ar tādu apņemšanos sevi ir pieteikuši vairāki 13. Saeimā ievēlētie politiskie spēki, kuriem piekrīt arī tagadējās valdības partijas.

Tramvaju sāga Daugavpilī © DIENA(4)

Iecerēto jauno tramvaja vagonu iegādei akciju sabiedrībai Daugavpils satiksme nepietiek līdzekļu, tādēļ Daugavpils dome jau nākamnedēļ plāno lemt par galvojuma sniegšanu uzņēmumam aizdevuma ņemšanai. Tramvajus plānots iegādāties no sliktu slavu guvušās Lietuvas kompānijas Railvec. Tā apņēmusies piegādāt astoņus Krievijā Tveras vagonbūves rūpnīcā ražotus tramvajus. Ārlietu ministrijā (ĀM) Dienai pauž, ka tai nav izprotams lēmums iegādāties tramvajus, kuru ražotājs saistīts ar Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu.

Balvu novadā vecāku nolaidības dēļ smagi cietis zīdainis

Sestdien Valsts policija (VP) saņēma informāciju, ka Balvu novadā stipri iereibuši vecāki nav varējuši parūpēties par vien dažus mēnešus veco zīdaini, kā rezultātā bērns ir guvis smagus miesas bojājumus. Saistībā ar notikušo VP Balvu iecirknī uzsākts kriminālprocess, savukārt bērna vecākiem par miesas bojājumu nodarīšanu draud kriminālatbildība.

Savākti vairāk nekā 8800 paraksti no vēja parku pretiniekiem(6)

Mēneša laikā pret vēja elektrostaciju parka izbūvi Dobeles un Tukuma novados savākti 8815 paraksti, aģentūrai LETA pastāstīja viena no parakstu vākšanas iniciatorēm, SIA Baltic Candles Ltd. direktore Zita Sāviča. Paraksti pret ieceri vākti gan dažādās vietās Dobeles un Tukuma novados, gan platformā Manabalss.lv. Līdzdalības platformā Manabalss.lv publiskotie dati liecina, ka līdz šodienai tajā iniciatīvu Par Zemgali bez vēja ģeneratoriem atbalstījuši vairāk nekā 1520 cilvēki.

Dabas liegumā Sedā aiztur četrus maluzvejniekus

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālās pārvaldes vides inspektori šonedēļ Strenču novada Jērcēnu pagastā, dabas liegumā Sedas purvs, aizturēja četrus maluzvejniekus. Negodprātīgie copmaņi zivju ķeršanai lietoja neatļautus rīkus – ūdas.