Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Novados

Suitu novads grib būt reformas izņēmums © DIENA(11)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz Alsungas novadu pievienot Kuldīgas novadam. Taču, līdzīgi kā pirms iepriekšējās reformas 2009. gadā, arī šoreiz suiti vēlas panākt sava novada izveidi. Pirms desmit gadiem tas neizdevās, un arī šoreiz cerības ir nelielas, jo apkārtējie pagasti to nevēlas.

Ogres mēram Helmanim atstāj spēkā ievērojamo naudas sodu(14)

Rīgas apgabaltiesa šodien atstāja negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu krimināllietā, kurā par izspiešanu apsūdzēts Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) un tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Gaidīja torti, bet dabūja siļķi kažokā © DIENA(30)

"Mēs gaidījām torti, bet atvērās priekškars, un tur bija siļķe kažokā!" izjūtas pēc jaunās novadu kartes projekta aplūkošanas Dienai raksturo Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins (Vidzemes partija). Kaut arī viņš un Valkas mērs Vents Armands Krauklis ir vienas partijas valdes locekļi, attieksme pret pievienošanos Valkas novadam ir, maigi sakot, atturīga.

Starta šāviens novadu izmaiņām © DIENA(36)

Apspriešanai nodotais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35, paredzot veidot pašvaldības ap lielākām pilsētām un attīstības centriem. Par platības ziņā apjomīgākajām varētu kļūt Liepājas un Madonas novada pašvaldības, bet pēc iedzīvotāju skaita prāvākās tāpat kā pašlaik būtu Rīga, Daugavpils un Liepāja, savukārt vismazāk iedzīvotāju būtu Līvānu novadā – nedaudz virs 12 000 iedzīvotāju.

FOTO: Noņemts Cēsu Sv. Jāņa baznīcas kupols - tajā atrasta kapsula ar ziņojumu(13)

Pirmdien, 8.aprīlī, bijām liecinieki vēsturiskam brīdim - Cēsu Svētā Jāņa baznīcas krusta un kupola noņemšanai no pašas jumta spices. Galvenajā kupolā atradās kapsula, kas visdrīzāk slēpj sevī ne tikai vēstījumu no pagātnes, bet arī vairākas lodes, savukārt vienā no sānu kupoliem saņēmām ziņojumu no Haralda Sīmaņa, kurš 90-tajos gados atjaunoja baznīcas jumtu," ierakstā sociālajā tīklā Facebook informēja Cēsu Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā draudze. Kupolā atrasto kapsulu plānots atvērt trešdien.

Par dzīvi pēc pārcelšanās no Rīgas © DIENA(14)

Asnāte un Jānis Avotnieki pirms dažiem gadiem izlēma visai kardināli mainīt savu dzīvi un no Rīgas centra kopā ar trim meitām pārcēlās uz atjaunojamo Abgunstes muižu Zaļeniekos, kas atrodas Zemgalē.

Opozīcija vēršas pie valdības ar lūgumu atlaist Ventspils domi(8)

Ventspils domes opozīcijas deputāti vērsušies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un ministriem ar lūgumu izvērtēt "domes ilgstošās prettiesiskās darbības un pārkāpumus un veikt likumā noteiktos pasākumus esošā domes sastāva atlaišanai", aģentūru LETA informēja deputāts Aivis Landmanis (LRA).