Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +4 °C
Skaidrs
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Novados

Saulkrastu iedzīvotājus satrauc jūrā plānotā dabasgāzes termināļa būvniecība(33)

Rīgas jūras līcī, iepretim Skultes ostai, iecerētā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa un ar to saistītā gāzes cauruļvada būvniecība ieinteresējusi un satraukusi vismaz 100 Saulkrastu novada iedzīvotājus, kuri sestdien Saulkrastos bija ieradušies uz projekta sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmi, un daudzi no viņiem pauda bažas par to, kādu ietekmi šis projekts atstās uz visdažādākajām dzīves jomām - gan cilvēku ikdienu, gan vidi, gan tūrismu.

Popē plāno būvēt četras vēja elektrostacijas(3)

Popes kultūras namā 5.jūlijā plkst.19 notiks sabiedriskā apspriešana par SIA 4 Wind ieceri būvēt četras vēja elektrostacijas Popē, liecina paziņojums Vides pārraudzības valsts biroja (VPVB) mājaslapā.

FOTO: Ar vērienu atzīmē 100 gadus kopš Ulmaņa pagaidu valdības ierašanās Liepājā(22)

Piedaloties Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Latvijas augstākajām amatpersonām un ārvalstu viesiem, liepājniekiem un pilsētas apmeklētājiem, ar plašu pasākumu programmu un vērienīgu vēsturisko notikumu rekonstrukciju ceturtdien sākās trīs dienu svinības par godu Kārļa Ulmaņa vadītās Latvijas pagaidu valdības nokāpšanai no tvaikoņa Saratov, tādējādi nostiprinot jaundibinātās Latvijas valsts faktisko neatkarību.

Spēcīgajā negaisā cietušās pašvaldības vēl apkopo radītos zaudējumus(1)

Tukuma novada pašvaldība un arī kaimiņu vietvaras vēl apkopo zaudējumus, kas infrastruktūrai un objektiem nodarīti negaisā naktī uz 12. jūniju, noskaidroja aģentūra LETA. Lai arī Tukumā zaudējumus aplēst bija plānots divu nedēļu laikā, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde skaidroja, ka vēl līdz jūlijam darbojas darba grupa, kuras uzdevums ir apkopot visu informāciju. Pēc tam visdrīzāk tiks sasaukta novada domes ārkārtas sēde, kurā varētu lemt paar līdzekļu pieprasīšanu no valsts negaisa seku likvidēšanai.

Siguldā ierīkos pirmo dalītās atkritumu savākšanas punktu Latvijā(2)

Jūnija beigās Siguldā daudzdzīvokļu namu kvartālā Leona Paegles ielā tiks uzsākti darbi, lai ierīkotu dalītās atkritumu savākšanas viedpunktu. Papildus šķirotiem stikla un vieglā iepakojuma atkritumiem iedzīvotāji varēs nodot bioloģiski noārdāmus sadzīves atkritumus un nešķirotos sadzīves atkritumus, maksājot tikai katrs par savu konkrēti nodoto atkritumu apjomu, portālu Diena informē Eco Baltia group pārstāvji. Uzskaite tiks veikta, izmantojot pašvaldības izsniegtās Siguldas novada iedzīvotāju identifikācijas kartes.

Priekules novadā uz 4500 pacientiem - viena ģimenes ārste(3)

No 1. jūlija Priekules novadā būs tikai viena ģimenes ārste, jo pensijā dodas ģimenes ārstes Margarita Asriance un Maija Retējuma, liecina SIA Priekules slimnīca valdes priekšsēdētājas Tatjanas Ešenvaldes paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Saskata riskus Rēzeknes un Daugavpils draudzībā ar Krieviju © DIENA(39)

Daugavpilī un Rēzeknē novērojama nekritiska attieksme pret Krievijas iniciatīvām, ignorējot to, ka Krievija savas kultūras, humanitārās, izglītības un "tautiešu politikas" aktivitātes uztver kā daļu no valsts kopējās ārpolitikas un nacionālo interešu virzīšanas. Tā secināts Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) jaunajā analītiskajā apskatā Krievijas sadarbība ar Latvijas pašvaldībām: Daugavpils un Rēzeknes piemēri.

Apes novadā no 1.jūlija paaugstinās ūdens un kanalizācijas tarifus(5)

Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts stāstīja, ka lēmumu Apes novadā no 1.jūlija paaugstinās ūdens un kanalizācijas tarifus pašvaldība pieņēmusi, jo šogad vairs nespēj daļēji dotēt ūdens un kanalizācijas pakalpojumu. Apes novadā iedzīvotājiem ūdens un kanalizācijas pakalpojumus nodrošina pašvaldība, tādēļ pakalpojumu tarifi nav jāsaskaņo Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

VUGD atzinums: Ventspils Mūzikas vidusskola atbilst ugunsdrošības prasībām

Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija ēka atbilst visām augstākajām ugunsdrošības prasībām - nedēļas laikā ir novērsti visi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteiktie uzlabojumi, portālu Diena.lv informēja Ventspils pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde un skolas pārstāvji.

Elksniņš biedrību sola veidot rudenī © DIENA(2)

Lielās partijas reģionālajām problēmām pievēršas visai nosacīti, un iedzīvotāji tās vērtē kā attālinātas, savukārt daugavpilieši esot kļuvuši aktīvāki un ieinteresēti ietekmēt procesus pilsētā. Tas vairojis pārliecību, ka Daugavpilī nepieciešams jauns reģionāls politisks spēks, tā savu ideju skaidro Latvijas otras lielākās pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (Saskaņa).