Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +9 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Novados

Apes novadā no 1.jūlija paaugstinās ūdens un kanalizācijas tarifus(5)

Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts stāstīja, ka lēmumu Apes novadā no 1.jūlija paaugstinās ūdens un kanalizācijas tarifus pašvaldība pieņēmusi, jo šogad vairs nespēj daļēji dotēt ūdens un kanalizācijas pakalpojumu. Apes novadā iedzīvotājiem ūdens un kanalizācijas pakalpojumus nodrošina pašvaldība, tādēļ pakalpojumu tarifi nav jāsaskaņo Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

VUGD atzinums: Ventspils Mūzikas vidusskola atbilst ugunsdrošības prasībām

Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija ēka atbilst visām augstākajām ugunsdrošības prasībām - nedēļas laikā ir novērsti visi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteiktie uzlabojumi, portālu Diena.lv informēja Ventspils pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde un skolas pārstāvji.

Elksniņš biedrību sola veidot rudenī © DIENA(2)

Lielās partijas reģionālajām problēmām pievēršas visai nosacīti, un iedzīvotāji tās vērtē kā attālinātas, savukārt daugavpilieši esot kļuvuši aktīvāki un ieinteresēti ietekmēt procesus pilsētā. Tas vairojis pārliecību, ka Daugavpilī nepieciešams jauns reģionāls politisks spēks, tā savu ideju skaidro Latvijas otras lielākās pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (Saskaņa).

Reformas labumus aizvien neredz © DIENA(12)

Trūkst atbilžu uz ļoti konkrētiem jautājumiem, kādi būs ieguvumi, apvienojot Jelgavu ar Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu, Dienai atzina visu triju pašvaldību vadītāji. Vienlaikus pašvaldības satrauc ierobežotās iespējas aizņemties finanšu resursus investīciju projektu realizēšanai, tādējādi apdraudot to realizāciju un attiecīgi arī valsts attīstībai nepieciešamo ES līdzekļu saņemšanu. Tas liekot uzdot jautājumus par valdības prioritātēm.

FOTO: Cēsīs piestāj vēsturiskais Igaunijas bruņuvilciens Brīvība(6)

Sestdien, 2019. gada 15. jūnijā, ar rekonstruētā vēsturiskā Igaunijas bruņuvilciena Brīvība ierašanos Cēsu dzelzceļa stacijā atklāta Cēsu kauju simtgadei veltītā nedēļa, portālu Diena.lv informēja Kultūras ministrijā. Vilciens Cēsu dzelzceļa stacijā ik dienu bezmaksas apskatāms līdz 22. jūnijam. Ekspozīcija būs atvērta katru dienu no plkst. 11 līdz plkst. 19. Ekskursijas gidu pavadībā latviešu un angļu valodās sāksies katrā apaļā stundā.

Rēzekne un Liepāja skeptiskas par iespējām veicināt atteikšanos no malkas krāsnīm © DIENA(10)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plānu 2019.-2030. gadam, kas paredz, ka Rīgas, Liepājas un Rēzeknes pašvaldību uzdevums ir motivēt pilsētu iedzīvotājus atteikties no malkas krāsnīm, tā vietā izvēloties efektīvāku un videi draudzīgāku apkures veidu. Pilsētu pašvaldības ir nobažījušās par to, kā rīcības plānā iekļautās aktivitātes realizēt praksē. "Daļa iedzīvotāju noteikti nevarēs līdzfinansēt krāšņu nomaiņu pat ar atbalstu, līdz ar to finansēšana būs jāuzņemas pašvaldībām," portālam Diena.lv norāda Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (Saskaņas centrs).

NEPLP: Latgales iedzīvotājiem būs pieejami jauni radio un televīzijas raidījumi(2)

Noslēgušies divi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātie konkursi – Par raidījumu veidošanu 2019.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas un Par raidījumu veidošanu 2019.gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas.

FOTO: Vētras postījumi Jaunsātu pagastā

Jau ziņots, ka otrdienas vakarā piedzīvotais negaiss atstājis postījumus daļā Latvijas, tai skaitā Tukuma novadā Jaunsātu pagastā. Sinoptiķi brīdina, ka arī ceturtdien dažviet gaidāms spēcīgs negaiss un vētra.

VVD kliedē bažas par ķīmisko piesārņojumu Zemgalē

Valsts vides dienests (VVD) noraida bažas par publiskajā telpā izskanējušo ziņu, ka Zemgales lauku piesārņošana ir izraisījusi reģionāla mēroga ekoloģisko katastrofu un mierina, ka piesārņojums ir lokāls un šobrīd iedzīvotājus neapdraud.

Nozīmes ziņā līdzās Rīgas atbrīvošanai - animētā videoklipā skaidro Cēsu kauju norisi(1)

Nozīmības ziņā 1919. gada jūnija Cēsu kaujas Latvijas Neatkarības karā ieņem ne mazāk svarīgu vietu kā Bermontiāde - kopā ar Igaunijas armiju gūtā uzvara pie Cēsīm izraisīja pozitīvu ķēdes reakciju, portālu Diena.lv dažas nedēļas pirms Cēsu kauju simtgades informēja Cēsu novada pašvaldība. Video tapis Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, tā autors ir Jurģis Rudmiezis un Cēsu novada pašvaldība. Kā katru gadu, arī šogad 22.jūnijā Cēsīs ar kaujas rekonstrukciju un citām norisēm plaši tiks svinēta Latvijas Uzvaras diena un Cēsu kauju simtgade.