Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Novados

Ventspils statusu izšķirs balsojums plenārsēdē, izvērtēs Ķeguma-Lielvārdes novada izveidi © DIENA(14)

Pārliecinošus argumentus, kādēļ Ventspils vairs nevarēs būt republikas pilsēta, kamēr tādas būs Liepāja, Rēzekne un Daugavpils, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijas sēdē pagājušajā piektdienā neizdevās saklausīt ne pašvaldību vadītājiem, ne citiem klātesošajiem, kas bija pulcējušies lielā skaitā. Divi koalīcijas deputāti balsojumā par Ventspils pilsētas saglabāšanu esošajā statusā gan atturējās, tādējādi visu izšķirs Saeimas balsojums.

FOTO: Jelgavas novadā konstatē vienu no lielākajām nelegālo cigarešu ražotnēm valsts vēsturē(20)

Valsts policija 4.februārī, veicot vērienīgu izmeklēšanu, Jelgavas novadā konstatēja nelegālo cigarešu ražotni, kas bija profesionāli izveidota un aprīkota ar modernām cigarešu izgatavošanas iekārtām. Kratīšanas laikā likumsargi kopumā atsavināja vairāk nekā 7 miljonus cigarešu un aptuveni 20 tonnas tabakas, portālu Diena.lv informē Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

Dzelzceļa stacijā Indra konstatē mazuta noplūdi

Trešdien, 5.februārī, dzelzceļa stacijā Indra konstatēta mazuta noplūde, portālu Diena.lv informē Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Kristīne Kļaveniece. VDD veic nepieciešamos pasākumus piesārņojuma savākšanai.

Rosina Saulkrastiem noteikt kūrortpilsētas statusu(2)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļu klātienes konsultācijās par Saulkrastu novada izveidi, tika izteikts ierosinājums Saulkrastiem noteikt kūrortpilsētas statusu, novēroja aģentūra LETA.

VARAM: Noteikts īpašs regulējums pašvaldību darījumiem(2)

Izstrādājot budžeta likumu 2020. gadam, ir noteikts īpašs regulējums, kas nosaka, ka visi darījumi, kas lielāki par 50 000 eiro saistībā ar kustamo, nekustamo mantu vai kādiem citiem darījumiem, ir jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), līdz stājas spēkā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums, portālam Diena.lv pavēstīja ministrijā.

No amata atkāpjas Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Bauze-Krastiņš(4)

Otrdien, 28.janvārī, ilggadējais Garkalnes novada dome priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš (LZS) informēja domes deputātus un darbiniekus, ka nolēmis atstāt domes vadītāja amatu veselības stāvokļa dēļ, portālam Diena.lv pavēstīja Garkalnes domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Apvienos divas VUGD Liepājas struktūrvienības

Lai efektīvi izmantotu cilvēku un finanšu resursus, saglabātu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegtā pakalpojuma kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem, no 3.februāra VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2.daļa tiks apvienota ar posteni Ziemeļu ielā 21a, lielāko daļu personāla un tehnikas izvietojot posteņa telpās un papildus stiprinot arī citas struktūrvienības, portālu Diena informē VUGD.

Gulbenes novadā sāk atjaunot tiltu pār Gauju(1)

Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) sākušies tilta pār Gauju atjaunošanas būvdarbi. Noteikts ātruma ierobežojums tilta pieejās 70 un 50 kilometri stundā, satiksme pār tiltu tiek regulēta ar luksoforu, līdzās ir sākta apbraucamā ceļa būvniecība, portālu Diena.lv informē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Ķekavas novadā izvietotas 42 jaunas novērošanas kameras(1)

Reģionālās pašvaldības policija (RPP), balstoties uz apstiprināto vienoto novada videonovērošanas koncepciju, sabiedriskās kārtības un iedzīvotāju drošības uzlabošanas nolūkos 2019. gadā Ķekavas novadā izvietojusi 42 jaunas videonovērošanas kameras, portālu Diena.lv informēja Ķekavas novada pašvaldībā.

Saistībā ar sprādzienu uz dzelzceļa Daugavpilī sākts kriminālprocess

Policija par trešdien Daugavpilī uz dzelzceļa notikušo sprādzienu sākusi kriminālprocesu par darba aizsardzību vai tehnisko drošību reglamentējošo normatīvo aktu prasību pārkāpšanu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Tukuma novada domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Normunds Rečs(2)

Šorīt ārkārtas sēdē par Tukuma novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Normunds Rečs, kurš šajā domes sasaukumā tika ievēlēts no decembrī par atkāpšanos paziņojušā mēra Ērika Lukmana partijas Tukuma pilsētai un novadam saraksta, bet vēlāk pieslēdzies tobrīd opozīcijā esošajai partijai Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA).