Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Novados

Kurzemē 28 spēkratiem konstatētas satiksmei neatbilstošas riepas

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policijas (VP) darbinieki, šonedēļ turpinot transportlīdzekļu pārbaudes un pastiprināti pievēršot uzmanību automobiļu riepu stāvoklim, Kurzemes reģionā 28 spēkratiem konstatējuši satiksmei neatbilstošas riepas, aģentūru LETA informēja CSDD Sabiedrisko attiecību daļā.

Visvairāk sniega saglabājas Vidzemē

Pēdējās dienās visvairāk sasnidzis Vidzemē, savukārt vismazāk sniega ir Kurzemē un Zemgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Mainās domes vadība divos Vidzemes novados © DIENA

Beverīnas un Smiltenes novads atrodas blakus, un abos dažādu iemeslu dēļ šā gada nogalē notiek domes vadības maiņa. Taču ir būtiska atšķirība – Smiltenē jaunais priekšsēdētājs ir jau ievēlēts, turklāt vienbalsīgi, bet Beverīnā pirmais mēģinājums ir beidzies bez rezultāta un priekšā ir sarunas starp triju domē pārstāvēto sarakstu deputātiem.

Preiļu novada domes rīcībspējai koalīcija izveido otrā vietnieka amatu © DIENA(4)

Preiļu novada dome, kas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktā kriminālprocesa rezultātā ir palikusi bez vadības un būvvaldes, šonedēļ divās ārkārtas sēdēs izveidojusi domes priekšsēdētāja otrā vietnieka amatu un tajā ievēlējusi Klavdiju Zarāni. Viņa pārstāv līdzšinējās domes vadītājas Marutas Plivdas un viņas vietnieka Jura Želvja apvienoto Latgales partijas, Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības sarakstu. Tāpat nolemts palielināt pastāvīgo komiteju locekļu skaitu, katrā komitejā deputātu skaitu palielinot no pieciem līdz septiņiem.

Pārrobežu sadarbība jāuzlabo © DIENA(3)

Sadarbība starp Valku un Valgu ilgst gadiem, un kopīgi īstenoti daudzi veiksmīgi projekti, taču ir arī jautājumi, par kuru atrisināšanu runāts daudz un pat valstu prezidentu līmenī, tomēr pozitīvu lēmumu nav. Šādu informāciju guva Saeimas Ārlietu komisijas deputāti, uzklausot savu kolēģi Jāni Dombravu (NA) un Valkas mēru Ventu Armandu Kraukli (Vidzemes partija).

Ministrs Ikšķiles krustugunīs © DIENA(2)

Augstā emociju temperatūrā Ikšķilē aizritēja pirmdienas vakars, kad iedzīvotāji bija aicināti uz tikšanos ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP). Pašvaldības vadības un iedzīvotāju pretestība ministrijas piedāvātajam variantam iekļaut Ikšķili Ogres novadā kopā ar pašreizējiem Lielvārdes un Ķeguma novadiem ilgst jau vairākus mēnešus. Aprīlī ministrs apturēja pašvaldības izsludināto iedzīvotāju aptauju, par ko savukārt dome vērsās Satversmes tiesā.

Reforma šķeļ Aglonas novadu © DIENA

Aglonas novads ir viens no tiem retajiem novadiem Latvijā, kas iepriekšējās reformas laikā izveidojās pāri iepriekšējo rajonu robežām. To, ka veco rajonu vilkme joprojām ir saglabājusies, apliecina ne vien sabiedriskās apspriešanas rezultāti, bet arī Aglonas novada domes lēmums, kas paredz novada sadalīšanu, – bijušā Preiļu rajona sastāvā esošā Aglonas pagasta pievienošanu Preiļu novadam, bet Kastuļinas, Grāveru un Šķeltovas pagastu atgriešanos Krāslavas administratīvajā teritorijā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātajā modelī Aglonas novads kā vienots veselums tiek iekļauts Preiļu novadā.