Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Zāļu atlikumi tiks uzskaitīti elektroniski © DIENA

Veselības ministrija (VM) ir izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība, kas paredz ieviest elektronisku lieltirgotavu krājumu uzskaites sistēmu un noteikt par pienākumu lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā. Tādā veidā VM plāno padarīt zāļu aprites tirgu caurskatāmāku. Izstrādātais noteikumu projekts ir iesniegts izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē. Grozījumi paredz, ka arī aptiekas savus pieprasījumus lieltirgotavām varēs iesniegt tikai elektroniskā formātā, informāciju sniedzot ZVA.

Nākamgad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīru

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) 2020. gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai. Tāpat profesionālajā dienestā plānots pieņemt 30 karavīrus speciālistus, bet aptuveni 50, savulaik rezervē atvaļinātos karavīrus, atjaunot aktīvajā dienestā, portālam Diena.lv pavēstīja Aizsardzības ministrijā (AM).

Rail Baltica apgūti 300 miljoni © DIENA(24)

Uzņēmuma RB Rail padomi nav plānots nodot triju Baltijas valstu premjeru pārraudzībā. Tā vakar pēc Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdes paziņoja Satiksmes ministrijas Rail Baltica projekta nodaļas vadītāja Olita Bērziņa. Komisijas sēde tika sasaukta saistībā ar uzņēmuma RB Rail darbinieku atklāto vēstuli, kurā tie pauž bažas par uzņēmuma slikto korporatīvo pārvaldību, kas var apdraudēt visu projekta realizāciju.

PVD no mājas Kandavas novadā izņem 34 suņus, kas turēti nepiemērotos apstākļos(4)

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policiju un pašvaldības policiju no kādas mājas Kandavas novada Cēres pagastā izņēmis 34 suņus, kas tur turēti nepiemērotos apstākļos – netīrībā, dubļos, aukstumā, bez iespējas patverties no lietus un vēja, bez piekļuves dzeramajam ūdenim, un bez atbilstošas barības. Inspekcijas laikā konstatēts arī jau daļēji mumificējies dzīvnieka līķis.