Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +17 °C
Smidzinošs lietus
Svētdiena, 1. augusts
Albīna, Albīns

Ziņas

Latvijā atklāti 44 jauni Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 44 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un nav reģistrēts neviens ar šo slimību saistīts nāves gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Medicīnas studiju programmu ofensīva © DIENA

Par studentu uzņemšanas rezultātiem, populārākajām programmām, potēšanos un bezmaksas augstāko izglītību Aismas Orupes saruna ar Daugavpils Universitātes rektora vietnieku attīstības jautājumos Jāni Kudiņu.

Maxima brīdina par tirgotāja vārdā izveidotu viltus loteriju

Maxima Latvija informē, ka ir fiksēti vairāki gadījumi, kuros iedzīvotājiem Facebook apmeklējuma laikā parādās aicinājums piedalīties loterijā un pēc Facebook apmeklējuma interneta pārlūkprogrammas un Windows operētājsistēmas ziņojumu panelī parādās aicinājums saņemt it kā Maxima vārdā laimētu balvu.

Atstāj aiz borta literatūru © DIENA(1)

Valsts pētījumu programma (VPP) Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai paredz aptvert plašu pētījumu virzienu spektru – "valodas, vēstures, kultūras, latviešu un mazākumtautību identitātes, izglītības transformācijas iespēju izpēti, kā arī nepieciešamā cilvēkkapitāla paplašināšanu". No 2021. līdz 2024. gadam tai tiks atvēlēti kopumā 6,2 miljoni eiro. Humanitārās jomas zinātnieki pozitīvi vērtē šādu finansiālu ieguldījumu, taču iebilst pret to, ka programmas sagatavošanas posmā nav ņemti vērā zinātnieku sabiedrības viedokļi un priekšlikumi. It īpaši bažīgi ir literatūras pētniecības laukā strādājošie, jo šī sadaļa palikusi aiz svītras.

Nepiespiest strādāt mazāk © DIENA

Šā gada septembrī Spānija izmēģinās brīvprātīgu pilotprojektu pārejai uz saīsināto – četru dienu – darba nedēļu. Eksperimentā, kas ilgs gadu, piekrituši piedalīties 200 uzņēmumu ar kopējo darbinieku skaitu 6000.