Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Pabalstu varētu saņemt aprīlī © DIENA(3)

Simt miljoni eiro – par šādas summas izmaksu sabiedrības grupām, kurām šāds atbalsts būtu nepieciešams, ekonomikas stimulēšanas pakotnes ietvaros vienojušās valdību veidojošās partijas. Tas nozīmē, ka, pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas (PCL) prognozēm, jau aprīlī šo pabalstu varētu izmaksāt. Vēl gan jāvienojas par detaļām.

Pedagogu potes – uz papīra © DIENA(11)

Pedagogi ir viena no tām sabiedrības grupām, kas iekļauta Covid-19 vakcinācijas saraksta augšgalā. Kamēr Lietuvā jau 25 000 skolotāju saņēmuši pretpoti, tikmēr Latvijā ledus pat nav sakustējies, neraugoties uz to, ka visās skolās klātienē tiek rīkotas individuālās konsultācijas, bet daļa skolu durvis vērušas pirmajām četrām klasēm. Turklāt pirmsskolas un speciālās izglītības iestādes visu laiku darbojas klātienē, un daļu no tām ir skārusi infekcija, liekot slēgt grupas un nereti izmisīgi meklējot, kas aizvietos saslimušos kolēģus.

Pētījums: Visstraujākais tehnoloģiju patēriņa pieaugums ir senioru un jauniešu vidū

Modernās tehnoloģijas vairāk nekā četras stundas dienā lieto jau 66% Latvijas iedzīvotāju, savukārt 2019. gadā – tie bija vien 18%, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 veiktais pētījums. Divu gadu laikā straujākais tehnoloģiju patēriņa pieaugums noticis jauniešu vecumā no 18 līdz 29 gadiem un senioru vecumā no 60 līdz 74 gadiem. Vienlaicīgi pētījums atklāj, ka iedzīvotāji pandēmijas laikā viedierīces izmantot jēgpilnāk, savukārt vecākā paaudze ieraudzījusi tehnoloģiju pievienoto vērtību, ko tā sniedz pašiem, jauniešiem un citām sabiedrības grupām.

Lielākā konfiskācija vēsturē © DIENA(28)

Rīgas apgabaltiesas prasītais sods Ventspils mēram Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij) ir pieci gadi cietumā, mantas konfiskācija, sākot no aproču pogām līdz Puzes īpašumam, un 20 000 eiro soda nauda. Lembergs pēc pirmās instances tiesas sprieduma pasludināšanas tika apcietināts tiesas zālē.