Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Pirmdiena, 28. novembris
Rita, Olita, Vita

Ziņas

Biodegviela – (ne)risinājums degvielas cenas samazināšanai

Pašā vasaras sākumā plašāka sabiedrība (atkal) uzzināja par biodegvielas klātbūtni mūsu ikdienā. Valdība meklēja risinājumus, kā samazināt degvielas cenas. Nespējot vienoties par akcīzes vai pievienotās vērtības nodokļu likmju samazinājumu, tā pieņēma lēmumu uz laiku atcelt obligāto biodegvielas piejaukumu fosilajai degvielai. Ar nelieliem izņēmumiem, bet kopumā biodegviela tiek pievienota fosilajai degvielai no 1. aprīļa līdz 31. oktobrim. Tātad ir noslēdzies šis laika posms, un var izvērtēt ieguvumus un zaudējumus.

FOTO: VMD saņem jaunas ugunsdzēsības automašīnas

Vēl šogad Valsts meža dienests plāno papildināt autoparku ar četrām jaunām meža ugunsdzēsības automašīnām Mercedes Benz Unimog U4023. Vienu no tām 16. novembrī saņēma Ziemeļvidzemes virsmežniecība - auto dislokācijas vieta būs Limbaži. Nākamās trīs līdz gada beigām saņems Austrumlatgales, Dienvidkurzemes un Ziemeļaustrumu virsmežniecības.

Nordeķu muiža: nams, kurš iespītējās un nekļuva par graustu © DIENA

Vairāk nekā 200 gadu senais Nordeķu muižas stāsts vijas raibs kā dzeņa vēders. Skaistās baroka stila guļbūves vēsturē bijuši laiki, kad jābrīnās, kā tie vispār pārdzīvoti. Tomēr nams ne tikai stāv savā vietā un saglabājis daļu sava senatnīguma, bet arī ļauj ieskatīties vairākos tā dzīves periodos. Tas atspoguļojas interjerā, kad salīdzinoši atturīgu senāko laiku nomaina grezni eklektiski un pat austrumnieciski motīvi.

FOTO: Svētku nedēļā valsts augstākajos sakaru torņos plīvo valsts karogi

No 16.novembra valsts augstākajos sakaru torņos uzsākta valsts karogu pacelšana un, ja laikapstākļi ļaus, karogi 15 torņos plīvos līdz pat 21.novembrim, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC). Valsts un Eiropas Savienībā augstākajā karoga mastā Rīgā, Zaķusalā karogs tiks pacelts 18.novembra rītā.

Jaunzemi rotē uz citu amatu © DIENA

Ir uzsākta procedūra, lai no amata atstādināto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi pārceltu citā amatā – Finanšu ministrijā (FM). Šādu portāla diena.lv rīcībā nonākušo neoficiālo informāciju apstiprināja FM Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis.

Eksperts: Krievija ir pilnībā atbildīga par incidentu Polijā

Krievija ir pilnībā atbildīga par incidentu Polijā, jo Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete tika izšauta, lai pārtveru Krievijas palaistās raķetes, aģentūrai LETA uzsvēra Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks.