Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Otrdien saglabāsies vēss laiks

Otrdien Latvijā gaidāms pārsvarā mākoņains laiks, daudzviet būs īslaicīgi nokrišņi - galvenokārt neliels lietus, prognozē sinoptiķi.

Rīgu varētu dalīt četrās zonās © DIENA(20)

Plānots, ka jaunais iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā varētu tikt izsludināts 18. oktobrī, pēc tikšanās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem žurnālistiem pastāstīja Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR). Jaunā iepirkuma ietvaros paredzēts, ka atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums tiks nodrošināts nākamajiem septiņiem gadiem. Burovs skaidroja, ka sākotnēji atkritumu apsaimniekošanu plānots sadalīt trīs zonās, taču pēc tikšanās pieņemts lēmums teritoriju dalīt četrās zonās. "Sadalījums varētu būt, piemēram, pa Brīvības ielu – labā un kreisā puse, bet Pārdaugavā tāds pats sadalījums, tikai pa Kārļa Ulmaņa gatvi," sprieda Rīgas mērs.

Gaida jaunu valdi un piekto padomes locekli © DIENA(6)

Aizvadīti trīs mēneši, kopš darbu sākusi pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme padome. Tā joprojām darbu turpina trīs cilvēku sastāvā, lai arī vietas ir piecas. Uz vienu no šīm vietām augusta sākumā tika izsludināts konkurss, un potenciālā kandidāta nominēšana esot tuvāko nedēļu jautājums. Vieta padomē ir rezervēta arī Jurim Švanderam, bet oficiāli viņš šobrīd ir Rīgas satiksmes pagaidu valdē, tādēļ viņa vieta uzņēmuma padomē pagaidām esot "iesaldēta". Pienākumus padomē viņš varēs sākt pildīt tad, kad beigsies viņa pilnvaras pagaidu valdē. Tas, visticamāk, būs tad, kad tiks izraudzīta uzņēmuma jaunā valde piecu cilvēku sastāvā, kas nebūs ātrāk kā šā gada nogalē.

Informācijas atsaukums

Laikraksts Diena pēc iekšlietu ministra Sandra Ģirģena prasības kā nepierādāmu ziņu atsauc laikraksta 16. septembra komentāru un viedokļu lapā publicētā komentāra Valsts policijas iestrēgušās reformas teikumu: "Ministra nesenā ierašanās ar torti uz pretrunīgi vērtētā Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka Andreja Sozinova dzimšanas dienas svinībām iekšlietu struktūrās daudz apzelēta kā cenšanās iegūt atbalstu Valsts policijas priekšnieka nomaiņai otrā ešelona priekšnieku vidū."

Levits gandarīts, ka finanšu nozarē Latvijā ir paveikts liels mājas darbs(17)

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien Rīgas pilī tikās ar Finanšu nozares asociācijas pārstāvjiem, pārrunājot finanšu nozares aktualitātes un iedziļinoties nozares paveiktajā atbilstoši Moneyval rekomendācijām. Asociācijas pārstāvji uzsvēra, ka ir veikts milzīgs mājas darbs un uzlabojumi un ir svarīgi, lai paveiktās reformas plašāk kļūst zināmas arī starptautiski, stiprinot uzticību Latvijas finanšu sektoram kopumā.

Noslēdzies militāro mācību cikls Namejs 2019(3)

Svētdien, 6.oktobrī, Latvijā noslēdzās militāro mācību cikls Namejs 2019, kuru laikā pārbaudīja un pilnveidoja vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei patstāvīgi un kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros, portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrijā.

Reģistrēti šosezon pirmie gripas pacienti(1)

Oktobra sākumā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) reģistrējis pirmos gripas saslimšanas gadījumus, lai gan kopumā gripas intensitāte Latvijā ir ļoti zema, informēja SPKC komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Sociālā kampaņā aicinās atturēties no viedierīču pārmērīgas lietošanas

Aptuveni 45% Latvijas iedzīvotāju, kas mēģinājuši mazināt viedierīču negatīvo ietekmi savā dzīvē, atzinuši, ka viedierīcēs un internetā pavadītā laika ierobežošana lika justies labāk un brīvāk, noskaidrots Tele2 un SKDS veiktajā aptaujā. Tādēļ šodien vadošais mobilo sakaru operators Tele2 kopā ar Latvijas restorānu biedrību un starptautisko lidostu Rīga uzsāk informatīvu kampaņu Digitālais detokss, aicinot iedzīvotājus izvērtēt savus interneta un viedierīču lietošanas paradumus un lietot tās jēgpilni. Kampaņas laikā sociālajos medijos, restorānos un lidostā iedzīvotajiem tiks atgādināts, ka ir svarīgi lietot viedierīces jēgpilni, un tāpat kā ikvienam no mums ir nepieciešams atvaļinājums, tāpat ir vajadzīgs digitālais detokss jeb atelpa no viedierīcēm.

Kustība Ejam mežā aicina cilvēkus biežāk doties atpūsties mežā(5)

Meži Latvijā aizņem vairāk nekā pusi no valsts teritorijas un ir brīvi pieejami ikvienam, tādēļ a/s Latvijas valsts meži savas 20 gadu jubilejas ietvaros uzsākusi kustību Ejam mežā. Kustības mērķis ir mudināt Latvijas iedzīvotājus izmantot mežu plašo pieejamību un aicināt brīvo laiku veselīgi un aktīvi pavadīt ārpus telpām, portālu Diena.lv informē kustības pārstāvji.

Augstskolas audzinās nozaru ledlaužus © DIENA(8)

Pagājušās nedēļas beigās Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā norisinājās biznesa iespēju festivālu Icebreakers ’19, kura ietvaros tika atklāts sešu Latvijas augstskolu kopīgs projekts. Tā mērķis ir dot iespēju studentiem, izmantojot studijās iegūtās zināšanas, attīstīt darba tirgum nepieciešamās prasmes un iemaņas.