Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Ziņas

Labdarības fonda Novum Riga atbalsts pērn pārsniedza 655 tūkstošus eiro(6)

Mecenātu Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds Novum Riga Charitable Foundation, sniedzot palīdzību sabiedrībai un cilvēkiem svarīgu projektu īstenošanā, 2019. gadā atbalstīja 16 iesāktus un jaunus projektus, kopumā piešķirot tiem 655 512 eiro, informē fonda valdes loceklis Artūrs Eglītis.

Vitenbergs kopā ar nozaru ekspertiem strādā pie Latvijas ekonomikas atjaunošanas rīcības plāna(3)

Tautsaimniecība vistiešāk jūt vīrusa Covid-19 izplatības ierobežojošo pasākumu negatīvo ietekmi. Jaunais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) uzskata, ka šobrīd svarīgi ir radīt modeli, kādā Latvijas uzņēmumi var turpināt strādāt valstī noteiktajos ārkārtas apstākļos, kā arī izveidot atbalsta mehānisma rīkus uzņēmumiem jau nākamajiem krīzes posmiem, portālu Diena.lv informē ekonomikas ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Vineta Vilistere-Lāce.

Apgūt reizrēķinu, skatoties televīziju © DIENA(5)

Lai skolotājiem, skolēniem un vecākiem atvieglotu attālināto mācību procesu, no pirmdienas darbu sāk jauna TV platforma Tava klase. Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 dēļ skolās un augstskolās mācības attālināti notiek jau divas nedēļas.

Epidemiologs: Nav indikāciju nepieciešamībai pastiprināt ierobežojošos pasākumus(5)

Esošā mēroga sociālās distancēšanās ierobežojumi "nes savus augļus" un redzam, ka saslimstība samazinās, tāpēc pašreiz no epidemioloģiskā viedokļa nav indikāciju, ka šie pasākumi būtu pastiprināmi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Noslēdzas Saeimas ziemas sesija

Šodien noslēdzas Saeimas ziemas sesija. Starplaikā līdz pavasara sesijai Saeimai ir iespēja nepieciešamības gadījumā sasaukt sēdi, sanākot ārkārtas sesijā. Tajā skaitā nepieciešamības gadījumā ir iespēja sasaukt sēdi, ja būtu vajadzīgs lemt par papildu jautājumiem Covid-19 izplatības mazināšanai.

Latvijas Žurnālistu asociācijas aicinājums valdībai, uzņēmējiem un sabiedrībai(19)

Kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar Covid-19 ir strauji augusi. Pēdējās nedēļās rekordliels skaits iedzīvotāju apmeklējis interneta ziņu vietnes, pieaudzis televīzijas pārraižu skatītāju skaits. Tas ir augsts uzticēšanās un atzīšanas līmenis Latvijas žurnālistiem. Paldies jums par to!

Covid-19: Latvija izskatās labi, bet jāgatavojas dažādiem scenārijiem(9)

Lai arī Latvija, salīdzinot ar citām valstīm, Covid-19 saslimstības skaitļos izskatās labi, jāgatavojas arī sliktākiem scenārijiem. To atzīst arī Veselības ministrijā, kurā sadarbībā ar speciālistiem un dažādiem dienestiem izstrādāti četri situācijas attīstības scenāriji. Tik straujš smagi saslimušu cilvēku skaits, ka slimnīcās nav vietu, nav mediķu, zāļu, un nav arī pietiekamas sociālā atbalsta sistēmas. Tas ir galēji sliktākais Covid-19 izplatības scenārijs, ar ko rēķinās arī Latvijā, taču cer no tā izvairīties.

Dezinfekcijas līdzekļu cena sasniedz pat 140 eiro par litru(22)

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs uzsācis 22 pārbaudes par cenu celšanu dažādām precēm krīzes laikā, pagaidām neviens pārkāpums vēl nav noformēts un sodi nav piemēroti, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Taču interneta veikalos cenu uzraudzīšana nenotiek, tomēr tieši tur notiek lielākā cenu dzīšana augšup.

Pēteris Apinis: Īstais laiks sākt vai atsākt trenēties un sportot © DIENA(20)

Tuvākajās dienās gaidāms vasarīgi silts laiks. Tev nav tiesības sēdēt četrās sienās, Tev ir fiziski jākustas un jāsporto. Tev ir jāsporto pašam un jāiesaista sportiskās nodarbībās Tavi bērni un Tavi vecāki. Slēgti ir baseini un trenažieru zāles, sporta zāles un tenisa korti. Nāksies nūjot, skriet, skrituļot, braukt ar velosipēdu. Āzijas ārsti Covid 19 laikā īpaši iesaka badmintonu. Droši vien 2/3 zemeslodes iedzīvotāju nāksies pārslimot Covid 19 vēl šī gada laikā.

Attālinātajās mācībās talkā nāks Kaupers(8)

Izglītojošajā televīzijas kanālā Tava klase dziedāšanas nodarbībā pirmdien piedalīsies mūziķis Renārs Kaupers, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.