Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

FOTO: Atjaunota viena no senākajām valsts ceļu būvēm – Kaķupītes caurteka(8)

Vaivē, Vidzemes šosejas (A2) 85,6 kilometrā ir pabeigti Kaķupītes caurtekas pārbūves darbi. Šīs caurtekas sākotnējā izbūve ir datēta ar 1850. gadu, un tā bija viena no senākajām valsts pārvaldībā esošajām ceļu būvēm, kā arī viena no lielākajām caurtekām valsts ceļu tīklā, informē VAS Latvijas valsts ceļi.

Septiņām trauksmes sirēnām konstatēti darbības traucējumi(1)

No piektdien pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem automātiski attālināti nostrādāja 157 trauksmes sirēnas, bet četras sirēnas tika iedarbinātas manuāli, savukārt trīs sirēnas darbības traucējumu dēļ nenostrādāja, portālu Diena.lv informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Svētdien gaiss iesils līdz +22 grādiem

Svētdien, Mātes dienā, gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +17..+22 grādiem, par dažiem grādiem vēsāks laiks būs piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Piektdien pārbaudīs trauksmes sirēnas(1)

Piektdien, 10.maijā, plkst.10.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Paaugstina brīdinājuma līmeni par ugunsbīstamību mežos

Daudzviet Latvijas mežos saglabājas augsta ugunsbīstamība, bet vietām valsts centrālajā daļā tā kļuvusi ļoti augsta, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Dzeltenās krāsas brīdinājums Rīgā, Vidzemē un Zemgalē nomainīts pret oranžo. Tas ir augstākais iespējamais brīdinājums par ugunsbīstamību. Sarkanā līmeņa brīdinājumi Latvijā tiek izplatīti tikai lielu plūdu, stipras vētras vai postoša pērkona negaisa gadījumā.

Piektdien visvairāk līs Latvijas austrumu rajonos

Pateicoties mākoņu segai, gaisa temperatūra aizvadītajā naktī pirmo reizi kopš aprīļa valsts lielākajā daļā nenoslīdēja zem +7..+11 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Piektdienas rītā debesis skaidrojas tikai vietām, galvenokārt Rietumlatvijā. Austrumu novados jau no paša rīta vietām īslaicīgi līst. Pūš lēns vējš no austrumu puses.

Padarīt rehabilitāciju pieejamāku © DIENA(1)

Ar retajām neiromuskulārajām slimībām saslimušie nereti pieņem kā normu to, ka viņiem neklausa kājas vai nevar pakustināt roku. Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) Vaivari ārste Zaiga Kalnbērza-Ribule Dienai atzīst, ka pacienti bieži vien nezina par rehabilitācijas iespējām un nemaz neaizdomājas par tām.

Ceturtdien apspriesta Tet un LMT apvienošana(12)

Ceturtdien notikušas sarunas par telekomunikācijas uzņēmuma Tet (iepriekš Lattelecom) un mobilo sakaru operatora Latvijas mobilais telefons (LMT) apvienošanu, aģentūrai LETA apstiprināja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Aļona Zandere.

Piektdien daudzviet līs

Piektdien, 10.maijā, Latvijā būs pārsvarā mākoņains laiks un daudzviet - it īpaši valsts austrumu pusē - gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Atbildību par jauna vīrieša bērnības sagraušanu labprātīgi negrib uzņemties © DIENA(24)

Tiesībsarga birojs pieļauj, ka lieta par puisi, kurš vairākus gadus bez pamatojuma turēts psihoneiroloģiskajā slimnīcā, varētu nokļūt Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Daudz pārcietušā jaunā vīrieša juridiskais pārstāvis Artūrs Zvejsalnieks Dienai nenoliedz, ka šī lieta tik tiešām varētu sasniegt Eiropas tiesu, bet tas notiks tikai tad, ja būs izsmeltas visas iespējas Latvijā. Viņš norāda, ka Latvijā process kompensāciju saņemšanai no valsts ir padarīts ļoti sarežģīts un garš un turpmākais ceļš nebūšot viegls.