Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Broka, Rāvis un Millers atbrīvoti no izolatora(21)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā atbrīvojis pirmdien par korupciju aizturēto Rīgas domes deputāti, Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci Baibu Broku (NA), kā arī uzņēmējus Ivaru Milleru un Gunti Rāvi, noskaidroja aģentūra LETA.

Augstskolas ne līdz galam apmierinātas ar visām tiesību zinātņu jomas izglītības reformām © DIENA

Augstskolu studenti juriskonsulta kvalifikāciju varēs iegūt vairs tikai līdz 2020. gada beigām. Vismaz tā to ir iecerējusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Tieslietu ministrija (TM), sakot, ka tas tiek darīts tiesību zinātņu jomas izglītības reformas vārdā. Pašas augstskolas, kurās tiek sagatavoti šādi speciālisti, pret to asi iebildušas un sola cīnīties, lai iespēja apgūt šo profesiju netiktu likvidēta. Vairākas no augstskolām joprojām turpina jauno studētgribētāju uzņemšanu programmā, kur var iegūt juriskonsulta kvalifikāciju.

Tiesās vīrieti par personas piekaušanu pēc strīda Facebook(1)

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu pret kādu vīrieti par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu personai pēc konflikta, kas izcēlās sociālajā tīklā Facebook, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Plūdu risku samazināšanai atjaunota Zvidzienas poldera sūkņu stacija

Ekspluatācijā pieņemta VSIA Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi (ZMNĪ) pārbūvētā Zvidzienas poldera sūkņu stacija Madonas novada Ošupes pagastā. Pārbūve veikta, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta līdzekļus, kas 2014.-2020. gada plānošanas periodā paredzēti valsts nozīmes meliorācijas infrastruktūras atjaunošanai. Projekta kopējās izmaksas bija 1,4 miljoni eiro. Sūkņu stacijas pārbūves rezultātā no plūdu riskiem ir pasargāti apkaimes iedzīvotāji un lauku teritorija 2265 hektāru platībā, portālu Diena.lv informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Pagājušā gada beigās aprūpes institūcijās atradās gandrīz 800 bērnu

Pagājušā gada 31. decembrī aprūpes institūcijās Latvijā atradās 794 bērni, kas ir par 243 bērniem mazāk nekā 2017. gadā, liecina Labklājības ministrijas (LM) ziņojums Par bērnu stāvokli Latvijā 2018. gadā, apkopojot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bērnu tiesību komitejas izteikto rekomendāciju izpildi.

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Jātnieks atstās amatu(11)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) un Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektors Juris Jātnieks vienojušies par darba attiecību pārtraukšanu no 15.jūlija, portālu Diena.lv informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija varētu prasīt informāciju no Nemiro un Ģirģena

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes jeb OIK sistēmas jautājumiem izveidotā parlamentārās izmeklēšanas komisija pirmās vēstules ar jautājumiem un informācijas pieprasījumu varētu sūtīt ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) un iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV), aģentūrai LETA pastāstīja komisijas sekretārs, Saeimas deputāts Mārtiņš Šteins (A/P).

Baraņņiks no Rīgas satiksmes valdes locekļa amata atsaucis Meirānu

SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs un vicemērs Vadims Baraņņiks no uzņēmuma valdes locekļa amata atsaucis Jāni Meirānu. Aģentūrai LETA Meirāns sacīja, ka Baraņņiks savu lēmumu pamatojis ar "uzticības zaudēšanu", taču sīkākus komentārus Meirāns sniegt nevēlējās, norādot, ka par iemesliem jājautā pašam Baraņņikam.

KNAB līdz ar Broku aiztur uzņēmējus Gunti Rāvi un Ivaru Milleru(8)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki otrdien kriminālprocesā par iespējamo kukuļošanu līdz ar Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci Baibu Broku (NA) aizturējuši arī uzņēmējus Gunti Rāvi un Ivaru Milleru, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

VMD aicina meža īpašniekus ziņot par lieliem vēja postījumiem

Valsts meža dienests (VMD) aicina meža īpašniekus apsekot savu mežu pēc spēcīgajām vēja brāzmām jūlija sākumā, kuru dēļ mežā varētu būt notikusi plaša vējlauze vai vējgāze, un ziņot par šādiem gadījumiem, liecina informācija dienesta mājaslapā.

Rimšēviča un Martinsona lieta nodota tiesai(7)

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Viorika Jirgena nodevusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons.