Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Uz vietējiem autoceļiem īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi(1)

Šodien lietus, sniegs un atkala daudzviet apgrūtina braukšanas apstākļus, ceļi apledo. Īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi visā valsts teritorijā patlaban ir uz mazākas nozīmes autoceļiem – uz vietējiem autoceļiem ar grants segumu, kā arī citiem ceļiem, kuriem ir C un D uzturēšanas klases, vēsta Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Rada bumeranga efektu © DIENA(3)

Aizvadītā gada nogalē Saeima pieņēma grozījumus Akcīzes likumā, ar kuriem pavisam nedaudz tika paaugstināts akcīzes nodoklis cigaretēm, bet ļoti būtiski tika kāpināts nodoklis dažādām mazāk kaitīgām bezdūmu alternatīvām, tostarp e-cigarešu šķidrumiem līdz pat 1100%, karsējamai tabakai – 113%. Tāpat ieviests akcīzes nodoklis nikotīna spilventiņiem, kas jau uzreiz tika noteikts augstāks nekā, piemēram, Zviedrijā, Igaunijā un Ungārijā, turklāt daudzas valstis nikotīna spilventiņus ar nodokli vispār vēl neapliek. Savukārt šā gada janvārī ar jaunu ierobežojumu iniciatīvu nāca klajā Veselības ministrija, rosinot aizliegt mentola aromāta karsējamo tabaku un aromatizētos e-cigarešu šķidrumus.

Skolu direktori jūtas kā ienaidnieki © DIENA(11)

Iespēja nodrošināt jaunā mācību satura (tas šogad ienāk 1., 4., 7. un 10. klasē) kvalitāti attālināto mācību procesā ir apgrūtināta, satraukumu pauž daudzi skolu direktori. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē, kurā tika skatīts šis jautājums, tās dalībnieki nosacīti sadalījās divās grupās.

Jābalstās uz profesionāļiem © DIENA(13)

Privātie veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji, kuri jau 20 gadu profesionāli nodarbojas ar vakcināciju visas valsts mērogā (gan pret gripu, gan ērču encefalītu), tostarp veicot mobilos izbraukumus, ir pilnībā apmierināti ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) piedāvāto tarifu vakcinācijai pret Covid-19 un ir gatavi saskaņā ar to strādāt, Dienai uzsver Veselības aprūpes darba devēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, kurš vienlaikus ir arī Veselības centra 4 valdes priekšsēdētājs.

Vēl ir robi tempa kāpināšanā © DIENA(4)

Mediķi, kas pirmie vakcinējās, jo ticēja, ka tā ir vienīgā iespēja sevi pasargāt no Covid-19 un stiprināt savu imunitāti, jau sākuši saņemt otru vakcīnas devu. Tam jānotiek pēc 21 dienas, lai iespējami ātrāk iegūtu maksimālu organisma aizsargreakciju. Tiem, kas sākumā neuzdrošinājās vai bija inficējušies un atradās izolācijā, pierakstu uz savu pirmo vakcīnu nāksies gaidīt, kad Latvija saņems nākamās piegādes.

Sarukusi inficēšanās ar Covid-19 privātos pasākumos un ārstniecības iestādēs, bet pieaugusi darbā un izglītības iestādēs(1)

Pagājušajā nedēļā sarucis mājsaimniecībās, ārstniecības iestādēs un privātajos pasākumos ar Covid-19 inficēto skaits, bet palielinājusies saslimšana sociālās aprūpes iestādēs, darbā un izglītības iestādēs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologa Jurija Perevoščikova demonstrētie materiāli Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Rīgas 1. slimnīcu pārveidos par stacionāru arī Covid-19 pacientu aprūpei

SIA Rīgas 1. slimnīca, kurā pašlaik tiek sniegti pārsvarā ambulatori pakalpojumi, piemēram, speciālistu konsultācijas un dažādi izmeklējumi, pārveidos par stacionāru arī Covid-19 pacientu aprūpei, portālu Diena informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa. Plānotos darbus trešdien, 20. janvārī, attālinātas tikšanās laikā pārrunāja Rīgas pašvaldības un Veselības ministrijas pārstāvji.

Latvijā izsludināts dzeltenais brīdinājums par sniegputeni un apledojumu

No trešdienas vakara līdz ceturtdienas rītam Latvijā, sākot no rietumiem, snigs un mazliet putinās, daudzviet snigs stipri, nokrišņi pāries atkalā un lietū, brīdina sinoptiķi. Visā valstī spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dzeltenais brīdinājums par sniegputeni un apledojumu.

Latvijā reģistrēto jaundzimušo skaits pērn sarucis par 6,9%(4)

Latvijā pagājušajā gadā reģistrēti 17 483 jaundzimušie, kas ir par 6,9% jeb 1303 jaundzimušajiem mazāk nekā 2019.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie dati. Tostarp decembrī reģistrēti 1273 jaundzimušie, kas ir par 17,2% jeb 265 mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā mēnesī un, pēc statistikas pārvaldē vēstītā, ir mazākais dzimušo skaits pēdējā simtgadē.

IZM rosinās piešķirt 4,4 miljonus eiro vienreizēju piemaksu pedagogiem veikšanai(2)

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinās valdību piešķirt 4,4 miljonus eiro vienreizējam pabalstam pirmsskolu un speciālās izglītības pedagogiem, kuri strādā klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, trešdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).