Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +9 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Ziņas

ZM: Arī olu ražošanas nozarē Covid-19 dēļ ir kritiska situācija(2)

Lauksaimniecības un pārtikas preču ražotāji Covid-19 krīzes laikā izjūt papildu grūtības, ko izraisa pasaulē ieviestie pasākumi vīrusa izplatības ierobežošanai, un kritiska situācija patlaban ir ne tikai piena pārstrādē, bet arī olu ražošanā, informēja Zemkopības ministrija (ZM).

Lauksaimniecības nozarei novirzīs 45,5 miljonus eiro(2)

Covid-19 krīzes mazināšanai lauksaimniecības nozarē tiks novirzīti 45,5 miljoni eiro, šāda vienošanās trešdien panākta finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītajā darba grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

ZM: Meža ugunsdzēsībai papildus no valsts budžeta ik gadu vajadzētu 5,4 miljonus

Meža ugunsdzēsībai Latvijā vidējā termiņā turpmāk ik gadu papildus būtu nepieciešams 5,4 miljonu eiro valsts budžeta finansējums, teikts Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvajā ziņojumā par situāciju Valsts meža dienestā meža ugunsdzēsības jomā, ko ceturtdien paredzēts izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē.

Trīs lielāko slimnīcu pamatkapitālu palielinās par 14 miljoniem eiro(1)

Trīs lielāko slimnīcu - Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) - pamatkapitāls tiks palielināts par 14 miljoniem eiro, trešdien konceptuāli vienojusies finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Ģimenes ārsts varēs nosūtīt uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm(3)

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, no trešdienas, 8. aprīļa, arī ģimenes ārsti varēs nosūtīt pacientus pēc konkrētiem kritērijiem uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

RSU sāk pētījumus par Covid-19(2)

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki uzsākuši pētījumus par slimību Covid-19. Pētnieku mērķis ir noskaidrot, kā tieši cilvēka organisms cīnās pret koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto slimību Covid-19, portālam Diena.lv pavēstīja RSU pārstāvji.

Latvijā konstatēti 29 jauni Covid-19 gadījumi(9)

Pēdējā diennaktī konstatēti 29 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, savukārt līdz šim valstī kopumā noteikti 577 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Atkārtoti uzsver iedzīvotāju pašu atbildību veiksmīgā cīņā ar Covid-19 © DIENA(4)

Latvijā saslimušo skaits ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 joprojām aug mērenā tempā. Valstī strauji nekāpj arī mirušo iedzīvotāju skaits, kuriem konstatēta saslimšana ar Covid-19. Tomēr speciālisti uzsver – lai arī skaitļos Latvija izskatās samērā labi, tas nenozīmē, ka uzreiz būtu jāatceļ visi pašlaik ārkārtējā situācijā noteiktie ierobežojumi.

Lēti un pie durvīm. Vai nodzersimies? © DIENA(31)

Dīkstāve, piespiedu distancēšanās, izolācija, darbs no mājām, bezdarbs, stress, neziņa – tie visi ir riska faktori, kas veicina alkohola patēriņu, Dienai norāda Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna un Slimību profilakses un kontroles centra Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja Aija Pelne.