Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Dzēšanas darbu laikā aizdegusies VUGD autocisterna

Šī gada 9.aprīlī Gulbenes novada, Daukstu pagastā ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā, atgriežoties no ūdens uzpildes, aizdegās ugunsdzēsības autocisternas ZIL 131 motortelpa 1 kvadrātmetra platībā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Dziesmu svētki šaubu ēnā © DIENA(3)

Šobrīd vēl nav skaidras atbildes – būs vai nebūs skolēnu dziesmu svētki. Tāpat nav zināms, vai gadījumā, ja tie būs, – kurā no rīkotāju piedāvātajiem variantiem.

Otrdien Latvijā poti pret Covid-19 saņēmuši 3013 cilvēki

Otrdien Latvijā poti pret Covid-19 saņēmuši 3013 cilvēki, kas ir šonedēļ labākais vakcinācijas rādītājs, tomēr tas vairāk par pusi atpaliek no pagājušajā nedēļā sasniegtajām rekordaugstajām potēšanas jaudām, kad vienas dienas laikā tika sapotēti 8615 cilvēku, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie jaunākie dati.

Vakcīnas izvēlēties nevarēs © DIENA(1)

Pēc aizvadītajām brīvdienām, kad divos masu vakcinācijas centros Rīgā, kur līdztekus pierakstam bija arī dzīvā rinda (tikai prioritāro grupu ietvaros), izpotēta tikai puse no visām pieejamajām vakcīnām, Veselības ministrija rosinājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos. Tie paredz, ka masveida vakcinācijas centros varētu būt dzīvā rinda visiem gribētājiem, taču viņiem vakcīnas būtu pieejamas tikai tad, ja tās paliktu pāri un nebūtu neviena gribētāja no prioritārajām grupām. Šie grozījumi vēl tiks skatīti Operatīvās vadības grupā.

Konkrētos gadījumos potēt varēs arī cilvēkus ārpus prioritārajām grupām(1)

Ņemot vērā, ka ir jāsabalansē taisnīgums ar raitu vakcināciju pret Covid-19, otrdien tika veikti grozījumi, paredzot iespēju vakcinācijas centros potēt arī ārpus atvērtajām prioritārajām grupām esošos iedzīvotājus, ja vakcīnu daudzums un centru kapacitāte to atļauj, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Organiskās sintēzes institūts un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts saņem augstāko novērtējumu

Zinātnes institūtu starptautiskajā novērtējumā augstāko atzīmi saņēma Latvijas Organiskās sintēzes institūts un Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un māksla institūts, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības un zinātnes departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs.