Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Ziņas

Datorus gaida ar bažām © DIENA

Līdz 2025. gadam ik skolēnam būs savs dators, paredz šogad pieņemtais memorands Dators ikvienam bērnam. Šonedēļ valdība atļāva Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) savus finanšu "atlikumus" 158 000 eiro apmērā novirzīt šim mērķim. Taču tā ir tikai neliela daļa no summas (kopumā no ES fondiem plānoti 10,5 miljoni eiro), ko triju gadu laikā tērēs aptuveni 100 000 datoru iegādei. Tie varētu izglītības iestādēs nonākt no nākamā gada pavasara, akcentu liekot uz 7.–9. klasēm.

Tiesa apķīlā Haralda Velmera advokātu biroju © DIENA(4)

Ekonomisko lietu tiesa (ELT), izskatot a/s Olainfarm pieteikumu par prasības nodrošināšanu civillietā uzņēmuma prasībā pret atlaisto Olainfarm padomes locekli Haraldu Velmeru par viņa prasījuma par kompensācijas izmaksas apstrīdēšanu un naudas piedziņu, pieņēmusi lēmumu apķīlāt visas H. Velmeram piederošās kapitāla daļas vairākos uzņēmumos, tostarp 100% viņam piederošā advokātu biroja SIA ZAB Velmers kapitāla daļas. Publiskajos reģistros pieejamie dati liecina, ka šobrīd kopumā ir apķīlātas H. Velmeram piederošās kapitāla daļas arī SIA Compor, SIA VH Invest un SIA Nami un būves, kā arī H. Velmeram piederošais nekustamais īpašums Rīgā.

Ceturtdien nedaudz līs

Ceturtdien Latvijā saglabāsies apmācies laiks un valsts lielākajā daļā līņās, prognozē sinoptiķi.

Augstceltnē saimniekots neatbildīgi © DIENA(1)

Zemkopības ministrijas (ZM) ēkas, kas atrodas Rīgā, Republikas laukumā 2, pārvaldīšana netiek veikta pietiekami ekonomiski un produktīvi, nav skaidras nākotnes perspektīvas un prioritāri veicamās darbības nepietiekamu līdzekļu apstākļos. Turklāt nekustamā īpašuma pārvaldīšanā netiek īstenotas valsts kā īpašnieces intereses.

Mūžībā aizgājis komponists Mārtiņš Brauns

Trešdien pēcpusdienā 70 gadu vecumā mūžībā aizgājis populārais komponists, skaņdarba Saule, Pērkons, Daugava mūzikas autors Mārtiņš Brauns, aģentūru LETA informēja producents Jānis Kļaviņš.

Kurzemē atrasta liela Eiropā retas sūnas atradne

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) eksperte Ventspils novada Ugāles pagastā uzgājusi Latvijā ļoti retas un īpaši aizsargājamas sūnu sugas zaļās buksbaumijas Buxbaumia viridis jaunu atradni. Retās sugas atradumu apstiprinājusi arī Latvijas Botāniķu biedrības Sūnu pētnieku grupa. Turklāt vecos egļu, bērzu mežos esošā atradne ir lielākā (vairāk nekā 70 atsevišķi fiksētas vietas vienuviet) un izcilākā šobrīd zināmā šīs sugas atradne mūsu valstī.

Visi nemierā, bet iemesli dažādi © DIENA(6)

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir paziņojusi, ka 21. decembrī lems par turpmāko rīcību saistībā ar medicīnas darbinieku streiku. Tā iemesls – nepietiekamais finansējums mediķu atalgojumam nākamā gada budžetā.

Svētku norises drīkstēs organizēt, neveicinot nekontrolētu pulcēšanos(1)

Valdība šodien, veicot izmaiņas normatīvajā regulējumā, atļāva valsts un pašvaldību iestādēm īstenot tikai tādas svētku aktivitātes, kas neveicina cilvēku nekontrolētu pulcēšanos vai epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas pārstāve Dace Vizule.