Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Pirmdiena, 28. novembris
Rita, Olita, Vita

Ziņas

Otrdien Latgalē nedaudz snigs

Otrdien Latgalē un Vidzemes austrumos gaidāms neliels sniegs, pārējā valstī diennakts aizritēs bez ievērojamiem nokrišņiem, prognozē sinoptiķi.

Latvijas iedzīvotājiem oktobrī izkrāpti 1,4 miljoni eiro

Oktobrī izkrāpto līdzekļu apmērs četru lielāko Latvijas banku klientiem reģistrēts 1,4 miljonu eiro apmērā, savukārt novērsto krāpšanas gadījumu apmērs aizvadītajā mēnesī mērāms 500 000 eiro, liecina Finanšu nozares asociācijas dati.

IZM: Otrajai svešvalodai vispārējā izglītībā jābūt kādai no Eiropas Savienības valodām

Plānots, ka no 2026./2027. mācību gada visās izglītības iestādēs kā otrā svešvaloda būs jānodrošina kāda no Eiropas Savienības (ES) valodām vai svešvaloda, kuras apguvi regulē noslēgtie starpvaldību līgumi izglītības jomā. Šīs izmaiņas veicinās jauniešu pilnvērtīgu iekļaušanos Eiropas izglītības telpā, sekmēs ES oficiālo valodu apguvi, kas savukārt paver plašas nodarbinātības iespējas ES un ārpus tās, informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Valsts vēlmi sadarboties var aizēnot sakaru operatoru strīds par iepirkumiem © DIENA

Valsts plānu attīstīt sadarbību ar vienu no vadošajiem sakaru operatoriem Latvijas mobilais telefons (LMT) var sarežģīt 2019. gadā izskanējušais un joprojām neatrisinātais strīds par publiskajiem iepirkumiem, kuros valsts un pašvaldību iestādes bija devušas priekšroku dārgākajiem nevis izdevīgākajiem sakaru pakalpojuma piedāvājumiem.