Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Ko sabiedrisko mediju saturā mainīs iziešana no reklāmas tirgus? © DIENA(8)

Likums nosaka, ka no nākamā gada sabiedriskie mediji – Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzija (LTV) – pilnībā izies no reklāmas tirgus. Taču joprojām nav pilnīgas skaidrības, kā tieši tas notiks un cik daudz naudas līdz ar to no valsts budžeta vēl papildus saņems sabiedriskais medijs kā kompensāciju, lai varētu bez raižu dzīvot bez reklāmas ienākumiem. Tā kā likumprojekts, kas šīs nianses regulēs, vēl nav pieņemts, pie skaitļiem un faktiem varēsim atgriezties vēlāk, taču šoreiz Diena lūdza abus medijus izklāstīt savus plānus, kā tad šīs pārmaiņas mainīs to saturu. Galu galā – arī visiem tik pierasto "reklāmas paužu" minūtes līdz ar to būs kaut kā jāaizpilda.

Vieni iegūst, citi zaudē © DIENA(1)

Lai gan Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē valdība un sociālie partneri konceptuāli vienojās par 2021. gada budžeta projektu un ar to saistītajām nodokļu izmaiņām, tomēr neskaidrību un potenciālu domstarpību vēl ir gana daudz.

Vēl viens "aplokšņu stāsts" © DIENA(3)

Izskatot partiju apvienības Jaunā Saskaņa pieteikumu tiesai par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanas atcelšanu, atklājies vēl kāds gadījums, kad vēlēšanu aploksnes atzītas par nederīgām. 74. Rīgas vēlēšanu iecirknī, kas atradās Mākslinieciskās jaunrades centrā Andreja Saharova ielā 35, vēlēšanu dienā vairākiem vēlētājiem izsniegtas 34 vēlēšanu aploksnes ar iepriekšējās balsošanas zīmogiem. Jaunās Saskaņas valdes loceklis Jānis Kuzins tiesai lūdza šo atzīt par jaunatklātu faktu, pieteica lūgumu mainīt savu pieteikumu tiesai un iekļaut tajā 74. vēlēšanu iecirkni, kurā šis iespējamais pārkāpums noticis. Tiesa šo lūgumu apmierināja. .

Skolas bruņojas pret Covid-19 © DIENA(5)

Šobrīd 82% skolu mācību procesu organizē klātienē, pēc iespējas ievērojot distancēšanās un higiēnas noteikumus. To vidū ir arī Rīgas Valsts 2. ģimnāzija. Tiesa, arī tajā 20% atvēlēti attālinātām mācībām. Tas darīts, lai nevajadzētu ieviest otro maiņu, kas prasītu milzīgu mācību procesa pārkārtošanu, un tā būtu teju neiespējamā misija, teica skolas direktors Guntis Vasiļevskis.

Ar Covid-19 Latvijā visvairāk slimo iedzīvotāji no 30 līdz 39 gadiem(3)

Visvairāk ar Covid-19 Latvijā slimo ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem, kuri apmeklē ārvalstis un publiskas vietas, tostarp ēdināšanas iestādes vai izklaides vietas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati par saslimstību ar Covid-19.

Zaļā josta: Cigarešu izsmēķi ir trešais izplatītākais atkritums Latvijas pludmalēs

Cigarešu izsmēķi ir trešā izplatītākā atkritumu pozīcija Latvijas pludmalēs, informēja izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmuma Zaļā josta pārstāve Laima Kubliņa. Kubliņa atklāja - ja citviet pasaulē Covid-19 pandēmijas rezultātā daba ievērojami atkopās no cilvēku radītās slodzes, tad Latvijā situācija bija tieši pretēja - cilvēki biežāk pavadīja laiku pie dabas, kā rezultātā pāri palikušās piesārņojuma, tostarp ar izsmēķu, pēdas palikušas uz ilgu laiku.