Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Nedēļas nogalē var tikt pārspēti aukstuma rekordi

Tuvākajās naktīs teju visā valstī gaisa temperatūra noslīdēs zem nulles, aukstums izraisīs strauju lapkriti un tādēļ jau nākamnedēļ - agrāk nekā citos gados - lielākā daļa Latvijas koku kļūs kaili, prognozē sinoptiķi.

Nedēļas nogalē uz ceļiem var veidoties apledojums

Saskaņā ar meteoroloģiskajām prognozēm gaidāmajā nedēļas nogalē gaisa temperatūra daudzviet Latvijā var noslīdēt zem nulles, līdz ar to uz autoceļiem iespējama apledojuma veidošanās, brīdina VAS Latvijas valsts ceļi_ (LVC).

Velk robežu pa Misas upi © DIENA(5)

Administratīvi teritoriālā reforma (ATR) paredz, ka jaunie novadi ir ģeogrāfiski vienoti. Pašlaik divi novadi – Olaines un Raunas novads – šim kritērijam neatbilst. Raunas novada neviendabīgums ir atrisināts, to reformas rezultātā pievienojot Smiltenes novadam, bet ar Olaines novadu, kuru uz pusēm sadala Ķekavas novada pagasti, ir sarežģītāk.

Draudze nav līdzīga uzņēmumam © DIENA(29)

Izstrādājot metodiskos norādījumus reliģiskajām organizācijām par grāmatvedības kārtošanu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) nav ņēmis vērā šo organizāciju darbības raksturu, Dienai pauda Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles bīskaps Viktors Stulpins.

Arī piektdiena būs lietaina

Piektdien Latvijā būs daudz mākoņu un valsts lielākajā daļā nedaudz īslaicīgi līs, bet atsevišķās vietās gaidāms stiprs lietus un iespējama krusa, prognozē sinoptiķi.

FKTK piemēro VIA SMS Group 3000 eiro sodu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piemērojusi 3000 eiro soda naudu VIA SMS Group par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu, aģentūrai LETA pavēstīja komisijā.

Arī piektdien daudzviet līs

Piektdien Latvijā laikapstākļus vēl noteiks zema spiediena apgabals, tādēļ daudzviet gaidāms lietus, savukārt nedēļas izskaņā pastiprināsies Skandināvijas anticiklona ietekme, prognozē sinoptiķi.

Klajā nāk pirmā žurnālistiskās pētniecības grāmata Brālība² jeb Brālība kvadrātā(1)

Ceturtdien, 3. oktobrī, klajā nāk izdevniecības Dienas mediji grāmata Brālība² jeb Brālība kvadrātā – žurnālistes, laikraksta Diena komentāru autores Agneses Margēvičas daudzu gadu laikā paveiktais pētnieciskais darbs par naudas un slēpto ietekmju ceļiem mūslaiku Latvijas politikā. Pētnieciskās grāmatas centrā – Latvijas Bankas prezidenta un Eiropas Centrālās bankas padomes locekļa Ilmāra Rimšēviča un uzņēmēja Māra Martinsona, kā arī ar tiem saistīto personāžu darījumi un to ietekme uz sociālpolitisko un ekonomisko vidi Latvijā.

Strodu atbrīvo no izolatora(2)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šorīt no policijas izolatora atbrīvojis bijušo VAS Latvijas valsts ceļi (LVC) valdes locekli Edgaru Strodu un uzņēmēju Armandu Zeihmani, noskaidroja aģentūra LETA.