Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Par deviņiem eiro palielina NMPD brigādes maksas izsaukuma cenu(2)

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu maksas izsaukums turpmāk izmaksās 71,62 eiro līdzšinējo 62,20 eiro vietā, paredz otrdienas valdībās sēdē atbalstītie grozījumi dienesta maksas pakalpojumu cenrādī. Veselības ministrijā piekodināja, ka izmaiņas neskar iedzīvotājus, kuriem nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Sāpīgs cirtiens radošajai inteliģencei © DIENA(16)

Valdības apstiprinātā kārtība izmaiņām nodokļu nomaksā no autoratlīdzībām ir satraukusi visas radošās industrijas, medijus un pašus autorus. Lai gan autorlīgumi tiek saglabāti, tomēr faktiski tiek paredzēta speciālā autoratlīdzību režīma likvidēšana. Nozare uzsver: ar mums plānotās izmaiņas nav saskaņotas, un mūsu iebildumi nav tikuši uzklausīti.

Iedzīvotāji no gripas šogad baidās vairāk © DIENA(4)

Latvijā turpinot palielināties Covid-19 izplatībai, šogad iedzīvotāji jo īpaši aktīvi vakcinējas pret citu vīrusu infekcijas slimību – gripu. Valsts atbalsts vakcinācijā ir iespējams imunizācijas valsts programmā, kad vakcīnas ir pieejamas pie ģimenes ārsta vai citās vakcīnu veikšanas vietās.

Kā izlaupīja PNB banku © DIENA

Kā izrādās, pagājušā gada jūlijā – gandrīz mēnesi pirms lēmuma par PNB bankas (iepriekš Norvik bankas) slēgšanu – Valsts policija ir saņēmusi detalizētu trauksmes cēlēja ziņojumu par situāciju kredītiestādē un tās "pēdējā brīža" izlaupīšanu. Ja ne policijas neieinteresētība rīkoties un atbildīgo iestāžu nespēja operatīvi apmainīties ar informāciju, kredītiestādes darbību būtu bijis iespējams apturēt agrāk, tā izvairoties no iespaidīgu finanšu līdzekļu aizplūšanas.

Natālijas Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti 60 Covid-19 gadījumi

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti kopumā 60 Covid-19 gadījumi, līdz ar to kontatkpersonas statuss un mājas karantīna noteikta visai skolai, žurnālistiem pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Covid-19 līdz šim konstatēts 59 izglītības iestādēs

Līdz šim saslimšanas ar Covid-19 gadījumi konstatēti kopumā 59 izglītības iestādēs valstī, žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.