Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Ceļ trauksmi par VUGD depo slikto stāvokli © DIENA(6)

No Latvijā esošajiem 92 depo lielākā daļa jeb 83 depo neatbilst vajadzīgajiem standartiem. Turklāt 19 no ēkām atrodas avārijas stāvoklī. Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta (VUGD) ēku pārvaldītājs – Iekšlietu ministrijas (IeM) Nodrošinājuma valsts aģentūra – aprēķinājis, ka visu standartiem neatbilstošo ēku būvniecībai, atjaunošanai vai pārbūvei kopumā nepieciešami finanšu līdzekļi vairāk nekā 101,35 miljonu eiro apmērā. Šonedēļ aktuālo informāciju par VUGD ēku stāvokli uzklausīs arī valdības ministri.

Jātiek galā pašu spēkiem © DIENA(2)

Vētra un krusa, kas Latvijai, īpaši Kurzemei, brāzās pāri jūnija sākumā, vislielākos postījumus nodarīja mežiem un augļu un ogu dārzu saimniekiem. Pašvaldības vēl rēķina zaudējumus un domā, cik lielu atbalstu lūgt valdībai. Tukuma novada izpilddirektore Dace Lebeda Dienai atzīst, ka ar zaudējumu aprēķināšanu tik raiti neiet, taču nākamnedēļ domes Finanšu komiteja lems par kompensācijām.

Berņa un Fiļa fonds šogad labdarībai piešķīris vairāk nekā 200 tūkstošus

Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds Novum Riga Charitable Foundation, sniedzot palīdzību sabiedrībai un cilvēkiem svarīgu projektu īstenošanā, 2019. gada pirmajā pusgadā atbalstījis projektus 209 794 eiro apmērā. Labdarības fonds turpināja darboties sociālajos projektos, palīdzot vājdzirdīgiem bērniem, Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm un smagu slimību skartajiem.

Noskaidrota bezvēsts prombūtnē izsludinātās Regīnas Flūreres atrašanās vieta(4)

Šā gada 8. maijā Valsts policija (VP) izsūtīja informācija, ka meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1954. gadā dzimušo Regīnu Flūreri, kura dzīvo Vācijā un kopš 2019. gada janvāra nebija sazinājusies ar radiniekiem. Policija ir noskaidrojusi sievietes atrašanās vietu. Likumsargu rīcībā esošā informācija liecina, ka ar sievieti viss ir kārtībā.

Sākas jauni laiki Rīgas pilī © DIENA(44)

Vairākas likumdošanas iniciatīvas, uzsvars uz valsts aizsardzības stiprināšanu, nebeidzamie centieni būt par tautai tuvu Valsts prezidentu, ko vēlāk apgrūtinājušas veselības problēmas, kā arī vairākas publiskas neveiklības – šādi akcenti nāk prātā, pārskatot Raimonda Vējoņa četrus prezidentūras gadus. Šis posms noslēdzas pirmdien līdz ar Egila Levita stāšanos Valsts prezidenta amatā.

Svētdiena būs lietaina

Naktī uz svētdienu Latviju no rietumiem sāks šķērsot lietus mākoņi, vietām gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

10 gadu laikā Augstsprieguma tīkls elektroenerģijas sistēmas attīstībai plāno tērēt 216 miljonus(3)

Sistēmas pārvades operators Augstsprieguma tīkls (AST) no 2020. līdz 2029.gadam plāno apakšstaciju pārbūvē, autotransformatoru un transformatoru nomaiņā, kabeļu un gaisvadu līniju, kā arī vadu un balstu nomaiņā ieguldīt 216,05 miljonus eiro, teikts AST elektroenerģijas pārvades sistēmas attīstības plānā 2020-2029, kas iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Ūdens peldvietās ir pamatīgi atdzisis

Vēsā laika ietekmē pazeminājusies ūdens temperatūra upēs un ezeros, kā arī vietām jūrā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.