Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +29 °C
Skaidrs
Otrdiena, 16. jūlijs
Hermīne, Estere, Liepa

Ziņas

Artilērijas munīcijas rūpnīca atradīsies Iecavā

Artilērijas munīcijas modulāro pulvera lādiņu ražotni plānots būvēt Iecavas pagastā, un tās ražošanas kapacitāte plānota 50 000 lādiņu gadā, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Politoloģe: Rinkēvičam ir iespējas saglabāt posteni vēl uz vienu termiņu

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs varētu būt starp retajiem šī amata pienākumu pildītājiem, kuram ir iespējas saglabāt posteni vēl uz vienu termiņu, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle, aicināta komentēt Rinkēviča pirmo prezidentūras gadu.

Dienā brīžiem spīdēs saule un daudzviet uzlīs

Trešdienas rītā Latvijā ir mākoņains laiks, kas vietām skaidrojas, un daudzviet līņā, dažviet īslaicīgi līst stiprāk, liecina meteoroloģiskā informācija. Trešdien Latvijā starp mākoņiem uzspīdēs saule un daudzviet īslaicīgi līs, prognozē sinoptiķi.

Piedāvā samazināt slimības lapu kompensācijas

Turpinoties diskusijām par darbnespējas lapu apmaksas izmaiņām, Ekonomikas ministrija (EM) rosina samazināt darbnespējas lapu kompensācijas, turklāt šādai diskusijai ir gatava arī Labklājības ministrija (LM).

Bezmaksas kursos aicina uzņēmējus apgūt pareizu personas datu apstrādi un aizsardzību

Kas īsti ir personas dati, kā tos pareizi un droši uzglabāt, un kādu informāciju uzņēmējs vispār drīkst prasīt no klientiem? Vai klientus drīkst fotografēt un filmēt, un kur pēc tam to var izmantot? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem saistībā ar informāciju, ko ik dienas šā brīža digitālajā pasaulē uzņēmēji iegūst no iedzīvotājiem, atbild Vispārīgā datu aizsardzības regula (Datu regula). Lai gan tā Latvijā un visā Eiropas Savienībā ir spēkā jau vairāk nekā sešus gadus, nereti joprojām netiek izprasta un praksē uzņēmēji pieļauj kļūdas, kuras viegli varētu novērst.

Centrālā laboratorija: Patversmju iemītniekiem Rīgā augstākā saslimstība ir ar C hepatītu

SIA “Centrālā laboratorija” (CL) sadarbībā ar Latvijas Infektologu, hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociāciju (LIHHASA) divās Rīgas patversmēs rīkoja pārbaudi uz HIV, B un C hepatītu, 16,6% to iemītniekiem konstatējot antivielas pret C hepatītu. Šo visai sabiedrībai nozīmīgo pasākumu ciklu plānots turpināt arī rudenī, kad līdz ar auksto rudens, ziemas periodu pieaug klientu skaits patversmēs.