Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Soli tuvāk kosmosam © DIENA(7)

Latvija jau kopš pērnā gada ir pilntiesīga Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) asociētā dalībvalsts. Šis statuss tai ir devis iespēju piedalīties dažādās ar šo jomu saistītās programmās, arī jauno astronautu atlases konkursā. EKA ir izsludinājusi pieteikšanos uz karjeras un projektu astronautu vakancēm (kopumā ap 25).

Senioriem par vakcinēšanos jāvēršas pie ģimenes ārsta © DIENA(9)

Vakcinācijas birojam ir dots uzdevums šonedēļ nodrošināt 1000 cilvēku vakcināciju dienā, informē veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P) un Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča. Līdz ar to šīs nedēļas laikā plānots ar vakcīnu pret Covid-19 potēt vismaz 6725 cilvēkus un nākamajā nedēļā aptuveni līdzīgu skaitu.

Ieteikumi grūtniecēm un zīdītājām © DIENA(1)

Kopš pandēmijas sākuma ir veikti pētījumi, lai noteiktu Covid-19 infekcijas ietekmi uz grūtnieču veselību, grūtniecības norisi, augļa attīstību un Covid-19 ietekmi uz jaundzimušo veselību. Ievērojot ar grūtniecību saistītās fizioloģiskās izmaiņas un jaunāko pētījumu datus, grūtnieces tiek iekļautas grupā ar paaugstinātu risku smagai Covid-19 norisei. Latvijā, līdzīgi kā citās attīstītās valstīs, statistiski ļoti nozīmīga grupa veselības aprūpē un sociālajā aprūpes jomā nodarbināto personu ir reproduktīvā vecuma sievietes.

Vakcinācija kā ceļošanas atļauja? © DIENA(22)

Par vienīgajām zālēm izejai no pandēmijas tiek uzskatīta masveida vakcinācija pret Covid-19, kas nesen sākusies daļā pasaules valstu. Vienlaikus arvien plašākas kļūst diskusijas par nepieciešamību pēc tā dēvētajām vakcinācijas pasēm – apliecinājumu, ka cilvēks ir saņēmis poti pret jauno koronavīrusu. Tās varētu būt vajadzīgas ceļošanai, taču citviet tiek apsvērta ideja, ka bez kovidpases nevarētu apmeklēt sporta un kultūras pasākumus vai pat pusdienot restorānā.

Ceturtdien gaidāms saulains laiks

Ceturtdien Latvijas lielākajā daļā spoži spīdēs saule, no izzūdošiem mākoņiem vietām vēl nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.

Bijušais Tet vadītājs Gulbis pērn saņēmis gandrīz miljonu eiro(34)

Telekomunikāciju uzņēmuma SIA Tet bijušais valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pērn no uzņēmuma saņēmis 965 626 eiro, no kuriem lielākā daļa varētu būt kompensācija par amata atstāšanu, liecina Gulbja Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija, atstājot amatu, kā arī iepriekšējo gadu deklarācijas.

FOTO: Ar ASV atbalstu izbūvētas jaunas un plašas telpas NMPD brigādēm Imantā(2)

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centrs Imanta, kas ir viens no lielākajiem brigāžu atbalsta centriem Rīgā, ieguvis jaunas un plašas telpas. Pateicoties ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā finansiālam atbalstam, ir uzcelta piebūve, kurā atrodas mediķiem un autovadītājiem tik ļoti nepieciešamās darba telpas un vieta operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopei, portālu Diena.lv informēja NMPD.

Rosina sportam atvērt arī iekštelpas © DIENA(1)

Sporta nodarbībām un treniņiem tiek rosināts piemērot reģionālo principu, proti, atļaut tās rīkot iekštelpās, ja to pieļauj saslimstības līmenis konkrētajā pašvaldības teritorijā. Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iesaka atsākt klātienes mācības 1. un 2. klases skolēniem, ja 14 dienu kumulatīvais rādītājs novadā nepārsniedz 200 saslimšanas gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Arī tādā gadījumā skolās būs jāievēro visas drošības prasības, ieskaitot darbinieku (ne skolēnu) iknedēļas testēšanu.