Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Redakcijas neveido pašnodarbināti autori © DIENA(1)

Komercmediju darbinieki, kas pašlaik ir darba tiesiskajās attiecībās, no nākamā gada 1. jūlija var kļūt par pašnodarbinātajiem. Šādu padomu sniedz Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, lūgta komentēt Latvijas Preses izdevēju asociācijas atklātajā vēstulē pausto, ka nevar medijiem būtiski paaugstināt izmaksas nākamā gada vidū, jo abonēšanas kampaņa ir jau sākusies un nākamā gada budžets saplānots.

Satversmes tiesas tiesnešu sastāvā vēl turpināsies rokādes © DIENA(5)

Līdzšinējā Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova bija vienīgā kandidāte uz ST priekšsēdētājas amatu, un viņa tajā tika arī ievēlēta. Taču Osipovas pilnvaru termiņš beigsies 2021. gada augustā, līdz ar to nākamgad atkal būs jāmeklē jauns ST priekšsēdētājs.

Arī ceturtdiena būs lietaina un vēsa

Līdz ceturtdienas rītam valsts lielākajā daļā turpināsies lietus, daudzviet līs stipri, prognozē sinoptiķi. Līdz 15.oktobra plkst.12 spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dzeltenā līmeņa brīdinājums par lietu, nokrišņu daudzums sasniegs 20-25 milimetrus.

Par ST priekšsēdētāju ievēlēta Sanita Osipova(7)

Par Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāju ievēlēta līdzšinējā tiesas vadītājas vietniece Sanita Osipova. Osipovas kandidatūru izvirzīja ST tiesnesis Aldis Laviņš. Osipova savu kandidatūru uzturēja, un citi kandidāti netika izvirzīti.

VK: IeM pārrēķinās policistu un robežsargu piemaksas par darbu Covid-19 seku novēršanā(4)

Iekšlietu ministrija (IeM) līdz 1. decembrim pārrēķinās piemaksas Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbiniekiem, kuri ārkārtējās situācijas laikā tika iesaistīti Covid-19 seku novēršanā, jo Valsts kontrole (VK), veicot pārbaudi par piemaksu aprēķināšanas kārtību, konstatējusi, ka ne visos gadījumos piemaksas aprēķinātas taisnīgi un atbilstoši faktiski ieguldītajam darbam, portālu Diena.lv informēja VK pārstāve Līga Krapāne.

Augstskolu likums top ļoti lēni © DIENA(4)

Augstskolu pārvaldība, tipoloģija, finansējums šobrīd ir nozares degpunktā. Skatot grozījumus Augstskolu likumā, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija saņēmusi 320 priekšlikumu. Patlaban izskatīta vien neliela daļa no 500 lappušu apjomīgā dokumenta un līdz gada beigām diez vai to visu izdosies pievārēt, tāpēc ik pa brīdim atskan bažīgas balsis, ka politķiem maz kam vairs atliekot laika – rindā gaida ne tikai virkne izglītības un zinātnes, bet arī kultūras, sporta un jaunatnes jomas jautājumu.

Trešdien Latvijā pastiprināsies lietus

Trešdien Latvijā ziemeļaustrumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 10-15 metrus sekundē, Kurzemē gaidāmas brāzmas līdz 19 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.

Obligāti maskā arī pēc maizes © DIENA(34)

Mutes un deguna aizsegu obligāta lietošana Latvijā vismaz dažas turpmākās nedēļas būs ne tikai sabiedriskajā transportā. Par to pirmdien vienojās valdības ministri. Tādējādi no trešdienas vismaz līdz 6. novembrim sejas būs jāaizklāj arī apmeklētājiem veikalos un vēl vairākās citās publiskās vietās. Sodīt par masku nenēsāšanu gan šobrīd nav plānots, uzsverot vietu un iestāžu atbildību, uzraugot attiecīgās prasības izpildi apmeklētāju vidū.

Sejas maskas turpmāk būs jālieto arī tirdzniecības vietās, stacijās un citviet(59)

Turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, valdība otrdien lēma noteikt lielākus pulcēšanās ierobežojumus, uzdot valkāt sejas maskas tirdzniecības vietās, stacijās un citviet, kā arī aizliegt uz laiku iekštelpās rīkot kolektīvos sporta treniņus. Prasība attiecībā uz sejas maskām stāsies spēkā 14.oktobrī, bet citi papildu ierobežojumi - no 17.oktobra, skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Pēc rudens brīvlaika 7.-12.klašu skolēni nedēļu mācīsies attālināti(6)

Pēc rudens brīvlaika, no 26.oktobra līdz 30.oktobrim, mācību process 7.-12.klašu audzēkņiem notiks attālināti, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Tāpat no sestdienas, 17.oktobra, līdz 6.novembrim nodarbības un mēģinājumi interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās, kā arī amatiermākslas kolektīviem, notiks attālināti, taču individuālās nodarbības drīkstēs organizēt klātienē.