Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Gaidot mācības valsts valodā © DIENA(21)

Jautājums par pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā vienmēr raisījis kaismīgas diskusijas ne tikai sabiedrībā, bet arī politiķu vidū. Pēc tam kad Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) pirms divām nedēļām atkal šo jautājumu aktualizēja, koalīcija konceptuāli vienojās, ka izglītībai Latvijā jābūt valsts valodā. Tam sekoja kārtējais krievu skolu atbalstītāju protests, pēdējais no tiem pagājušajā nedēļas nogalē pulcēja ievērojamu skaitu protestētāju, no kuriem paši skolēni gan bija samērā maza daļa. Ceļu Saeimā jau ir sākuši vairāki NA izstrādāti likumprojekti, kas paredz pienākumu pašvaldībām nodrošināt iespēju iegūt izglītību valsts valodā ikvienā pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādē (PII). Lielajās pašvaldībās ārpus Rīgas, kurās ir liels skaits krievvalodīgo, gan neuzskata, ka šāds plānotais pārejas risinājums novērsīs bērnudārzu rindu problēmu.

Pirmdien vietām iespējams stiprs lietus, sniegs un krusa

Pirmdien saglabāsies vēss laiks un, nedaudz mainoties vēja virzienam, jūras mākoņi vairāk skars Latviju, vietām - galvenokārt piekrastē - sagādājot stipru lietu, sniegu un krusu, iespējams arī pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Viņķele: Ierosināts kriminālprocess par iespējamiem pārkāpumiem IKT iepirkumos(8)

Pēc Veselības ministrijas (VM) iesnieguma Valsts policijā (VP) ir ierosināts kriminālprocess par iespējamiem pārkāpumiem divos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) iepirkumos, kuros ministrija saskatījusi krāpniecības pazīmes, svētdien mikrobologošanas vietnē Twitter paziņojusi veselības ministre Ilze Viņķele (A/P).

Svētdien dažviet gaidāmi nokrišņi

Svētdien Latvijā starp mākoņiem uzspīdēs saule, daudzviet gaidāmi nebūtiski nokrišņi - sniega pārslas un graudi, kā arī lietus lāses, prognozē sinoptiķi.

Sestdien vietām īslaicīgi līs vai snigs

Sestdien Latvijā saule mīsies ar mākoņiem, vietām nedaudz īslaicīgi līs vai snigs, stiprāki nokrišņi gaidāmi dažviet Kurzemes austrumos un Zemgales rietumos, īpaši Tukuma un Jūrmalas pusē.

Vēsture Dienā: Zvīņu zelta drudzis © DIENA

Vai atceraties, kas un kad aizsāka savās izpausmēs XIX gs. zelta drudža apmāto dēkaiņu rosības vērienam līdzīgās latviešu makšķernieku ekspedīcijas uz Ālandu salām? Laikraksts Diena! Konkrēti – raksts Ar spiningu Ālandu salās 1999. gada 18. septembra SestDienā.

LNT: FM neplāno rosināt odekolona un kosmētisko līdzekļu cenas palielināšanu(6)

Lai cīnītos ar lētā odekolona un kosmētisko līdzekļu lietošanu apreibināšanas nolūkā, Veselības ministrija (VM) vēlas sākt diskusijas par to cenas palielināšanu, pieļaujot arī parfimērijas izstrādājumu aplikšanu ar akcīzes nodokli. Tomēr Finanšu ministrijā (FM) un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) šādu iespēju vērtē noraidoši, vēsta LNT Ziņas.