Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

VADC jūlijā dodies 41 izbraukumā; lūdz atsaukties asinsdonorus

Garās svētku brīvdienas jūnija beigās ir iespaidojušas asins krājumus, tāpēc Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz donoriem atcerēties par nepieciešamību ziedot asinis arī vasaras mēnešos - šobrīd ļoti gaidīti ir O-, O+, A-, A+ asinsgrupu donori, portālu Diena informē VADC. Jūlija mēnesī VADC dosies 41 izbraukumā.

Lai pašiem ir kaut kas savs © DIENA(9)

"Cilvēkam, kas grib kaut ko darīt, šeit vienmēr ir iespējas," uzskata Aivis Sveilis. Latvijā ar ģimeni viņš atgriezies pērn novembrī un nodibinājis uzņēmumu – SIA SA Autoserviss, ko attīsta kā savu zīmolu Perfection.86. Lai gan pats novērojis, ka Liepājā konkurence starp autoservisa pakalpojumu sniedzējiem ir ievērojama, Aivi Sveili tā nebiedē. "Ir jāmēģina darīt ko savu, lai izceltos," tā Aivis. Pēc divpadsmit Īrijā pavadītiem gadiem viņš saskata Latvijā savas dzīves perspektīvu.

Ceļu policists maldinājis ārzemnieku par alkometra rādījumu, pieņemot 1400 eiro kukuli(12)

Iekšējās drošības birojs Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis kriminālprocesu pret kādu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona amatpersonu par to, ka šī valsts amatpersona pēc alkohola izelpas testa veikšanas maldināja transportlīdzekļa vadītāju – ārvalstu pilsoni – par alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā, kā arī pieprasīja un pieņēma kukuli 1400 eiro apmērā.

Pirmo reizi Latvijā novērots dzeltenais gārnis

Vakar pirmo reizi Latvijā novērots dzeltenais gārnis (Ardeola ralloides), kas ir jauna suga Latvijas savvaļā, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikāciju konsultante Kitija Balcare.

Pēcpusdienā lietusgāzes jau gaidāmas visā Latvijā

Ceturtdien dienas pirmajā pusē Kurzemē, bet pēcpusdien un vakarā jau daudzviet Latvijā gaidāmas lietusgāzes, vietām pērkona negaiss ar stipru lietu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Latvijā arī pērn bija augstākā HIV saslimstība ES valstu vidū(2)

Lai gan 2019.gadā Latvijā ir reģistrēts par 31 jaunu HIV gadījumu mazāk nekā gadu iepriekš, jau kopš 2016.gada Latvijā saglabājas augstākā HIV izplatība Eiropas Savienības valstu vidū, rēķinot pēc jaunatklāto HIV gadījumu skaita pret iedzīvotāju skaitu, liecina Baltijas HIV asociācijas pēc oficiālās statistikas veiktie aprēķini.