Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +17 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 1. augusts
Albīna, Albīns

Ziņas

Romas imperatora Augusta triki © DIENA(5)

Romas Senāts 27. g. pr. Kr. konsulam Oktaviānam piešķīra titulus princeps (viscienījamākais senators) un Augusts (svētīgais, augstais, cēlais), un no šī brīža līdz pat savai nāvei 14. g. pēc Kr. viņš bija pirmais pilsonis Romā, kurš faktiski vienpersoniski valdīja pār impēriju, tāpēc viņu sauc par pirmo Romas imperatoru. Augustu mēdz dēvēt arī par pirmo propagandas lielmeistaru pasaules vēsturē, jo viņš izmantoja dažādus manipulatīvus paņēmienus savas varas stiprināšanai un tautas simpātiju iekarošanai. Ar propagandas palīdzību Augusts leģitimizēja princepa varu un attaisnoja savu rīcību, vienlaikus radot iespaidu par Romas republikas atjaunošanu. Imperatoram bija svarīgi parādīt, ka tieši viņš pārtrauca pilsoņu karus un ir dievu sūtīts, lai impērijai nestu mieru un labklājību. Ar propagandas palīdzību Augusts mudināja romiešus atgriezties pie senām vērtībām – patriotisma, pieticības, tikumības un drosmes, kā arī atjaunot reliģijas lomu romiešu vērtību sistēmā. Viņa propaganda bija meistarīgi izplānota, labi strukturēta un iedarbīga. Šajā materiālā vairāk tikai par dažiem Augusta izmantotajiem propagandas līdzekļiem.

Perevoščikovs: Covid-19 delta varianta dēļ šogad līdzīgās situācijās inficēto skaits varētu būt daudz lielāks(5)

Covid-19 izraisošā vīrusa delta varianta plašās izplatības dēļ šogad, piedzīvojot līdzīgas situācijas un apstākļus kā pērn, saslimušo skaits varētu būt daudz lielāks, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Četrās darbadienās pret Covid-19 sapotē mazāk nekā pavasarī vienā dienā

Šīs nedēļas pirmajās četrās darbadienās potes pret Covid-19 Latvijā ir saņēmuši aptuveni 21 500 cilvēku, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati. Aktīvākajā potēšanās laikā maijā un jūnija sākumā šādu cilvēku skaitu dažkārt mēdza sapotēt vienas dienas laikā, piemēram, 28.maijā, kad uzstādīts vienā dienā vakcinēto skaita rekords, potes saņēma 24 560 cilvēki.

Pērkona negaiss šodien lokāli izraisīs ļoti stipru lietu un vēju

Piektdien vietām Latvijā gaidāms pērkona negaiss ar stipru lietu un vēju, prognozē sinoptiķi. Naktī uz piektdienu daudzviet valstī - īpaši Vidzemē un Zemgalē - gaisa temperatūra saglabājās virs +20 grādiem, tātad nakts bija tropiska, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Izdod pavēli NBS būt gatavībā sniegt atbalstu ugunsgrēku likvidēšanā

Pamatojoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) brīdinājumu par ekstremālu karstumu un augstu ugunsbīstamību, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) ir izdevis pavēli Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) pēc pieprasījuma sniegt atbalstu ugunsgrēku likvidēšanā un to radīto seku pārvarēšanā, aģentūrai LETA sacīja Aizsardzības ministrijas pārstāvis Roberts Skraučs.

Brīdina par sertifikātu viltošanas sekām © DIENA

Lai arī pašlaik nav ierosināta neviena krimināllieta par Covid – 19 digitālā sertifikāta viltošanu, publiskajā telpā reizumis parādās gan jautājumi, vai šādi viltojumi ir iespējami, gan apgalvojumi, ka tādus var noorganizēt.

Katram sava interpretācija © DIENA

Jaunievēlētās Dobeles novada domes pirmajā sēdē 1. jūlijā uzreiz pēc mēra ievēlēšanas notika arī divu vicemēru vēlēšanas. Par šādas rīcības prettiesiskumu jau domes sēdē brīdināja opozīcijā atstātie Latvijas Zemnieku savienības (LZS) deputāti, taču jaunais mērs Edgars Gaigalis (NA) iebildumus neņēma vērā. LZS arī vērsās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kas, izvērtējot sēdes protokolu, secinājusi, ka dome nav ievērojusi procesuālo kārtību un pieļautie pārkāpumi ir tādi, kas būtiski ietekmē deputātu tiesības savlaicīgi iepazīties ar lēmumu projektiem.

Negaisa un stiprā vēja dēļ VUGD saņēmis 45 izsaukumus

Saistībā ar trešdien piedzīvotā negaisa un stiprā vēja radītajiem postījumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 45 izsaukumus, kas ir vairāk nekā pēc negaisa, kas dažviet valstī tika pieredzēts otrdien.

Iekļauties ģerboņu saimē © DIENA(2)

Simtgades notikums, kas svarīgs ne vien pašai Sēlijai, bet arī visai valstij. To Dienai atzīst šajā procesā iesaistītie un ieinteresētie. Paredzams, ka lēmums par piektā kultūrvēsturiskā novada ģerboņa simboliku nebūs viegls, jo jau kādu laiku sabiedriskajā telpā cirkulē vairākas iespējamā ģerboņa idejas un to pamatojums.

Latvijā sāksies vilku medību sezona

Šodien Latvijā sāksies vilku medību sezona, kurā Valsts meža dienesta (VMD) noteiktais pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms ir 280 dzīvnieki, informēja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.

Vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā turpinās lēnā tempā(4)

Vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā šonedēļ turpinās lēnā tempā, kas ir līdzvērtīgs aptuveni aprīļa vidus līmenim, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.