Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Privātie uzņēmēji: pašvaldību uzņēmumi kropļo konkurenci autobusu pārvadājumos © DIENA

Autotransporta direkcijas (ATD) rīkotais lielais iepirkums par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā un ar to saistītās domstarpības pēdējo nedēļu laikā īpaši aktualizējis valsts gadiem nerisināto problēmu par konkurences kropļošanu šajā nozarē, ko būtībā pretēji likumos diezgan precīzi atrunātajiem nosacījumiem aktīvi piekopj pašvaldību kapitālsabiedrības.

Vairākās upēs mitējies ūdens līmeņa kāpums

Upēs, kurās pirmdien un otrdien ūdens līmenis cēlās visstraujāk, tas vairs būtiski nepaaugstinās vai pat sācis pazemināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Uz pārmaiņu sliekšņa © DIENA

Eiropas Savienības ambiciozie mērķi ir samazināt augu aizsardzības līdzekļu un minerālmēslu lietošanu, cenšoties padarīt pārtiku bioloģiskāku un vienlaikus samazinot siltumnīcu gāzu emisijas zemes apsaimniekošanā, kas prasa mainīties lauksaimniecībai.

Otrdien vakcinēti aptuveni 9000 iedzīvotāju

Otrdien pret Covid-19 vakcinēti aptuveni 9000 iedzīvotāju, kas ir gandrīz puse no maija sākuma brīvdienās plānotā apjoma, aģentūrai LETA pastāstīja Vakcinācijas projekta komunikācijas konsultante Agnese Strazda.